Budi kreaTivan - stvorite najbolju mobilnu aplikaciju i osvojite 98 tisuća kuna

Budi kreaTivan – stvorite najbolju mobilnu aplikaciju i osvojite 98 tisuća kuna

Budi kreaTivan T-HT-ov je natječaj za najbolju mobilnu aplikaciju, predstavljen danas na konferenciji WinDays. Kako bi potaknuli razvoj aplikacija za uređaje koje nude u svojoj ponudi, T-HT se odlučio ponuditi 98 tisuća kuna za izradu najbolje aplikacije. Ukupna vrijednost nagradnog fonda je 182 tisuće kuna! Dok ćete prilikom izrade prototipa aplikacije morati izraditi funkcionalnu aplikaciju, za koncept ćete predložiti dizajn te funkcionalnost. U oba slučaja nećete biti ograničeni platformom. Natječaj je otvoren za sve mobilne platforme: iPhone, Android, BlackBerry, Maemo, Windows Phone 7 itd.

Budi kreaTivan T-HT-ov je natječaj za najbolju mobilnu aplikaciju, predstavljen danas na konferenciji WinDays. Kako bi potaknuli razvoj aplikacija za uređaje koje nude u svojoj ponudi, T-HT se odlučio ponuditi 98 tisuća kuna za izradu najbolje aplikacije. Ukupna vrijednost nagradnog fonda je 182 tisuće kuna!

Dok ćete prilikom izrade prototipa aplikacije morati izraditi funkcionalnu aplikaciju, za koncept ćete predložiti dizajn te funkcionalnost. U oba slučaja nećete biti ograničeni platformom. Natječaj je otvoren za sve mobilne platforme: iPhone, Android, BlackBerry, Maemo, Windows Phone 7 itd.

Natječaj će biti otvoren od 23. travnja do 18. kolovoza, a tri najbolje aplikacije u tri kategorije natjecanja bit će nagrađene. Budi kreaTivan se razlikuje od Vipovog Izazova te Maemo Challengea po tome što nije ograničen na jednu platformu. Uz natječaj T-HT je predstavio i Aplicentar, centralni direktorij za mobilne aplikacije, s naglaskom na iPhone.

Najbolja aplikacija, ali i koncept aplikacije

Ukoliko se odlučite izraditi aplikaciju, ona će morati biti funkcionalna i potpuno spremna za korištenje. Odabrani finalisti svoje će aplikacije prezentirati na posebnom natjecanju. Prva nagrada za izrađenu aplikaciju je 98 tisuća kuna.

Ivan Skender, Maja Weber i Goran Krajnović iz T-HT-a predstaviti su Aplicentar te natječaj za mobilne aplikacije

Ako imate ideju za aplikaciju, ali ne želite je izraditi, možete je prijaviti kao koncept. Predložit ćete dizajn i funkcionalnost. U tom slučaju bit će važno ne samo pokazati što određena aplikacija radi, već i kako. Nećete imati prednost praktičnog prikaza, tako da će vam specifikacija morati biti detaljna.

Ne želite izraditi aplikaciju, a ideje vam sežu u nešto dalju budućnost? Natječaj predviđa i kategoriju “Pogled u budućnost” u kojoj predlažete netradicionalne aplikacije koje ćemo koristiti u (posebice u mobilnom svijetu) dalekoj 2020. godini. Možete li predvidjeti mobilnost?

Aplicentar kao središnji direktorij mobilnih aplikacija

Putem SMS-a dobivate link gdje možete preuzeti aplikaciju...

Aplicentar je direktorij mobilnih aplikacija za sve platforme koje T-HT nudi u svojoj ponudi, poput iPhonea 3GS, BlackBerrya ili pak Sony Ericssona Xperije. Ne radi se o virtualnom dućanu konkurentnom Appleovom Appstoreu i sličnim direktorijima, već izdvojenim aplikacijama za korisnike koji nisu svjesni svih aplikacija dostupnih za njihove uređaje. Po riječima Gorana Krajnovića:

Cilj nam je bio maksimalno pojednostaviti preuzimanje aplikacija. Nema registracije.

U praksi dolazite na web stranicu Aplicentra te tamo nalazite aplikacije. Većina njih bit će popularne aplikacije poput Facebooka ili Twittera te hrvatske aplikacije poput Croatia Traffic & Weather. Klikom na aplikaciju dobivate izbornik u koji unosite svoj telefonski broj.

Nakon toga SMS-om dobivate link na željenu aplikaciju s iTunes Appstorea. T-HT-ov je cilj da Aplicentar bude izbor najboljih aplikacija za korisnike početnike.

Kako biti najkreaTivniji i osvojiti…

Imajte na umu kako će većina sudionika najvjerovatnije biti programeri i dizajneri koji će razviti aplikacije koje rješavaju njihove vlastite probleme. Neki će pokušati kopirati strane aplikacije, lokalizirati ih itd. Ukoliko mislite izraditi aplikaciju ili prijaviti koncept, preporučio bih vam da:

  • Riješite konkretan problem. Bolje je imati jednostavno, kvalitetno nego kompleksno i neupotrebljivo rješenje;
  • Pokažite kako radi, nemojte samo govoriti o tome. Umjesto mnoštva teksta, pripremite predloške dizajna, primjere korištenja, možda čak i demo prije aplikacije;
  • Vaša aplikacija biti će dobra koliko i njeno sučelje. Možete biti vrhunski programer, ali ako je aplikaciju teško koristiti, ni najkvalitetniji kod vas neće spasiti.

U svaku od navedenih kategorija možete se prijaviti s više ideja i niste ograničeni. S obzirom da natječaj nije ograničen na određenu platformu, bit će zanimljivo vidjeti kako će se aplikacije razlikovati ovisno o tome jesu li izrađene za iPhone, Android ili primjerice Maemo. Doznajte kako se prijaviti na natječaj Budi kreaTivan

Uz nagrade te rijetka ograničenja, pada li vam već kakva aplikacija na pamet?

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Ivan Ilijašić

    Ivan Ilijašić

    22. 04. 2010. u 2:56 pm Odgovori

    Zanimljivo, i VIP i T-Mobile su istovremeno pustili dva natječaja za razvoj mobilnih aplikacija. Nadam se kako će jako lijepa nagrada donijeti dobar rezultat i kako će biti dobrih oglednih aplikacija.

  2. Hrvoje Mihajlic

    Hrvoje Mihajlic

    22. 04. 2010. u 9:24 pm Odgovori

    aj ovo nije loše. već sam mislio da nude 98K za istu stvar za koju VIP nudi 91K… nisam na ničijoj strani, jednostavno mi je igledalo kao kopija, al ovo je ful ok

    stekao sam dojam da kod nas ima puno kreativnih ljudi s potrebnim znanjem koji jednostavno do sad nisu imali kome prodat stvar.

  3. Senko

    Senko

    23. 04. 2010. u 9:00 pm Odgovori

    Pravila natječaja mi se čine boljima od VIPovog; HT si ne zadržava pravo korištenja svih prijavljenih aplikacija (kao VIP), nego samo onih koje su osvojile neku nagradu (što mi ima smisla).

  4. Senko

    Senko

    29. 04. 2010. u 1:02 am Odgovori

    @ninja: lako je imati ideju, koncept; svi imamo stotine ideja svaki dan; ono što je binto je ideju razraditi, progurati, pretvoriti u nešto opipljivo (ili softver :), u proizvod; tek tada ta ideja ima neku vrijednost, a vrlo je vjerojatno da će u samom procesu ideja proći kroz toliku transformaciju da je jedva slična samoj sebi sa početka.

    Zato se ne bi složio da natječaj premalo vrednuje koncept u odnosu na gotovu aplikaciju.

  5. Goran

    Goran

    19. 03. 2019. u 6:36 am Odgovori

    Imam VRHUNSKU IDEJU ZA APLIKACIJU,NEMAM SREDSTVA ZA RAD,OD SVEGA JE NAJBOLJE DA JE EKOLOŠKI PRIHVATLJIVA,OD MLADIH,SREDNJIH GOD I STARIJI BI JU KORISTILI.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Ekskluzivno

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Intervju

Evo kako je hrvatska glazbena industrija pregovarala s Big Techom!

Dolazak Spotifya i drugih poznatih glazbenih servisa u Hrvatskoj povijesni su dani, ali njima su prethodile godine i godine pravnih pregovora sa samim servisima, kao i domaćih udruga koja štitne prava svih sudionika. Upravo u tim pregovorima možemo pronaći lekcije za medijsku industriju koja trenutno vodi pregovore s Big Techom.

Izvještaj

Infobip Shift 2023: Kako pridonositi projektima otvorenog koda?

Zadnje retke s Infobip Shift 2023 konferencije posvećujemo ljudima i inicijativama vezanima uz open source (otvoreni kod).

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Zabava i zanimljivosti

Infobip Shift 2023: Od pive do savjeta za sreću, što su developeri dobili “ispod Peke”?

Infobip Shift iz godine u godinu potvrđuje kako zalužuje biti na popisu najboljih developerskih konferencija u Europi jer uspjevaju postići nešto teško - kvalitetan sadržaj svjetske razine predstaviti sa stilom u iskrenoj i pozitivnoj atmosferi.

Programiranje

Tacta: Kako smo podržali digitalizaciju i ekspanziju kompanije koja danas ima 150 klinika

Izrada softvera po mjeri uvijek je kompleksan zadatak jer je potrebno dobro proučiti poslovne procese klijenta, odgovoriti na sadašnje potrebe, ali i uzeti u obzir njegove ambicije. Evo kako je Tacta to uspješno napravila za Lazeo, francusku kompaniju specijaliziranu za neinvazivnu estetsku medicinu.

Karijere

Infobip Shift 2023: Ne morate trenirati modele da biste bili AI inženjeri

Zaključen je prvi dan hrvatskog Infobip Shifta, jedne od najvećih tehnoloških konferencija u Europi, a mi svoje prve retke posvećujemo gorućoj temi koja je posebno obilježila ovogodišnji program.