Učenice srednjih škola iz Nove Gradiške, Novske, Ogulina i Karlovca 11. travnja će se upoznati s modernim računalnim alatima i kompetencijama potrebnima za karijeru u ICT-u.

DigiGirlz je program namijenjen učenicama srednjih škola koje će se u sklopu edukacije upoznati s modernim računalnim alatima i saznati koje su kompetencije i vještine potrebne za sudjelovanje u digitalnom svijetu. Cilj programa kojeg je na globalnoj razini pokrenuo Microsoft je “razbijati” mitove o tome da je ICT rezerviran samo za muškarce, pa će tako 80 učenica iz Nove Gradiške, Novske, Ogulina i Karlovca ove godine dobiti osnovna znanja iz programiranja i saznati nešto više o prednostima tehnoloških zanimanja.
Događanje će se održati 11. travnja, a s učenicama će razgovarati uspješne menadžerice iz Microsofta. Predavanje o važnosti maštanja i ubrzanom razvoju tehnologije održat će Vedrana Miholić, direktorica prodaje u CROZ-u, a uslijedit će i okrugli stol na temu motiviranja učenica za IT te stjecanja potrebnih vještina.
Zašto srednjoškolke? Zato što u dobi od 15 godina pada njihov interes za STEM

Microsoft je nedavno proveo istraživanje na uzorku od preko 11.000 djevojaka i mladih žena u dobi između 11 i 30 godina u 12 europskih zemalja. Rezultati su pokazali da se većina mladih djevojaka interesira za STEM predmete u dobi od 11 godina. No, njihov interes naglo pada u dobi od 15 godina.
Zbog toga je upravo u toj dobi potrebno potaknuti njegovanje interesa za STEM područja kod djevojaka. Lejla Krivdić-Zukić, direktorica Microsoft Hrvatska i Bosna i Hercegovina, ističe:
U Microsoftu Hrvatska 42% zaposlenika čine žene, a Microsoft globalno zapošljava više od 55.000 žena. Zato je važno da djevojke shvaćaju da, kada na prvo mjesto stavimo profesionalizam, kvalitete i vrijednosti te kada ispunimo očekivanja i učinimo još malo više, prestaje biti važno kojeg smo spola. IT nije sektor koji je namijenjen samo muškarcima i zato ćemo kroz primjere uspješnih žena u IT-u pokazati mogućnosti koje im se otvaraju ako se odluče za ovakvu karijeru.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.