
U internom hackathonu Degordian razvio platformu za pomoć ljudima s poremećajima u prehrani
Završio je još jedan Degordian StartUpIn24h koji je pretprošlog vikenda okupio 70 entuzijasta u njihovom zagrebačkom uredu - i ove godine jedan od projekata usmjeren je u društveno odgovornu svrhu.
Degordijanci su prošlog vikenda radili na realizaciji dva projekta.
Jedan je bio usmjeren na razvoj Degordianovog novog produkta, a drugi je kreiranje društveno odgovorne kampanje. Imali su dva naizgled potpuno različita zadatka, ali počeli su od istog: u subotu, 19. ožujka u 10 sati, kada je StartUpIn24h službeno započeo, oba su projekta bila tek – ideja.
Prvi projekt je društveno odgovoran i zahtijevao je osmišljavanje komunikacijske strategije za Centar za poremećaje hranjenja te popratnu kampanju s ciljem podizanja svijesti o poremećajima u prehrani, dok je drugi projekt bio razvoj alata za istraživanje zadovoljstva zaposlenika, u čemu su sudjelovali i stručnjaci s Odsjeka za psihologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu i Business Psychology Laba.
Zašto se Degordian odlučio za poremećaje u hranjenju?
Prilikom pripremanja za prošli StartUpIn24h odlučili su raditi nešto društveno odgovorno pa su se tada povezali s Plavim kompasom i napravili platformu za roditelje djece s autizmom, kao i za one koji sumnjaju da bi njihovo dijete moglo pripadati spektru.
Reakcije roditelja bile su pozitivne (a i industrije) što je Degordianu dalo do znanja da su uspjeli ispuniti svoj cilj, pomoći nekome i pokušati napraviti pozitivnu promjenu u društvu. Zato su odlučili nastaviti u istom smjeru.
Ove godine posvetili su se skupini ljudi koji pate od poremećaja u hranjenju jer se radi o problemu koji je prisutan svuda oko nas, a malo se o njemu priča.
U društvu također nije prepoznato kako ustvari postoji cijeli spektar takvih
poremećaja. Svi smo čuli za anoreksiju i bulimiju, no malo nas je čulo za, primjerice,
ortoreksiju – poremećaj koji uključuje patološko usmjerenje na zdravu prehranu. Željeli su pomoći svim skupinama pa su se povezali s Centrom za poremećaje hranjenja (BEA).
Tena Marčac, voditeljica projekta, objašnjava nam sljedeće:
U 24 sata dio Degordijanaca, koji je radio na ovom projektu, osmislio je platformu za podizanje svijesti o poremećajima hranjenja, a koja se sastoji od kreativnog koncepta, komunikacijske strategije koja uključuje social media strategiju i PR strategiju s ciljem da ostvare medijsku prisutnost i spominjanje na profilima relevantnih influencera, novih kanala na društvenim mrežama i web stranice.
Na ovonisamja.com korisnici se mogu informirati o poremećajima hranjenja, vidjeti ispovijesti drugih ili ostaviti svoju, pronaći sebi najbliži centar gdje mogu potražiti pomoć ili postaviti pitanje volonterima i voditeljima projekta Zašto ovo nisam ja.
Stethoscope – alata za istraživanje zadovoljstva zaposlenika
Degordian je prije nekoliko godina već razvio i vlastiti upitnik s ciljem da na godišnjoj razini provodi istraživanje zadovoljstva svojih zaposlenika te donosi akcijske planove na temelju dobivenih rezultata kako bi sustavno radio na održavanju i unaprjeđenju razine zadovoljstva unutar tvrtke.
Navedeni je upitnik poboljšavan kroz godine te su odlučili kako su sada svoje znanje iskustvo spremni prenijeti bilo kojoj drugoj tvrtki. Iz tog je razloga drugi projekt u sklopu StartUpIn24h eventa bio upravo razvoj Stethoscopea kao alata koji Degordian može ponuditi kao vlastiti produkt na tržištu.
Daniel Ackermann, CEO Degordiana, komentirao je:
Uložili smo jako puno znanja i iskustva u ovo. Ne samo istraživanja zadovoljstva, već i svih HR praksi koje smo naučili, i napravili smo nešto što zbilja može pomoći. Pomoći kompanijama biti bolje, a ujedno i zaposlenima raditi u zdravijoj i boljoj okolini.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.