
Core Incubator otkriva u kakve je projekte do sada uloženo te planove za budućnost
Poduzetnički inkubator smješten u Zagrebu, Core Incubator, nakon nešto glasnijih najava prilikom otvaranja, gotovo dvije godine marljivo radi u tišem ozračju. Nedavno je objavljen natječaj za primanje poduzetnika s projektima u ranoj fazi, koji će biti smješteni u novouređenom Hubu, a koji se otvara 12. studenog. Tim povodom, Core Incubator predstavlja djeliće svog dosadašnjeg rada u vidu infografike.
Kako je vidljivo u grafici, do sada je uloženo u projekte iz područja farmacije, turizma, zdravstva, poslovnih aplikacija, društvenih mreža i igara. Ukupno se za program prijavilo 418 projekata, njih 117 se prezentiralo, a u deset je uloženo (uobičajeni iznos investicija za projekte prilikom ulaska u inkubaciju je do 50.000 dolara). Jedan od projekata kojim se ovaj inkubator ponosi je HRT Brazuca, aplikacija koja je žarila i palila po mobilnim uređajima za vrijeme Svjetskog nogometnog prvenstva – u samo mjesec dana, instalirale su je 82.000 osoba.
Te i druge informacije nalaze se u infografici, koja završava riječima – ovo je samo početak. No, što slijedi dalje? Upitali smo Dinu Dedića, projektnog menadžera iz Core Incubatora.
Nastaviti s novim inkubacijama ideja iz područja jugoistočne Europe te osigurati second round investicije za postojeće ali i nove projekte u inkubaciji. Bitno je istaknuti kako se Core Incubator izdvaja po činjenici da projekte, zahvaljujući jakoj mreži venture capital fondova s kojim surađujemo, možemo u kratkom roku predstaviti nekim od najvećim i najutjecajnijih fondova u svijetu.
U tijeku odabir projekata za Core Hub
Podsjetimo, nedavno su zatvorene prijave za natječaj putem kojeg se primaju novi projekti u Hub, a u ovom trenu žiri radi punom parom na selekciji ideja te je održano već više od dvadeset pitcheva, a isti tempo će se nastaviti i do kraja tjedna. Kako doznajemo, u inkubatoru su zadovoljni odazivom na natječaj, a pogotovo činjenicom što se javilo mnogo mladih ljudi, posebice studenata, što je dobar pokazatelj promjene načina razmišljanja mladih ljudi.
Ideje koje ulaze u Hub bit će poznate 10. studenog, a od timova se očekuje sudjelovanje u radu tijekom četiri mjeseca predinkubacije. Tijekom tog vremena stručnjaci Core Incubatora detaljno će pratiti rad timova na razvoju ideja te evaluirati njihov napredak, a bit će organizirane za njih i razne radionice koje će držati svjetski i domaći stručnjaci iz svijeta poduzetništva te sa Sveučilišta u Zagrebu.
Nakon četiri mjesec, u ožujku iduće godine, odabrat će se ideje koje su ostvarile najveći napredak. Timovi osvajaju nagradu od 5000 dolara, osnivanje tvrtke (Core Incubator plaća temeljni kapital od 20.000 kuna), mogućnost ulaska u partnerski odnos s Core Incubatorom te početak inkubacije u trajanju od 6 do 12 mjeseci. Sam Hub otvara se 12. studenog, a riječ je o coworking prostoru koji će odabranim timovima i autorima ideja pružiti sve potrebne resurse za rad na idejama i projektima. Radi se o više od 100 kvadrata prostora namijenjenih samo za njih.
No, do tada, pogledajmo što se do današnjeg dana događalo u Coreu:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.