Rad na daljinu i učenje putem interneta sve su uobičajeniji načini za obavljanje posla i stjecanje novog znanja. Metode rada i učenja kakve se danas koriste sve češće bit će temom ovotjednog predavanja u prostorijama COIN 'coworkinga' u Zadru, a približit će ih dr. sc. Ivana Bosnić, profesorica na zagrebačkom Fakultetu elektrotehnike i računarstva.

Zadarski ‘coworking’ prostor COIN će ovoga petka, 19. veljače, s početkom u 18 sati ugostiti predavanje čija će središnja tema biti stjecanje znanja i vještina na daljinu, a dotaknut će se i rada na daljinu. Kako putem interneta možemo upijati znanje koje će nam potom pomoći u poslu i kako kasnije možemo iskoristiti prikupljeno znanje? Učenje i rad u današnjem svijetu predstavit će dr. sc. Ivana Bosnić, profesorica na zagrebačkom FER-u.
Bosnić će u svojem rodnom Zadru približiti kako se možemo pripremiti za posao. Za stjecanje znanja, danas je sve popularnije virtualno pohađanje obrazovnih programa poput MOOC-ova (massive online open course), koji se oslanjaju na suradnju sa sveučilištima i drugim obrazovnim institucijama, a tu je i učenje putem alata koji nam približavaju pojedino područje, poput stranog jezika ili programiranja:
Komunikacija, suradnja i dostupnost tehnologije značajno mijenjaju suvremeni način rada i učenja. Postaje uobičajeno usko surađivati s osobama drugih kultura, smještenim u drugim državama i vremenskim zonama, često bez ikakvog susreta uživo. U svijetu računarstva i razvoja programske potpore, podrazumijeva se rad u timovima čiji se članovi nalaze na različitim lokacijama.
Kolegij koji približava rad na daljinu u timu
Profesorica sa zagrebačkog FER-a će učenje na daljinu predstaviti na primjeru kolegija Distributed Software Development u čijoj provedbi sudjeluje i koji se unatrag 13 godina održava u organizaciji sveučilišta iz Švedske, Italije i Hrvatske. Sa sudjelovanjem studenata sa svih krajeva svijeta, u međunarodnim timovima simulira se razvoj programskog proizvoda, a da pritom članovi tima koji igraju različite uloge nisu fizički blizu jedan drugome.
Ulaz na predavanje u zadarskom COIN-u bit će slobodan za sve zainteresirane, a više informacija možete dobiti putem Facebook događanja.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.