Hrvatsko-slovenski Bellabeat lansira 'Facebook' za trudnice; moguća i suradnja s Appleom

Hrvatsko-slovenski Bellabeat lansira ‘Facebook’ za trudnice; moguća i suradnja s Appleom

Kao što je bilo najavljivano, hrvatsko-slovenski startup Bellabeat, bivši BabyWatch, čiji su osnivači Sandro Mur i Urška Sršen ušli u poznati startup akcelerator Y-Combinator, danas lansira sustav za praćenje trudnoće. Riječ je o Bellabeat Connected System, platformi koja omogućuje trudnicama da "slušaju" svoje nerođeno dijete i prate trudnoću, a koji sada ima i društvenu komponentu.

Sandro Mur ii Urška Sršen, osnivači BellaBeata, sada se nalaze u Y Combinatoru.
Sandro Mur ii Urška Sršen, osnivači BellaBeata, sada se nalaze u Y Combinatoru.

Kao što je bilo najavljivano, hrvatsko-slovenski startup Bellabeat, bivši BabyWatch, čiji su osnivači Sandro Mur i Urška Sršen ušli u poznati startup akcelerator Y-Combinator, danas lansira sustav za praćenje trudnoće. Riječ je o Bellabeat Connected System, platformi koja omogućuje trudnicama da “slušaju” svoje nerođeno dijete i prate trudnoću, a koji sada ima i društvenu komponentu.

Nova platforma BellaBeat Global omogućuje i interakciju među trudnicama.
Nova platforma BellaBeat Global omogućuje i interakciju među trudnicama.

Podsjetimo, Bellabeat se sastoji od malog digitalnog alata koji se povezuje na smartphone aplikaciju. Buduće majke mogu slušati, snimati i dijeliti zvuk svoga djeteta, pratiti zdravstveno stanje tijekom trudnoće, a sada i biti u interakciji s drugim trudnicama putem društvene platforme Bellabeat Global. No, osim ove novosti, Sandro Mur najavljuje jednu “pikanteriju” – Bellabeat tim bio je u Appleu na sastanku s tehničkim timom, gdje su razgovarali o uklapanju njihovog proizvoda u Appleovu viziju, budući da ovaj tehnološki gigant ulaže u sektor nosive tehnologije povezane sa zdravstvom.

BellaBeat ekipa u akciji.
BellaBeat ekipa u akciji.

Bellabeat ovime, nakon Meksika i Australije, ulazi i na američko tržište. Sam uređaj i aplikacija omogućuju vizualizaciju zvuka, alat za mjerenje fetalnih pokreta, ilustraciju fetalnog razvoja i alat za praćenje te planiranje težine trudnice. Aplikacija i omogućuje budućim majkama dublje povezivanje s djetetom, a i pronalaženje informacija o vođenju zdravije trudnoće. Istovremeno, BellaBeat Global platforma je fokusirana i na aktivnost zajednice, jer će putem nje trudnice moći komunicirati jedne s drugima, izmjenjivati iskustva te informacije prikupljene Bellabeat aplikacijom, kako bi kreirale organiziran i društven dnevnik trudnoće. Informacije o trudnoći moći će biti vidljive u obliku vizualiziranih podataka i inografika, a platforma nudi i korisne informacije o zdravstvenom stanju trudnice.

[youtube]http://youtu.be/OVwIP4m1GLs[/youtube]

Bellabeat želi da praćenje trudnoće bude interaktivno i društveno, a cilj je da se trend quantified self prenese i u ovaj period života.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Razvoj weba

UX je posao Project Managera? Dizajnera? Pisca? Developera?

Iako svi trube o važnosti UX-a, nitko ne zna tko bi se time trebao baviti, ne postoje UX istraživači unutar timova niti najvećih domaćih tehnoloških kompanija, a korisničkim iskustvom se bavi tko stigne ili kome to uvale. 

Kolumna

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Tvrtke i poslovanje

Kontroling iliti kako urediti proces naplate prije nego pritok novca presuši

Ako niste ekonomske struke i ako se u svojoj karijeri niste susretali s podacima, izvještajima, projekcijama gotovo je sigurno kako ćete odmah kontroling povezati s kontrolom. I upravo ste upali u prvu veliku zabludu, jer kontroling je prvenstveno usmjeren na otkrivanje „bugova“ u komunikaciji i procesima.

Što ste propustili

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Netokracija Podcast

“Photomathov exit znači više investicija u hrvatske startupe”

Prvi veliki exit hrvatske tehnološke tvrtke koja je financirana VC kapitalom znak je ulagačima da se investiranjem u hrvatske startupe - može zaraditi. I znači da će, u uvjetima globalne nuklearne zime, za domaće startupe vladati globalno zatopljenje, tvrdi Bernard Ivezić, urednik magazina Startup Report.

Obrazovanje

Naši učenici ne znaju što znači baviti se poduzetništvom – kako to promijeniti?

Djeca školske dobi silno su inovativna i kreativna, no ponekad im službeni nastavni program ne daje dovoljnu podršku u ostvarivanju njihovog potencijala. Evo kako stvar spašavaju entuzijastični pojedinci (nastavnici), relevantne institucije te društveno odgovorne tvrtke.

Kolumna

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Panel

Tri godine poslije pandemije: Jesmo li doista promijenili modele rada ili smo se vratili u urede?

Globalni tehnološki divovi skoro pa na silu vraćaju zaposlenike u urede, jesu li domaće IT tvrtke prigrlile fleksibilnost analiziramo uz primjere iz Photomatha, Combisa, Endave i Ars Future...

Tvrtke i poslovanje

Kako je tvrtka osnovana u socijalizmu došla na prag komercijalizacije svog prvog AI rješenja u medicini

TIS grupa do sada se gradila daleko od pozornosti šire javnosti. U međuvremenu, radili su na uvođenju SEPA-e, eura, Instant Paymentsa, surađuju s fintechima, prisutni su u velikim bankama, i s vlastitim rješenjima… Ali nijedan njihov projekt nije toliko odjeknuo kao prvi koji su napravili uz pomoć umjetne inteligencije.