Moja-trgovina.net pokrenula BizzyBee Shop, 'napravi-sam-svoj Amazon' za male i srednje tvrtke

Moja-trgovina.net pokrenula BizzyBee Shop, ‘napravi-sam-svoj Amazon’ za male i srednje tvrtke

Moja-Trgovina.net nije nikako novo ime na području izrade internetskih trgovina, ali uz rješenja po mjeri, kojima se isključivo do sada bavila, ova je tvrtka odlučila sada ponuditi i pakete namijenjene malim i srednjim poduzetnicima – i to pod novim brendom, BizzyBee Shop. Više o svemu razgovarali smo s direktorom prodaje, Gordanom Pavičićem, koji nam je otkrio što sve paketi web shopova nude te gdje ovaj novopečeni brend vidi svoje mjesto na tržištu internetskih trgovina.

Bizzy Bee naslovna

Moja-Trgovina.net nije nikako novo ime na području izrade internetskih trgovina, ali uz rješenja po mjeri, kojima se isključivo do sada bavila, ova je tvrtka odlučila sada ponuditi i pakete namijenjene malim i srednjim poduzetnicima – i to pod novim brendom, BizzyBee Shop. Više o svemu razgovarali smo s direktorom prodaje, Gordanom Pavičićem, koji nam je otkrio što sve paketi web shopova nude te gdje ovaj novopečeni brend vidi svoje mjesto na tržištu internetskih trgovina.

BizzyBee Shop, kao što je već spomenuto, namijenjen je malim i srednjim tvrtkama, a u ponudi za njih ima tri paketa web trgovina: Starter, Standard i Professional. Pavičić smatra da oni mogu zadovoljiti većinu potreba trgovaca za sigurnom i pouzdanom online prodajom, a za one zahtjevnije, moguće je razviti e-commerce rješenja prilagođena njihovim željama i potrebama (Enterprise sustav). Moja-Trgovina.net do pojave BizzyBee Shopa bavila se samo tim, “čevrtim”, paketom, odnosno e-commerce rješenjima koja su u potpunosti bila prilagođena zahtjevima i željama korisnika, ali su i zahtijevala od njih značajniju financijsku investiciju. No, pojavile su se i nove potrebe na tržištu, na koje se trebalo reagirati:

Budući da nam se u zadnje vrijeme javljalo sve više malih i srednjih trgovaca kojima su takva rješenja bila prevelik zalogaj, a procijenili su da bi im web trgovina donijela napredak u poslovanju, odlučili smo izraditi tri paketa web trgovina koji bi zadovoljili njihovu potrebu za online prodajom. BizzyBee Shop pakete smo odvojili u novi brend jer su u njima unaprijed definirani ‘sastojci’ web trgovine: od samog dizajna, integracije plaćanja karticama do ostalih funkcionalnosti.

Lako do web shopa

Proces narudžbe maksimalno je pojednostavljen – nakon što se kupac odluči za jedan od ponuđenih dizajnerskih predložaka, dovoljno je da klikne na narudžbu odabranog paketa, ispuni nekoliko neophodnih polja i čeka ponudu po kojoj vrši uplatu. Ako je odabrao paket bez integracije plaćanja kreditnim karticama, tada web shop može biti aktivan već za dva do tri dana (u suprotnom je nešto duži, zbog procesa kartičarskih kuća).

Primjer jedne Bizzy Bee trgovine.
Primjer jedne BizzyBee trgovine.

Dizajnerski predlošci su u Standard i Proffesional paketu responzivni, a u svim verzijama dolaze s ugrađenim Google Analytics sustavom za lakše praćene posjećenosti i konverzija. Bizzy Bee ne uzima nikakvu transakcijsku proviziju, štiti plaćanja karticama SSL certifikatom i omogućuje kupovinu na rate. Trgovac dobiva detaljne i slikovite upute za lako navigiranje po sučelju, a u slučaju da nešto zapne, podrška e-mailom dostupna je u svako doba dana (i noći).

Standard paket ističe se kao optimalno rješenje, a Gordan objašnjava da je on, po funkcionalnostima koje sadrži i svojoj cijeni, najbliži potrebama i mogućnostima većine manjih i srednjih trgovaca koji ozbiljno kreću u online prodaju svojih proizvoda.

Na osnovu našeg dugogodišnjeg iskustva i čestim razgovorima s potencijalnim klijentima zaključili smo da je to ‘best buy’ i dobar ulazak trgovca u prodaju putem interneta. Standard paket je također najbolji početak da se iz, uvjetno rečeno, malog web trgovca mogućom nadogradnjom u svakom trenutku izraste u jačeg igrača.

Standard paket kao optimalno rješenje.
Standard paket kao optimalno rješenje.

Nadogradivost kao glavni argument

Konkurencije u izradi gotovih ili polugotovih rješenja za web shopove ima i na domaćem i na stranom tržištu, a Gordan ističe da je jedna od glavnih prednosti BizzyBee Shopa, uz njihov vlastiti payment gateway sustav, nadogradivost – svaki od paketa može rasti i razvijati se u smjeru u kojem trgovac želi.

Većina poduzetnika u ova vremena je oprezna i skeptična. To je razumljivo, no na nama je da im pokušamo objasniti da je ulaganje u web trgovinu iskorak na novo tržište koje može donijeti samo dobre rezultate. Naravno, ukoliko se o njemu brinu onako kao što to rade sa svojim fizičkim prodavaonicama.

Upravo to želi postići Bizzy Bee Shop – sklopiti dugoročni odnos s kupcima i omogućiti kvalitetan web shop koji će im biti pouzdan alat za povećanje prodaje. Zato ih Gordan i naziva partnerima, koji na ovaj način uz minimalnu investiciju mogu početi prodavati putem interneta krajnjim kupcima i tako povećati svoje prihode.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Društvene mreže

Biste li plaćali za korištenje Facebooka i Instagrama? A YouTubea i X-a?

Nova epizoda Netokracijina podcasta kao da se nije odmaknula od Noći vještica jer strava se nastavlja - big tech ekipa uvodi pretplate na sve strane. No, dogodila se jedna stvar koja nam daje nadu... Elon Musk održao je prvi "all hands" sastanak!

Ekskluzivno

Daytona osigurala 2 milijuna dolara od investitora poput CEO-a Stack Overflowa i Damira Sabola

U najranijoj, pre-seed rundi financiranja, Daytona je osigurala investiciju od čak 2 milijuna dolara, primarno od poznatih američkih i hrvatskih (su)osnivača.

Netokracija Podcast

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

LAQO opet u potrazi za najodrživijim tech rješenjima koja će nagraditi s 18 tisuća eura

Nakon uspješnog prvog izdanja s više od 250 prijava, krenule su prijave za drugo izdanje LAQOthona, nagradnog natječaja idejnih tech rješenja na temu održivosti u organizaciji Croatijinog LAQO osiguranja, prvog 100 posto digitalnog osiguranja.

Analiza

Hoće li robotaksiji na ulice Zagreba i – kad?

I je li uopće realno očekivati da će se to dogoditi? U ovoj epizodi Netokracijinog podcasta pretresli smo tu vruću temu i to iz svih kutova - tehnološkog, operativnog, financijskog i komunikacijskog.

Startupi

10 godina Lean Startup Hrvatska: Ekosustav nekad i danas, što je plan za Smion?

Nakon 10 godina i na desetke radionica, edukacija i događaja Lean Startup Hrvatska postaje Smion te se nastavlja još više fokusirati na razvoj poduzetničkog i inovacijskog ekosustava. U velikom intervjuu, komentiramo desetljeće iza njih, kao i okolnosti na domaćoj sceni nekada i danas.

Analiza

Diskriminira li PlayStation Store Hrvate? Popusta nemamo, euro se tek uveo, a plaćali smo bonovima…

Domaće obožavatelje PlayStation konzole ova godina nije nimalo mazila. Štoviše cijelu godinu obilježio ih je osjećaj "zadnje rupe na svirali" jer sve do sredine studenog nisu mogli kupovati karticama. Zašto? PlayStation Store 11 mjeseci nije prešao na euro niti je dvojno iskazivao cijene...

Tvrtke i poslovanje

Volontiranje zaposlenika donosi dugoročne benefite i njima samima i poslodavcima i zajednici

Kada danas pričamo o volontiranju, unutar kompanije postoji sve više ljudi koji su upoznati s tim pojmom ili su se čak i sami okušali u volontiranju koje je bilo organizirano kroz tvrtku. To pokazuje da napredujemo, ali ima prostora za rast i uključivanje još većeg broja ljudi. 

Tvrtke i poslovanje

Poljski konzultant poručuje: Bez daljnjih odgoda, prilagodite propise i prakse gig ekonomiji

Radite kada želite, koliko želite, s kime želite. Ovo su pogodnosti rada na kojima se gig ekonomija proslavila, ali to ne znači da u praksi uvijek cvate cvijeće...