Dok Apple navodno radi manji i jeftiniji iPad, HTC zaista priprema svoj novi Android tablet

Dok Apple navodno radi manji i jeftiniji iPad, HTC zaista priprema svoj novi Android tablet

Jesen bi mogla biti itekako zanimljiva što se tableta tiče, sudeći po najnovijim glasinama iz Applea i HTC-a. Dok Apple navodno priprema iPad manjeg ekrana i značajno manje cijene, HTC "uskoro" pak namjerava ponovno probati ući na tržište Android tableta uređajem koji bi po riječima HTC-ovog glasnogovornika trebao imati unique selling point…

iPad Mini, HTC nešto...

Jesen bi mogla biti itekako zanimljiva što se tableta tiče, sudeći po najnovijim glasinama iz Applea i HTC-a. Dok Apple navodno priprema iPad manjeg ekrana i značajno manje cijene, HTC “uskoro” pak namjerava ponovno probati ući na tržište Android tableta uređajem koji bi po riječima HTC-ovog glasnogovornika trebao imati unique selling point

Sad ćete (tek) imati izbor tableta…

Apple navodno razvija 7.85 inčni tablet koji bi trebao koštati manje od “normalnog”, u SAD-u za 499 dolara dostupnog uređaja. Po tradiciji koju je uspostavio pokojni Steve Jobs po pitanju tajnosti, Apple zasad ništa nije komentirao, ali manji tablet morao bi biti unutar plana kojeg je vodstvo razvilo za sljedećih nekoliko godina, osim ako novi direktor Tim Cook nema drugačije planove za danas vodećeg proizvođača tableta na svijetu.

Manji iPad? (Preuzeto s MacRumors, Ciccarese Design)

New York Timesov Nick Wingfield navodi kako se Apple poslužio sličnom strategijom u razvoju iPoda, kako konkurenti ne bi imali prilike ući na tržište manjim uređajima – iPod Nano najpraktičniji je primjer. Osim tog, upravo prošlim generacijama iPoda koji Appleu više nisu u fokusu stvorena su imena koja bi se mogla prenijeti na iPad: iPad Mini, itd. Stvaranje manjeg iPada utoliko ne bi bilo potaknuto većim izborom za korisnike (budimo realni, to nikad nije bila Appleova strategija), već i suprostavljanju novoj generaciji Android tableta predvođenih Amazonovim Fireom, Googleovim novim Nexusom te HTC-ovim novim tabletom.

HTC-ov Flyer možda nije bio uspješan, ali HTC ima novi plan - i uređaj.

HTC je jedan od najuspješnijih proizvođača mobilnih telefona temeljenih na Androidu i korisnici širom svijeta, pa tako i u regiji, vole njihove modele. Manje su bili uspješni što se tiče tableta poput HTC-ovog Flyera, tako da na službenoj web stranici više nećete ni naći podstranicu posvećenu tabletima. Iako je HTC-ov glasnogovornik u UK-u potvrdio PC Advisoru da rade na novom tabletu, ne zna se hoće li se raditi o konkurentu “normalnom” ili malom tabletu te kada će točno stići na tržište. Konkurenti će pak nama kupcima, u svakom slučaju dobro doći.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Analiza

TABU: Juniorke u IT-ju imaju 4 %, a seniorke čak 18 % manju plaću od svojih muških kolega

Kako su plaćene žene u IT industriji, za iste godine iskustva, u odnosu na svoje muške kolege? Otvorilo se to pitanje prije pola godine s najnovijim izvještajem platforme TABU, danas mu se vraćamo da vidimo ima li promjena.

Što ste propustili

Digitalni mediji

Sofie Hvitved: “Tko će u metaverseu znati i kontrolirati istinu jedna je od najvećih prijetnji”

Uzbudljivo je pratiti kako tehnologija brzo i neprestano napreduje, ali često se izostavlja razgovor o nečemu što na prvu ruku zvuči dosadno, a to je odgovornost. Poznata futurologinja ususret Future Tense konferencije u Zagrebu, za Netokraciju analizira tko će kontrolirati, moderirati i upravljati metaverseom, medijima i samim sadržajem.

Sponzorirano

Degordian objavio rezultate ispitivanja zadovoljstva svojih zaposlenika, potiču i druge na transparentnost

Svjesni su da će ovim potezom odbiti neke potencijalne zaposlenike, ali smatraju da je transparentnost najbolji pristup na duge staze.

Analiza

Hrvatska posljednja po povlačenju sredstava i pri dnu po ishodu inovacija prema EIC-u. Zašto?

European Innovation Council je institucija s debljim proračunom – do 2027. ima na raspolaganju 10 milijardi eura za inovativne tvrtke. Koliko će tog novca otići u Hrvatsku? Radi se o promilima, a mi s iskusnim tehnološkim poduzetnicima provjeravamo što bi mogao biti razlog.

Tvrtke i poslovanje

Audrey Russo o green techu u Hrvatskoj: “Gradite na svojim prednostima. Nemojte kopirati Silicijsku dolinu.”

Može li hrvatska IT industrija postati zelenija? Što mora poduzeti da bude barem korak bliže zelenijim praksama i načinu razmišljanja? Odgovore na ta pitanja tražimo uz predsjednicu najvećeg tehnološkog trgovačkog društva u SAD-u.

Tvrtke i poslovanje

Google dobio zeleno svjetlo za akviziciju Photomatha

Službeno je - aplikacija Damira Sabola koja pomaže kod učenja matematike postat će dio Googlea.

Tvrtke i poslovanje

Factory se u potpunosti oprostio s Plavom tvornicom i doživio potpuni rebranding

Iako je Plava tvornica još ranije promijenila ime u Factory, sada ostaje i bez prepoznatljive plave boje doživjevši kompletan rebranding. Koliko je takav korak bio zahtjevan, ali i potreban, otkrila nam je direktorica marketinga Marijana Butorac.