Životopis.jutarnji.hr kao direktorij poslova EPH i Životopis.hr-a

Životopis.jutarnji.hr kao direktorij poslova EPH i Životopis.hr-a

Zivotopis.jutarnji.hr rezultat je partnerstva između trećeg najvećeg hrvatskog portala za zapošljavanje, Životopis.hr te Europa Digitala, internetskog krila medijske kuće Europapress Holding. Jutarnji list uz Životopis dobiva vrlo traženu rubriku za poslove, trenutno krcatu sezonskim poslovima u turizmu. Iako financijski detalji nisu izneseni, radi se suradnji, ne akviziciji. Životopisu, projektu pokrenutom u svibnju 2009., suradnja s EPH trebala bi olakšati pristup velikim oglašivačima i poslodavcima.

Zivotopis.jutarnji.hr rezultat je partnerstva između trećeg najvećeg hrvatskog portala za zapošljavanje, Životopis.hr te Europa Digitala, internetskog krila medijske kuće Europapress Holding.

Jutarnji list uz Životopis dobiva vrlo traženu rubriku za poslove, trenutno krcatu sezonskim poslovima u turizmu. Iako financijski detalji nisu izneseni, radi se o suradnji, ne akviziciji. Životopisu, projektu pokrenutom u svibnju 2009., suradnja s EPH trebala bi olakšati pristup velikim oglašivačima i poslodavcima.

Životopis, pokrenut 2009., krenuo je s ciljem stvaranja trećeg velikog portala za zapošljavanje u Hrvatskoj, nakon Moj Posao i Posao.hr. Za razliku od konkurencije, Životopis je tada krenuo kao potpuno besplatan alat za posloprimce, ali i poslodavce.

Nezavisni projekt i 100 tisuća posjeta

Osnivači Životopisa su Filip Višić iz AdLinka, Bruno Šarić kao autor bloga SEO.hr te programeri Aqim Ramqaj i Tomislav Pavlović. U godinu dana uspjeli su Životopis “dignuti” na 100 tisuća jedinstvenih posjeta mjesečno.

Životopis je u svojoj promociji iskoristio i akcije poput biranja hrvatskog predsjednika putem oglasa za posao. Internetske izbore na na Netokraciji je pak, kao i stvarne, svojim internetskim prisustvom osvojio Ivo Josipović.

Suradnja s EPH trebala bi, kao što je i u slučaju Ptičice te Gamelanda, prema svemu sudeći biti najjača u prodaji te promociji. Kako biste se prijavili na posao, s Jutarnjeg lista sigurno ćete doći na Životopis. Osim toga, podrška Europapress Holdinga otkrit će Životopis onima koji za njega još nisu čuli.

Europa Digital i dalje na za njih vrlo povoljan način širi svoju mrežu i sadržaje, a uspjeh suradnje vidjet ćemo već sljedećih mjeseci po logotipima tvrtki koje se pojavljivati na Životopisu.

Što vi mislite o ovoj suradnji? Isplati li se EPH i Životopisu?

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Mario

    Mario

    27. 07. 2010. u 1:13 am Odgovori

    Prema google ad planeru a koji je prilicno pouzdan, cini se da doticna stranica ima nesto preko 50,000 unique posjeta mj. Ne znam otkud ova brojka od 100.000 http://bit.ly/a3aA5k

    A po pitanju sajta nije mi jasna ova domaca pomama da vecina na internetu kopira jedni druge. U Hrvatskoj je dosta jedan do dva sajta iz svake branse ali mi imamo po 10 gdje na kraju nitko ne radi posao i svi se nadaju nekom investitoru da ih ‘spasi’. Pa nisu ni investitori naivni, oni traze originalnost. MojPosao i Posao.hr su i vise nego dovoljni za zaposlenja, tako da mi nije jasna niti motivacija da pokrene jos jedan takav portal niti jutarnjeg da udje u suradnju.

    Kaz da smo mi kreativna nacija, pa gdje se to ogleda na internetu gdje bi najvise trebalo

  2. Ivan Brezak Brkan

    Ivan Brezak Brkan

    27. 07. 2010. u 12:10 pm Odgovori

    @Mario Brojka je od samog Životopisa, po GA izvedena. Ad planner je isto procjena kao i mnoge druge slične metode.

    Što se tiče kopiranja, tu si svakako u pravu, no prostora za konkurenciju uvijek ima, posebno ako slijedi napredak. Zivotopis je recimo natjerao Posao.hr da krenu s besplatnim listingom. Osim toga, investitori ne traže originalost. Dapače, previše ih želi “proven team” i “proven idea” te samo oni hrabriji riskiraju s nedokazanim startupima. Originalnost donosi rizik, koji se može isplatiti, kao u slučaju Twittera recimo. Većina kopiranata uzima ideju, jer je poslovni model dokazan. Osim toga, zašto ne bi bilo prostora za tri stranice s poslovima? Imajmo na umu da je tim Životopisa puno manji od firmi Posao.hr i Moj-posao koji ionako žive od head huntinga, ne listinga.

    Što se Jutarnjeg tiče, vjerovatno im se činilo kao najjeftiniji način da uđu na tržište oglasa za poslove. Životopis je već rangiran na tražilicama, a i to mogu dalje prodati kao dodatni “brend”. Kad spominješ kreativnost, vjerujem da znaš za mnoge projekte poput Evolucije ili pak mnogih startupa koji su zaista bili originalni. Na žalost, čini se da nam ne nedostaje kreativnosti, već marketinškog i poslovnog znanja da kreativni projekti sami zažive, bez traženja investicija kao svojevrsnog privremenog “poslovnog modela”. Kod nas se i previše gleda na ideje, a manje na to kako od njih napraviti dobar projekt.

  3. Mario

    Mario

    27. 07. 2010. u 5:18 pm Odgovori

    @Ivane, zanimljivo. Meni se čini da je GA prilično precizan, vidim to po dosta projekata za koje znam interne podatke.

    Re. kopiranja, slažem se da originalnost nije apsolutni uvjet za uspjeh. Dokazuje to i YouTube koji su poboljšali već postojeće video servise. No poanta je na poboljšanju već postojećeg, jer uvijek nešto evoluira iz nečeg već postojećeg. No pitam se koje su to inovacije donijeli mnogi domaći sajtovi, portali, sajtovi za nekretnine, aute, pa i ovaj Životopis. Ja ne mogu uočiti koje su to interesantne inovacije.

    Ono što vidim kao pattern ponašanja je da čim netko izađe sa nečim novim, znam da će unutar godinu dana niknuti još 2-3 konkurenta bez ikakvih inovacija ili poboljšanja (primjera ima koliko hoćeš). Mislim da je to vrlo loš put jer cjelokupni domaći biznis na Internetu stavlja u lošu poziciju spram potencijalnih investitora. Pogledajmo Švedsku npr, puna je inovativnih projekata na Netu. Nikad nije bilo bolje prilike zanašu ekonomiju od ove danas na Internetu (znanje isto kao vani, relativno jeftin ulazak u igru), no bojim se da ćemo je takvim pristupom propustiti.

    Da sam ja investitor, iskreno ne znam nijedan domaći projekat u koji bi uložio lovu.

  4. Ivan Brezak Brkan

    Ivan Brezak Brkan

    29. 07. 2010. u 10:44 am Odgovori

    @Mario Što se tiče poboljšavanja, slažem se. Zaista premalo projekata pokuša dodati nešto što bi ih razlikovalo. Što se tiče investiranja, mislim da bi ne-investiranje ipak bilo više rezultat toga što nema baš puno projekata kod kojih možeš računati na dobar “return” 🙂

  5. Jasmin Hadzic

    Jasmin Hadzic

    29. 07. 2010. u 7:54 pm Odgovori

    Prije svega čestitke ekipi koja stoji iza Životopisa! Mali i očito jako sposoban tim je uspio doći do iznimno velike posjećenosti i popularnosti među korisnicima. Jutarnjem je Životopis odlično došao kao ulazak na tržište oglasa za posao. Svi sretni i zadovoljni.

    Sad iz neke druge perspektive – Životopis nije inovativan projekt, no u tome nema ništa loše. Išao je kao jeftinija kopija Moj Posao i Posao.hr i u tome je u potpunosti uspio. Prodaja plaćenih oglasa će sada ići neusporedivo bolje, ali treba biti oprezan jer vidimo kakav je flop ostao od BiramKarijeru, no mislim da će to ekipa iz Europa Digitala bolje odigrati.

    Mi smo pokušali sa PraviPosao.hr ući na tržište oglasa za posao i u tom smislu nismo uspjeli generirati dovoljan interes korisnika. Tržište “generalnih” oglasa za posao je sada previše zasićeno, no ostaju određene niše koje treba popuniti i tu ima i više nego dovoljno mjesta za razvoj i nove projekte. Tako će i PraviPosao.hr uskoro “promijeniti” ruho i predstaviti se kao portal za poslove koji će služiti određenu nišu….što je i trend u svjetskom oglašavanju poslova.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Vodič

Morate podnijeti zahtjev za novu osobnu iskaznicu? Evo kako izbjeći gužvu na šalteru

Završetkom pandemije došao je službeni kraj maskama, ali i mnogim identifikacijskim dokumentima pa tako i osobnim iskaznicama bez kojih ne možete boraviti u Hrvatskoj. Ovo znači samo jedno... ogromni redovi na šalterima.

Najava

Belma Gutlić: “Fokus s cijena kriptovaluta treba prebaciti na tehnologiju koja kriptovalute omogućava”

Danas se možemo pohvaliti da na našoj maloj sceni ne nedostaje konferencija vezanih uz blockchain i kriptovalute. Ipak, postoji jedan krovni naziv kojem se nitko dosad nije posvetio na jednak način, a koji možda zaslužuje i najviše pažnje.

Karijere

Tim McKeoun: “Ako želimo da se developeri razvijaju, moramo se pomiriti da će nekad biti manje produktivni”

"Developer Advocate" može postati svatko, ali uspjeh u tome će pronaći mali broj ljudi. Savjete kako općenito postati bolja podrška developerima, na ovogodišnjem QED-u podijelio je IBM-ov Tim McKeoun.

Što ste propustili

Tehnologija

O Apple Vision Pro: “Ovo nije proizvod za krajnjeg korisnika, ovo je proizvod za ‘nas’ developere…”

Hoće li Apple s novim proizvodom napokon ispuniti VR/AR obećanja koja slušamo godinama? Po svemu sudeći Appleove naočale neće se nositi po ulici, ali Vision Pro izgleda obećavajuće za developere... saznali smo i zašto.

Sponzorirano

Upoznajte Arbelle! Beauty brend kojeg krasi svjetsko rješenje za virtualno isprobavanje šminke

Švedsko-hrvatska IT tvrtka Visage Technologies od osnutka radi na cutting edge AI tehnologiji za prepoznavanje i praćenje pokreta ljudskog lica. Nakon niza uspješnih implementacija u kozmetičkoj industriji, svoj makeupISDK softverski paket oblikovali su u još svestraniji beauty brend Arbelle.

Sponzorirano

Može li se Hrvatska uključiti u razvoj svemirske tehnologije koja na uloženo vraća 7x više

Zašto su cube sateliti toliko korisni, koliko će oni promijeniti telekomunikacijsku industriju i može li se Hrvatska s njima ukrcati na brzi vlak svemirske tehnologije, neka su od glavnih pitanja s HAKOM-ove konferencije.

Intervju

Notcheva 6. generacija Devcademyja radit će na projektima za satelitsku kockicu – CroCube!

Otvorene su prijave za Notchevu akademiju na kojoj će se polaznici, osim satelitske teme moći usmjeriti na Spring Boot, React, .NET i Go programiranje, upoznati sa scrumom i agilnim frameworkom, UX/UI, DevOps, Clean code te drugim praksama i alatima koji su standardni u IT-ju.

Netokracija Podcast

John Romero o životu nakon Dooma – i kako klince naučiti raditi igre

John Romero je jedan od kreatora legendarne igre Doom, kao i cijelog niza drugih igara. Ususret izlasku njegove autobiografije, dobili smo priliku pitati ga kako vidi svoju karijeru, ali i razvoj industrije razvoja igara.

Karijere

Studenti RIT Croatia uče se na zadacima koje pripremaju Rimac Technology, INA, Async Labs… 

Domaće obrazovne institucije često se fokusiraju na teoriju, dok praksa ostaje na poslodavcima. RIT Croatia to mijenja svojim primjerom.