Do početka druge Blogomanije ostalo je još svega par dana. Dvodnevna konferencija koja se ove godine održava na Kopaoniku u periodu od 28. novembra do 1. decembra, ugostiće više desetina domaćih i stranih predavača iz oblasti novinarstva, marketinga i odnosa sa javnošću.
Do početka druge Blogomanije ostalo je još svega par dana. Dvodnevna konferencija koja se ove godine održava na Kopaoniku u periodu od 28. novembra do 1. decembra, ugostiće više desetina domaćih i stranih predavača iz oblasti novinarstva, marketinga i odnosa sa javnošću.
Svakako najviše pažnje privukao je specijalni gost – Dave Trott, predsednik agencije “The Gate London” i dobitnik nekoliko prestižnih nagrada među kojima je i D&AD President’s Award 2004. godine. Gospodin Trott tvorac je “Predatory thinking” pristupa, autor je više knjiga kao i jedan od najčitanijih blogera na polju marketinga. Ovom prilikom, prenosimo vam mini-intervju u kome Dave Trott otkriva o kojim temama će pričati na ovogodišnjoj Blogomaniji:
Da li je lakše pokrenuti sjajan biznis sada, uz internet i trend globalizacije, ili je bilo lakše izgraditi imperiju ranije, kada nismo svi bili “povezani”?
Nije lakše ili teže, samo je drugačije.
Da li su kompanije sada ranjivije, nego što su to bile kada se posao radio offline? Možemo li to da uporedimo?
Sada imate više informacija o mogućim opcijama. Klijenti sada mogu online da angažuju agencije, kao što potrošači to čine sa proizvodima.
Rekli ste: “u biznisu i van njega, ili ste grabljivica, ili plen” – da li postoji situacija kada je neko i jedno i drugo?
Uvek ste i jedno i drugo. Kada je Apple lansirao iPod, on je brzo postao polovina njihovog prometa. To ih je učinilo ranjivim na tržištu mobilnih telefona koji su imali kamere, a i muziku. Zatim je Stiv Džobs razvio iPhone i uzeo deo tržišta mobilnih telefona. On je od plena postao grabljivica.
Koji savet biste obavezno dali kompaniji koja je na svojim počecima?
Pričajte međusobno. Što više pričate, bićete iskreniji, imaćete više energije i više ideja. Uvek krene po zlu ako prestanete da komunicirate.
Svi sada pričaju o sadržaju (contentu). Koliko je on danas zaista bitan?
Sadržaj je ono što radiš, a sve ostalo je kako to radiš. Sadržaj je ono što isporučuješ, a sve ostalo je njegov sistem za distribuciju. Sadržaj je ono zrnce peska bez koga ostriga ne može da napravi biser.
O čemu ćete govoriti na ovogodišnjoj Blogomaniji?
Govoriću o tome kako da se suočite sa problemom koji je nerešiv – usresredite se, i pretvorite ga u problem koji možete da rešite.
Registrujte se za konferenciju!
Podsećamo, Blogomanija 2013. počinje u četvrtak, 28. novembra, kada je i predviđeno okupljanje učesnika. Kotizacije za samu konferenciju su totalno besplatne, a ukoliko i vi želite da prisustvujete Blogomaniji, potrebno je da popunite online formular.
Na zvaničnom sajtu možete pronaći i kompletan raspored predavanja, a iz organizacije poručuju da su za sve učesnike obezbeđene promotivne cene smeštaja koje počinju od 22 evra za polupansion u apartmanima Konaci i hotelu Angella. Da li se vidimo na Blogomaniji?
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.