Trkači, upoznajte znamenitosti Zagreba uz aplikaciju SightRun

Trkači, upoznajte znamenitosti Zagreba uz aplikaciju SightRun

One koji se profesionalno ili u slobodno vrijeme bave trčanjem, oduševit će vijest da je od sada dostupna mobilna aplikacija uz koju mogu otkrivati znamenitosti grada bez zaustavljanja dok odrađuju svoj trening. Riječ je o SightRun koji će za početak nuditi dvije zagrebačke ture, no u timu se nadaju da će do kraja godine okupiti okruglih deset hrvatskih destinacija na aplikaciji.

Četveročlana ekipa se upoznala zahvaljujući ljubavi prema trčanju zahvaljujući kojoj je i nastao SightRun.

Ljubitelji trčanja od sada mogu na posve nov način uživati u svojoj najdražoj aktivnosti istodobno otkrivajući grad i znamenitosti oko sebe. Za to se pobrinula četveročlana ekipa trkača koji su svoju strast spojili s turizmom i kreirali aplikaciju SightRun, novi turistički proizvod koji je od danas dostupan za Android uređaje.

Aplikacija će za početak nuditi trkače ture u Zagrebu pa će tako uz posjetitelje Zagreba, uz pomoć SightRuna gradom trčati i njegovi stanovnici. Zašto SightRun rješava jedan realan problem, objašnjava Sandra Bortek, jedna od osnivačica SightRuna.

Mnogi trkači često putuju, ali rijetko imaju vremena za klasične ture, dok gotovo nikad ne propuštaju odraditi trening. Upravo ovdje im pomaže SightRun aplikacija. Skratili smo im vrijeme istraživanja destinacije, čitanja vodiča, proučavanja rute te im dali mogućnost da ih aplikacija provede kroz grad bez da moraju zaviriti u mobitel ili kartu. Ako zavole aplikaciju u svom gradu, sigurno neće moći bez nje ni na putovanju.

Dvije zagrebačke ture

Sandra Bortek jedna je od osnivača SightRuna.

Dok je Sandra zadužena za marketing i promociju, ostali članovi tima su se pronašli u drugim područjima. Hrvoje Horvat vodi razvojni tim aplikacije, Ivan Videk je zadužen za razvoj sadržaja unutar tura, a Tamara Markotić radi na prodaji i prati poslovanje tvrtke. Tim je za početak pripremio dvije zagrebačke ture koje su već testirane na trkačima. Jedna obuhvaća centar grada s njegovim glavnim znamenitostima, a druga Savski nasip i Bundek. Baš je ova druga zamišljena kao run like a local tura, ističe Sandra. Što će trkači pronaći na rutama, željela je da ostane iznenađenje, ali poznato nam je da ih čeka jedna lijepa priča o Zagrebu na Savi.

Aplikacija i ture su trenutno besplatne za korisnike, a želja tima je da tako i ostane. Međutim, poslovni model izgrađen je oko sponzora ture. Sponzor ture je onaj koji želi svoju destinaciju, grad ili hotel predstaviti trkačima. Sponzor može naručiti i turu koja će biti dostupna samo za njegove goste ili pak odrediti da se kroz sadržaj ture promovira njegov proizvod ili usluga. Sandra i njezini kolege su za sada usmjereni na Hrvatsku, ali očekuju širenje i na destinacije u inozemstvu.

Voljeli bismo potaknuti trkačku zajednicu da sudjeluje u kreiranju tura za svoje destinacije kroz platformu koju razvijamo. Kako ćemo znati je li tura dobra? To će biti ocjena korisnika. Ako ste jako dobar kreator tura, tada imate mogućnost da se ista ponudi kroz naplatu, a vi ostvarite proviziju. Vjerujemo da ovo isto tako može biti dobar poticaj ne samo za razvoj tura, već i za promociju istih.

Dobar pitch je kada i netrkači požele trčati

SightRun je pobijedio i na natjecanju u pitchu u sklopu ovogodišnje konferencije Women Invest. Trkačima nije bilo teško “omađijati” potencijalne investitorice jer, kako kaže Sandra, “u startup svijetu svi imaju iskrenu želju da vam pomognu”, a imali su i odličnu prezentaciju. Svejedno ju je iznenadila podrška i pohvale publike nakon proglašenja pobjednika.

Uvijek me oduševi kada SightRun projektom zainteresiramo i netrkače pa čak i u toj mjeri da požele trčati.

Konferencije je općenito dobro posjećivati i stoga što uvijek možete saznati nešto novo ili doći do novih kontakata. Ipak, pitch nije vrijeme i mjesto za improvizaciju.

Kada imamo priliku za pitch uvijek pristupamo profesionalno i pripremamo se. Često su pitchevi ograničeni vremenom – 2, 3 ili 5 minuta. Nemate vremena za improvizaciju i jednostavno morate biti fokusirani i strukturirani u pripremi. Dakako, puno je lakše kada već odradite nekoliko pitcheva, pa s vremenom i trema nestane.

“Nikad ne pitajte prijatelje što misle o vašoj ideji”

Često je veći problem startupa pronaći stvarni problem koji treba riješiti nego pronaći dobro rješenje. Srećom, Sandra ima mnogo savjeta za mlade koji žele pokrenuti nešto svoje.

Mi smo kao tim mnogo toga naučili kroz Startup Factory Zagreb i to je zaista jedno neprocjenjivo iskustvo. Danas znamo koliko je testiranje važno pa bi to bio jedan od savjeta – testiraj, testiraj, testiraj. Odlična ideja ne znači da će projekt uspjeti, osobito ako nemate dobar tim. I još nešto – nikad ne pitajte prijatelje što misle o vašoj ideji. Vjerojatnost da će reći da im je ideja odlična vrlo je velika, što ne znači da zaista i jest. Iako smo obično zaljubljeni u svoje ideje, treba biti realan i upitati se – je li to što radimo zaista nekome potrebno i rješava li stvarni problem.

Nakon izlaska aplikacije i predstavljanja zagrebačke ture, Sandra najavljuje skoro dodavanje novih hrvatskih destinacija, a vrlo brzo bi trebale uslijediti i one inozemne. Ovaj period će iskoristiti za razvoj novih funkcionalnosti unutar same aplikacije te razgovore s potencijalnim investitorima.Također, vrlo brzo je u planu i iOS aplikacija.

Sve novosti o aplikaciji možete pratiti na službenoj stranici ili putem Facebooka. A sve Zagrepčane kao i one koji namjeravaju ljeto provesti u glavnome gradu potičemo da iskoriste lijepo vrijeme za rekreaciju, isprobaju aplikaciju i, naravno, jave svoje dojmove. 😉

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Kolumna

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Analiza

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Analiza

TABU: Juniorke u IT-ju imaju 4 %, a seniorke čak 18 % manju plaću od svojih muških kolega

Kako su plaćene žene u IT industriji, za iste godine iskustva, u odnosu na svoje muške kolege? Otvorilo se to pitanje prije pola godine s najnovijim izvještajem platforme TABU, danas mu se vraćamo da vidimo ima li promjena.

Što ste propustili

Umjetna inteligencija

Hrvatski inspektori dio su EU projekta kontrole razvoja AI-ja vrijednog 3,5 milijardi eura

Impresionirani učinkovitošću hrvatskih inspektora, koji su već u prvih 310 posjeta identificirali 168 slučajeva doprinosa razvoju AI-ja, EU je potvrdila uključenost hrvatskog kadra u programu nadzora.

Tvrtke i poslovanje

Evo zašto je poznavanje hrane i vina ključno za uspjeh hrvatskog IT-ja

Osnivači startupa teško da će zadobiti povjerenje investitora ako ne poznaju vina ili naručuju dobro pečene bifteke.

Novost

Otpušteni programeri iz “big techa” završit će u Hrvatskoj: Apis IT planira ih zaposliti 1800

Hrvatska želi “uvesti” i zaposliti otpuštene programere i ostale tehnološke stručnjake iz Googlea, Facebooka, Microsofta i Twittera kao digitalne nomade za potrebe novog projekta daljnje digitalizacije javne uprave na kojemu radi Apis IT.

Analiza

Svaki bi brend trebao napustiti generičnu “stock” glazbu i razviti svoj – audio identitet!

Iako postoje mnoge "royalty free" glazbene platforme koje nude kvalitetnu glazbu, većina video oglasa napravljena je s glazbom koja zvuči generičko i jeftino. Razlog tome djelomično je loš ukus, manjak hrabrosti ili kreativne vizije menadžmenta, a djelomično manjak vremena posvećen kuriranju kvalitetne glazbe koja zvuči drugačije, ali je konzistentna s brendom.

Gaming

Uskoro kreće 4. sezona Student Esports Tournamenta! Hoće li TVZ ostati nepokoreni prvak?

Idući tjedan počinje nova sezona SET-a, domaćeg esport turnira koji je uspio okupiti 16 tehničkih fakulteta iz svih dijelova Hrvatske, a uz to je postao i nacionalni kvalifikacijski turnir za Amazonov i Intelov University Esports Masters (AUEM)!

Izvještaj

Domaću kreativnu industriju čekaju teški pregovori s Googleom

Iako donosi više od 830 milijuna eura u hrvatski BDP, kreativna industrija još nema u potpunosti odgovarajuću zaštitu i druge uvjete za neometan rad na digitalnom tržištu.