Akceleratorski poduzetnički kamp ponovno u ožujku u Osijeku

Stiže još jedan Akceleratorski poduzetnički kamp u Osijek: 600.000 kuna za startupe!

Kao što smo i najavljivali, u ožujku će se u Osijeku ponovno održati Akceleratorski poduzetnički kamp. Ovoga puta je Akceleracijski fond od 500.000 kuna "podebljan" za dodatnih 100.000 koje je osigurao Grad Osijek kao generalni partner, čime svaki od 10 startup timova koji uđu u četveromjesečni program akceleracije uz 50.000 kuna inicijalnog financiranja dobiju dodatnih 10.000.

AccelBootOs

Očekuje se da će se u Osijeku od 5. do 8. ožujka u Zgradi Glavne straže u Tvrđi okupiti više od 200 inovativnih poduzetnika, startupa, investitora, menadžera, i predavača, koji dolaze iz SAD-a, Velike Britanije, Njemačke, Hrvatske, Slovenije, Srbije, Makedonije i Bugarske. Kamp se održava uz podršku Muzeja Slavonije Osijek, Sveučilišta J. J. Strossmayera, Osijek Software Cityja, Poduzetničkog Inkubatora BIOS te Osječko-baranjske županije.

Prijave za startup ideje su otvorene do 28. veljače, a organizatori navode kako u četiri dana, koliko Kamp traje, sudionici imaju priliku svoju ideju ili proizvod pretvoriti u startup u koji će se uložiti 60.000 kuna početne investicije. Birat će se 10 najboljih projekata koji će uz investiciju dobiti i pravo na mentoriranje u četveromjesečnom Akceleratorskom programu u sklopu Frank Accelerator Ventures koji će trajati od 16. ožujka do 16. srpnja 2015.

Ova vijest dolazi prigodno uz najavu Ministarstva poduzetništva i obrta, jer će se odabranim startupima omogućiti i korištenje i najavljenog preseed fonda od 7 milijuna kuna koji će startati u ožujku pod kapom HAMAG-BICRO-a. Naime, svaka investicija od 60.000 kuna će se moći udvostručiti na način da MINPO na nju doda jednak iznos u obliku bespovratnih sredstava. To znači da će sve tvrtke koje uđu u Akceleratorski program u Osijeku potencijalno moći ostvariti inicijalnu investiciju od 120.000 kuna za udio od 5%.

Predavači, predavanja, radionice

Ove će godine u programu kampa predavanja držati svjetski stručnjaci:

  • Yann Girard (Germany) – How entrepreneurship changed my Life
  • Mark Tuttle (US) – What makes a good startup idea from investor’s point of view
  • Mark Turrell (UK) – Scaling startups

Osim toga, domaći stručnjaci iz područja poslovnih komunikacija, javnih nastupa, prodaje te medija i PR-a održat će predavanja i intenzivne radionice:

  • Ana Šimunović (Ciceron) – Osobni utjecaj i moć uvjeravanja u poduzetništvu
  • Gordana Grgas (Forbes/Jutarnji list) – Kako privući pažnju medija i dobiti besplatni PR prilikom promocije proizvoda ili osvajanja novog tržišta

Cijelo događanje će još dodatno začiniti sudionici i moderatori dva okrugla stola:

  • Trendovi u startup svijetu – Luka Sučić, Nebojša Lazić, Mark Tuttle, Mark Turrell, Yann Girard, Marija Butković, moderira Ivan Brezak Brkan (Netokracija)
  • Iskustva startupa nakon akceleratorskog programa – Aleksandar Gvozden, Ivan Mojsilović, Ivan Jelušić, Stevica Kuharski, Ivan Komorčec, Edi Budimilić; moderira Vukašin Stojkov (Startit)

20 timova imat će priliku da kroz mentorske sesije dobiju savjete koji će unaprijediti njihov projekt od ekipe koja obuhvaća više od 30 mentora iz SAD-a, Velike Britanije, Njemačke, Hrvatske, Srbije, Slovenije, Makedonije i Bugarske: Luka Sučić (hub:raum), Nebojša Lazić (StartupLabs), Mark Tuttle (Cryptografx Security Solutions), Mark Turrell (Orcasci), Yann Girard, Aleksandar Gvozden (Legal Trek), Ivan Mojsilović (Yanado), Marko Zoković, Silvija Renuša i Tomislav Šulekić (ThiefScry – B. Guard), Ivan Jelušić (u:Plug), Stevica Kuharski (Alamo, Habbits), Marija Butković, Ladislav Jurić i Edi Budimilić (WhoHack), Ivica Penić (NewMan’s Business Accelerator), Ana Pavičić-Kaselj (Frank., IRMO), Ivan Komorčec (Frank, Eleven Accelerator VF), Marijana Bošnjak (Frank, Kinematografi Osijek), Dražen Čučić (EFOS), Davorin Turkalj (EFOS), Ivica Horvat (Plava tvornica), Denis Sušac (Mono), Nandino Lončar i Aron Stanić (Inchoo), Bela Ikotić (BIOS), Vibor Cipan (UX Passion), Ivan Brezak Brkan (Netokracija), Alex Čović (SEE ICT), Vukašin Stojkov i Zoja Kukić (Startit), Vice Božić (Digital Marketing).

Više informacija o programu i načinu prijave može se pronaći na web stranici Acceleration Boot CampaSudjelovati na Acceleration Boot Campu mogu svi zainteresirani, a karta iznosi 100 kuna te uključuje cjelokupni pristup svim predavanjima, okruglim stolovima, akceleratorskom programu, ručkove, kavu i piće tijekom četiri dana.

Novosti vezane uz kamp mogu se pratiti na Facebook stranici i Twitter profilu, a službeni hashtag je #AccelBootOs.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Umjetna inteligencija

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Tvrtke i poslovanje

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Prodaje i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene. Toliko da smo se i na Netokraciji pitali zašto jednako ne slavimo kad naše tvrtke kupuju druge… Bilo kako bilo, neovisnost je tema, a otvorila se na ovogodišnjem Weekendu.

Panel

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…

Tvrtke i poslovanje

HR.WEEKEND: Jelena Jelušić o 7 smrtnih grijeha “employer brandinga”

Na prvome HR.Weekendu na WMF-u saznali smo 7 smrtnih grijeha "employer brandinga" koji će definitivno ubiti sliku vaše tvrtke, ali donosimo i recept kako ga spasiti.