Slovenski televizijski voditelj, glumac i komičar Klemen Slakonja, koji se na YouTubeu proslavio kao #TheMockingBirdMan, uspio je u naumu da crowdfundingom financira produkciju svoje sljedeće video parodije posvećene Donaldu Trumpu prikupivši preko 30.000 eura preko Adrifund platforme.

Slakonja se u Sloveniji proslavio imitirajući brojne političare, ali i druge ličnosti poput filozofa Slavoja Žižeka, pjevača Olivera Dragojevića i Halida Bešlića, a međunarodnu internetsku slavu omogućio mu je video “Putin, Putout” u kojem se ruga ruskom predsjedniku – video na YouTubeu ima preko 6,5 milijuna pregleda. Komičar sam smišlja scenarije, tekstove i koreografije za svoje videe, a za sljedeću ‘metu’ odabrao je kontroveznog američkog republikanskog predsjedničkog kandidata.
Preko Adrifunda, nedavno osnovane slovenske crowdfunding platforme, obratio se neposredno svojim fanovima s ciljem da prikupi 10.000 eura. Cilj je utrostručio zahvaljujući svojoj popularnosti, ali i snažnoj medijskoj potpori – ovaj projekt probudio je zanimanje gotovo svih medija – od poslovnih do tračerskih.
Slakonja tvrdi kako je crowdfunding odabrao jer je više od godinu dana pokušavao pronaći sponzora za produkciju video-parodija smatrajući da će potencijalne financijere uvjeriti rezultati koji postiže na YouTubeu, međutim nijedna se tvrtka nije željela pozicionirati uz sadržaj s tako snažnom političkom konotacijom. Adrifund je odabrao nakon što su ga Kickstarter i Indiegogo ignorirali.
Video će na YouTubeu biti objavljen 18. srpnja, a 17. srpnja u ljubljanskom SITI Teatru parodija će biti premijerno predstavljena podupirateljima i zainteresiranoj javnosti. Slakonja, koji je poznat po nevjerojatnoj sposobnosti transformacije, već je objavio nekoliko teaser fotografija na kojima je prikazana njegova gotovo nevjerojatna sličnost s Trumpom.
Adrifund platforma osnovana je ovog proljeća kao prva slovenska crowdfunding platforma namijenjena financiranju lokalnih projekata, a u platformu je investirao islandski Karolina fund. Financira se 5% provizijom od uspješno financiranih projekata.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.