
Anton Smolčić kao novi voditelj digitalnog marketinga pomaže Muzeju iluzija u globalnom širenju
Muzej iluzija pridobio ga je činjenicom da je to globalni projekt s ambicioznim planovima i prilika da bude dio stvaranja tog globalnog uspjeha.
Anton Smolčić nedavno se pridružio timu Muzeja iluzija kao voditelj digitalnog marketinga. U Muzej iluzija Smolčić dolazi iz Forea, švedskog brenda kozmetičkih gadgeta, a iza sebe ima nekoliko pozicija u digitalnom marketingu, od agencija do dentalne poliklinike.
I on je, priznaje, donedavno bio među onima za koje je Muzej iluzija bio samo “muzej u Ilici”, ali kad je saznao da je to globalni projekt s ambicioznim planovima i 36 muzeja u 24 zemlje prepoznao je to kao priliku da sudjeluje u stvaranju “jedne jako dobre priče”:
Kroz razgovor s CMO-icom Katom Prolić i ostatkom menadžmenta shvatio sam da je Muzej iluzija među najbrže rastućim muzejima u svijetu i pridobili su me ambicioznim planovima za budućnost. Plan je u sljedećih par godina broj muzeja povećati na 100.
Sudjelovanje u stvaranju veće i globalne priče iz lokalnog projekta uvijek je prilika, ali i izazov. Smolčić kaže da je prvi izazov koji mu slijedi – konsolidacija:
Muzej Iluzija razvija se na dva kolosijeka. Prvi je rad s partnerima koji otkupljuju pravo da otvore svoje muzeje kroz franšizne ugovore. Plan je njima pomoći u digitalnom okruženju koliko je god to moguće. Drugi kolosijek je otvaranje vlastitih muzeja s čime ozbiljnije krećemo ove godine.
Najveći izazov u prvim mjesecima, a vjerojatno i do kraja godine bit će posložiti različite skupove postojećih podataka u smislene i čitljive baze. Radimo s puno različitih sustava za kupnju karata, svaki muzej ima svoj web…
Nakon te početne konsolidacije, najviše ću se baviti, kao i zadnjih pet godina, digitalnom strategijom; otvaranjem novih komunikacijskih kanala, optimizacijom postojećih, suradnjom s agencijama, oglašavanjem, a sve s krajnjim ciljem – prodaja ulaznica i puni muzeji.
Na novoj poziciji svakako će mu pomoći činjenica da se na prethodnom već bavio marketingom na globalnoj razini, ali, zapravo, iz svih dosadašnjih iskustava je naučio nešto:
Prošao sam dosta tvrtki s različitim poslovnim modelima i u različitim fazama razvoja. Vjerojatno mi je to i najveća prednost, lako se mogu prilagoditi sustavu i implementirati znanja koje nosim iz različitih okruženja. Krenuo sam u medijima, orijentiran prema društvenim mrežama, zadnjih godina sam više u oglašavanju i eCommerceu generalno. Ne postoji radno iskustvo iz kojeg ne možeš nešto ponijeti za budućnost, zar ne?
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.