Startup Aspida traži do 200.000 eura na Funderbeamu

Startup Aspida, poznat po tipkovnici Izzy, traži do 200.000 eura na Funderbeamu

Treća hrvatska equity kampanja putem Funderbeama SEE predstavljena je jučer u prostoru HUB385, a startup koji na ovaj način želi doći do kapitala je Aspida, poznat po aplikacijama Izzy i TVizzy. Cilj Aspide je prikupiti do 200.000 eura, a sredstva su namijenjena za marketing i prodaju.

Nakon Includea i Sense Consultinga, jučer smo dobili treću hrvatsku equity kampanju putem Funderbeama SEE, a na ovaj način do sredstava želi doći startup Aspida. Podsjetimo, Funderbeam SEE je tvrtka osnovana lani u rujnu, a radi se o zajedničkom projektu Zagrebačke burze i Funderbeama, platforme za prikupljanje kapitala na kojoj ulagatelji odmah nakon inicijalne faze ulaganja mogu trgovati svojim udjelima zahvaljujući sustavu temeljenom na blockchain tehnologiji.

Aspida traži do 200.000 eura

Ako niste čuli za Aspidu, vjerojatno ste čuli za njihovu tipkovnicu Izzy za iOS i Android koja pokretom prsta omogućuje ubacivanje emotikona ili simbola u razgovor, a koja je, među ostalima, ostvarila suradnju s brendom Angry Birds. Nedavno su, u suradnji s Hrvatskim Telekomom, predstavili i mobilnu aplikaciju TVizzy. Riječ je o aplikaciji koja pokriva ključne trenutke Hrvatske nogometne lige uz pomoć bogatih notifikacija. Primjerice, korisnik na mobitel dobiva notifikaciju s pogotkom iz HNL-a u visokoj rezoluciji, a video može pregledati i u zaključanom ekranu.

Aspida će putem Funderbeama tijekom sljedećih mjesec dana tražiti od 100.000 eura do 200.000 eura i to za udio od 3,57, odnosno 6,90 posto. Valuacija kompanije procijenjena je na 2,7 milijuna eura.

Inače, svaka kompanija na Funderbeamu može računati na takozvanog vodećeg ulagatelja. Vodeći ulagatelj može biti osoba iz samog startupa ili iskusni pojedinac koji dobro poznaje branšu i ima određenu sliku o investicijskom potencijalu kompanije. Aspida ih ima čak dva, Berislava Martića i Miroslava Jeličića Purka iz Jadran Kapitala.

Do kraja godine očekuju 100.000 korisnika TVizzy aplikacije u Hrvatskoj

Izuzevši nogomet, mogućnosti primjene Izzyja, odnosno TVizzyja su šire. Za početak, u obzir dolaze i drugi sportovi, zatim filmovi, glazba, vijesti, a aplikacija se može koristiti za brending, marketing i internu komunikaciju, primjerice, u velikim tvrtkama s disperziranim timovima. Kad je riječ o aplikaciji TVizzy, na današnjem predstavljaju rečeno je kako do kraja godine očekuju 100.000 korisnika u Hrvatskoj, a aplikacija će zarađivati od klasičnog oglašavanja jer na početku videa nalazi kratka animacija sa sponzorskim sadržajem.

U Aspidi očekuju skaliranje cijelog ovog koncepta na globalnu razinu, a trenutno su u tijeku razgovori s globalnim medijskim kućama i nogometnim federacijama. Marin Erceg, CEO Aspide, naglasio je kako im je cilj razvijati proizvod za globalno tržište.

Sredstva s Funderbeama za ulaganje u marketing i poslovanje

Lamija Alečković, CCO Asipde, istaknula je kako im je cilj podizati svijest o ove dvije aplikacije kao novoj digitalnoj platformi te da im je cilj biti i na cjeniku marketinških agencija. Budući da su do sada sredstva prvenstveno odlazila na razvoj, kapital prikupljen putem Funderbeama iskoristit će za marketing i prodaju Izzy tipkovnica, aplikacije TVizzy sportskim organizacijama i medijskim kućama, izgradnju sveobuhvatnog prodanoj i marketinškog tima te poboljšanje proizvodnih mogućnosti radi smanjenja troškova i brže proizvodnje.

Ako želite biti dio Aspidine priče, treba reći kako minimalno ulaganje za pojedinačnog malog ulagatelja u kompaniju iznosi 100 eura, a otvaranje investicijskog profila za ulagatelje je besplatno, dok se više informacija o ovoj kampanji može pronaći na stranicama Funderbeama.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Peta kriptomarka Hrvatske pošte su neponovljivi profesor Baltazar i njegovi izumi

Peto izdanje kriptomarke, koja dolazi u analognom i digitalnom obliku, Hrvatska pošta pustila je u optjecaj!

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Umjetna inteligencija

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Tvrtke i poslovanje

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Investicije i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene, ali koliko god se pričalo, često tema o neovisnosti ostane postrani. Srećom, ove godine se otvorila na 16. Weekendu.

Programiranje

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…