Prijavite se za 2. Akceleratorski poduzetnički kamp u Osijeku!

Prijave za 2. Akceleratorski poduzetnički kamp u Osijeku otvaraju se sutra!

Približava se drugi Akceleratorski poduzetnički kamp, koji će se od 5. do 8. ožujka održavati u Osijeku, a ako ste se poželjeli prijaviti na njega, možete to učiniti već od sutra, 23. siječnja, pa sve do 23. veljače.

Prošlogodišnji pobjednik kampa je Pippion (Slike: Acceleration Boot Camp Osijek Facebook)
Prošlogodišnji pobjednik kampa je Pippion (Slike: Acceleration Boot Camp Osijek Facebook)

Kamp organizira Centar za urbani i teritorijalni razvoj (CUTER) u suradnji s Frank Poduzetničkim Akceleratorom, Gradom Osijekom i Sveučilištem J. J. Strossmayera u Osijeku. Organizatori su izdvojili i područja u kojima se traže inovativne poduzetničke/startup ideje:

  • Informacijsko-komunikacijske tehnologije
  • Medicina i zdravstvo
  • Kreativna industrija
  • Bioekonomija i prehrambena industrija
  • Napredni materijali, napredne prerađivačke i proizvodne tehnologije
  • Niskoenergetski razvoj i energetski učinkoviti sustavi
  • Zaštita okoliša i učinkovito korištenje prirodnih resursa
  • Pametni i učinkoviti transportni sustavi

Više informacija o načinu prijave može se pronaći na web stranici Akceleratorskog poduzetničkog kampa Osijek, a detalji i lokaciji, programu i predavačima bit će uskoro objavljeni. Do tada – provjerite kako je na njemu bilo prošle godine.

Kamp se prvi put održao u studenom prošle godine.
Kamp se prvi put održao u studenom prošle godine.

U prvom kampu odabran je i pobjednik, Pippion, sustav za osobe koje uzgajaju golubove i bave se natjecanjima. Očekuje se da će ove godine više od 200 sudionika moći razmijeniti poduzetničke ideje, sudjelovati u akceleratorskom programu, pronaći mentore i povezati se s investitorima. Tijekom četiri dana rada kroz predavanja, okrugle stolove i mentoriranja od strane uspješnih međunarodnih i domaćih poduzetnika i investitora, natjecatelji će imati priliku steći vrijedna iskustva i nova znanja koja će im pomoći u daljnjem razvoju svoje startup ideje.

500.000 kuna za poduzetničke projekte

Odabrat će se 20 inovativnih poduzetničkih/startup ideja s kojima će se intenzivno raditi, a finalnog dana izdvojit će se 10 najboljih koji će dobiti priliku za ulazak u četveromjesečni Akceleratorski program u sklopu Frank Poduzetničkog Akceleratora u Osijeku.

Njima će biti osiguran coworking prostor, mentoriranje i edukacija, financiranje inicijalnog razvoja ideje u iznosu od 50.000 kuna te priprema za dobivanje sljedeće runde financiranja.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. damir

    damir

    25. 01. 2015. u 12:39 am Odgovori

    mnogo toga nije baš jasno. No, čemu tolike strane riječi u hrvatskom tekstu. lakše bi razumjeli. Što to znači – ulazak u četveromjesečni Akceleratorski program u sklopu Frank Poduzetničkog Akceleratora
    ili primjerice što znači ovo
    Njima će biti osiguran coworking prostor, mentoriranje i edukacija, financiranje inicijalnog razvoja ideje u iznosu od 50.000 kuna
    ili pak
    razvoju svoje startup ideje.
    inovativne poduzetničke/startup ideje
    da ne biste milsili da smo neozbiljni. stvarno nas to interesira. Ali nije razumljivo iz teksta što treba i što se radi poslije

    • Mia Biberović

      Mia Biberović

      25. 01. 2015. u 2:06 pm Odgovori

      Damire, žao mi je ako nešto iz teksta nije jasno, ali savjetujem da prođeš neke od naših vodiča o startupima i pojmovima vezanima uz svijet startupa, pa se nadam da će neke stvari biti jasnije:
      http://www.netokracija.com/startup-vodic-27580
      http://www.netokracija.com/sto-je-startup-89705

      Inače, “ulazak u program” znači da je prijavljeni projekt odabran i primljen u program u sklopu kojega će članovi tima intenzivno raditi na njegovom razvoju četiri mjeseca, uz nadzor i mentorstvo tima koji program vodi. U to vrijeme osiguran im je prostor za rad (coworking prostor), domaći i strani mentori koji će im pomoći u razvoju određenih dijelova projekta (bilo da je riječ o poslovnom razvoju, prodaji, marketingu, tehničkim stvarima…). Uz ulazak u spomenuti program, odabrani projekti dobivaju i financiranje u iznosu od 50.000 kuna koje je namjenjeno razvoju projekta.

      Prvi korak za sve ovo je da se prijavi za kamp, koji služi kao uvod u gore spomenuti projekt. Prijave su otvorene: http://www.accelerationbootcamp.org/hr/#Prijavise

      Ako još nešto treba razjasniti, tu smo. Pozdrav!

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Programiranje

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

HR.WEEKEND: Jelena Jelušić o 7 smrtnih grijeha “employer brandinga”

Na prvome HR.Weekendu na WMF-u saznali smo 7 smrtnih grijeha "employer brandinga" koji će definitivno ubiti sliku vaše tvrtke, ali donosimo i recept kako ga spasiti.

Intervju

Evo kako je hrvatska glazbena industrija pregovarala s Big Techom!

Dolazak Spotifya i drugih poznatih glazbenih servisa u Hrvatskoj povijesni su dani, ali njima su prethodile godine i godine pravnih pregovora sa samim servisima, kao i domaćih udruga koja štite prava svih sudionika. Upravo u tim pregovorima možemo pronaći lekcije za medijsku industriju koja trenutno vodi pregovore s Big Techom.

Programiranje

Infobip Shift 2023: Kako pridonositi projektima otvorenog koda?

Zadnje retke s Infobip Shift 2023 konferencije posvećujemo ljudima i inicijativama vezanima uz open source (otvoreni kod).

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Zabava i zanimljivosti

Infobip Shift 2023: Od pive do savjeta za sreću, što su developeri dobili “ispod Peke”?

Infobip Shift iz godine u godinu potvrđuje kako zalužuje biti na popisu najboljih developerskih konferencija u Europi jer uspjevaju postići nešto teško - kvalitetan sadržaj svjetske razine predstaviti sa stilom u iskrenoj i pozitivnoj atmosferi.

Tvrtke i poslovanje

Tacta: Kako smo podržali digitalizaciju i ekspanziju kompanije koja danas ima 150 klinika

Izrada softvera po mjeri uvijek je kompleksan zadatak jer je potrebno dobro proučiti poslovne procese klijenta, odgovoriti na sadašnje potrebe, ali i uzeti u obzir njegove ambicije. Evo kako je Tacta to uspješno napravila za Lazeo, francusku kompaniju specijaliziranu za neinvazivnu estetsku medicinu.