CISEx Veleposlanici zastupat će interese hrvatskih softveraša od New Yorka do Australije

CISEx Veleposlanici zastupat će interese hrvatskih softveraša od New Yorka do Australije

CISEx, udruga hrvatskih izvoznika softvera, danas je objavio imena svojih prvih veleposlanika, članova čija će zadaća biti promovirati interese hrvatskih softveraša u svijetu, od New Yorka Sydneyja. Radi se o novoj inicijativi CISex gospodarske, diplomatske mreže kojoj je član Shoutem suosnivač Viktor Marohnić.

Novi CISEx Ambasadori su...
Novi CISEx Ambasadori su…

CISEx, udruga hrvatskih izvoznika softvera, danas je objavio imena svojih prvih veleposlanika, članova čija će zadaća biti promovirati interese hrvatskih softveraša u svijetu, od New Yorka Sydneyja. Radi se o novoj inicijativi CISex gospodarske, diplomatske mreže kojoj je član Shoutem suosnivač Viktor Marohnić.

Kako objašnjava član upravnog odbora Ivo Lukač, inače direktor razvojne agencije Netgen, postoje dva razloga, zbog kojega se CISEx odlučio na uvođenje tzv. CISEx Veleposlanika. S jedne strane željeli su članovima dati dodatnu vrijednost u vidu kontakta s osobama koje se fizički nalaze na tržištu od interesa te pomoć državnoj diplomaciji da se lakše uključi u promociju softverske izvozne industrije. Podsjetimo, CISExovih preko 150 članova čine tvrtke i pojedinci poput Pet minuta, Infinuma, iStudija te Plus hostinga.

Tko su veleposlanici?

Veleposlanici su zasad:

  • Dražen Blagović za Basel i Chicago;
  • Marko Kovačić za Sydney te općenito Australiju;
  • Viktor Marohnić za New York;
  • Domagoj Rožić za Latinsku ameriku (naglasak na Kolumbiji, Meksiku, Kostarici) te SAD;
  • Vladimir Semenčić za zapadnu Europu, Skandinaviju te Bliski Istok.

O područjima u koje su veleposlanici stručni možete doznati na njima posvećenoj web stranici. Upravo će po tome savjetovati članove udruge te promovorati hrvatsku softversku industriju.

Model je zasad “plitak” odnosno temelji se na dobroj volji veleposlanika koji dobivaju počasnu titulu CISEx Veleposlanika tj. CISEx Ambassadors, a titula se može dodijeliti ukoliko osoba trajno prebitava izvan Hrvatske ili pak vrlo često putuje vani. Zanimljivo je kako ne morati biti član udruge kako biste bili njen veleposlanik. Dapače, CISExov Ivo Lukač je naglasio da i putem Netokracije pozovemo netokrate na kadidiranje novih veleposlanika!

CISExova inicijativa najavljena je na zadnjem CISEx Fridayju održanom prije ljeta, a pokazuje daljnje djelovanje udruge koja je se uspjeva pozicionirati kao nositelj hrvatske softverske industrije u inozemstvu. Koliku će zaista korist članovi imati od veleposlanika vidjet ćemo u sljedećim mjesecima kad se dogovaraju projekti za 2014. godinu.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Peta kriptomarka Hrvatske pošte su neponovljivi profesor Baltazar i njegovi izumi

Peto izdanje kriptomarke, koja dolazi u analognom i digitalnom obliku, Hrvatska pošta pustila je u optjecaj!

Što ste propustili

Netokracija Podcast

Zašto je ovogodišnji Infobip Shift bio za nas najgori, ali i najbolji?

Infobip Shift za nas nije počeo idealno, ali je završio savršeno. Otkrili smo više o umjetnoj inteligenciji i developerskoj produktivnosti te snimili ispovijesti 6 startupa o izazovima, atmosferi među VC-jevima i planovima za iduću godinu.

Kolumna

16 lekcija koje sam kao suvlasnik digitalne agencije naučio o poslovanju u SAD-u

Pet godina redovito posjećujem SAD, ne bih li upoznao zemlju i proširio poslovanje naše agencije na to tržište. Puno se toga razlikuje od Hrvatske i Europe općenito, a u ovom tekstu dijelim najvažnije lekcije. 

Prikaz

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Ekskluzivno

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).