
Zagrebački inkubator poduzetništva uložio 100.000 kuna u Locodels Stevice Kuharskog
Zagrebački inkubator poduzetništva proslavio je jučer svoju petu godišnjicu, ali najavio i novu investiciju u iznosu od 100.000 kuna u Locodels Stevice Kuharskog.

Zagrebački inkubator poduzetništva jučer je uz brojne mentore, partnere i timove proslavio petu godišnjicu osnutka, ali i najavio svoju novu, petu investiciju. Riječ je o ulaganju od 100.000 kuna u Locodels Stevice Kuharskog, a ZIP ju je osigurao preko equity crowdfunding kampanje još 2014. na platformi Seedrs.
Locodels je platforma za organizaciju gradske dostave koja povezuje poslovne korisnike s potrebom slanja paketa istoga dana unutar grada i postojeće, dostupne resurse dobavljača. Najčešći korisnici su internetske trgovine, a većina dobavljača su male dostavne tvrtke. Prosječno vrijeme dostave u Zagrebu je ispod četiri sata, a brze dostave su odrađene unutar 90 minuta.
Tijekom ljeta testiranje sustava za praćenje rada skladišta
U sustavu se nalazi više od 220 dostavljača, a dnevno je aktivnih više od 50 s teoretskim kapacitetom dnevne dostave od 500 paketa. Pored organizacije gradske dostave, Locodels je dostupan i kao programsko rješenje za postojeće dostavne službe i tvrtke s vlastitim voznim parkom. Stevica Kuharski ističe da investicija dolazi kao potvrda rada u posljednjih godinu dana te daje dodatan vjetar u leđa. No, u Locodelsu ne staju na tome:
Tijekom ljeta krećemo s testiranjem sustava za praćenje rada skladišta (warehouse management system). Ono što smo napravili u dostavi istog dana u Zagrebu, želimo napraviti i u skladištenju robe. Pojednostavljujemo proces, činimo ga transparentnim i u rad stavljamo postojeće, dostupne resurse, odnosno skladišta.
U Locodelsu tako korisnicima žele omogućiti korištenje dostupnih resursa na tržištu, a skladištarima s viškom prostora stvoriti dodatan prihod.
Svatko radi ono za što je specijaliziran, trgovci prodaju, skladištari skladište i manipuliraju robom, dostavljači unutar sustava dostavljaju, a mi pružamo vrhunsko programsko rješenje.
Do sada 10 ZIP generacija
Proslava petog rođena bila je prilika i za pohvaliti se ostvarenim u proteklom razdoblju. Naime, do sada je kroz ZIP prošlo 10 generacija, odnosno ukupno 72 startupa, te više od 60 domaćih i stranih mentora. Iznos investicija ZIP-ovih timova premašuje šest milijuna kuna, a osim najnovije investicije u Locodels, ZIP je do sada investirao u četiri tima – Thorium A+, Snap Tap, TutoTod i Apettit.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Tvrtko
07. 06. 2017. u 5:11 pm
Zašto je ZIP registriran u Engleskoj?
Berislav
08. 06. 2017. u 9:35 am
Čekaj, zar niste objavili da je Locodels trebao dobiti milijun EUR od arapskih fondova, a sada 15.000. Inače ovaj ZIP je baš moćan u veličini investicija.
Ivan Brezak Brkan
09. 06. 2017. u 7:50 am
Trebao, očito nije :/
Mihovil Barancic
09. 06. 2017. u 10:44 am
@Tvrtko ZIP je skraćeno ime za udrugu Zagrebacki inkubator poduzetništva, osnovanu 2012. dakle u RH. Udruga je 2014. iz zakonskih razloga osnovala d.o.o. Poduzetnički inkubator ZIP d.o.o., isto u RH. 2014. Zip je u prvoj Hrvatskoj crowdinvesting kampanji na platformi Seedrs prikupio 68.000 GBP za ulaganja u hrvatske startupove, i to putem posebnog investicijskog subjekta ZIP accelerator1 koji nije tvrtka nego predstavlja samo sredstva pod upravljanjem Seedrsa, a u ime i za račun svih 190 investitora u kampanji. Znači zaključno ne postoji Zip tvrtka osnovana nigdje drugo osim u RH?
@ Berislav ovo je ulaganje u Locodels Hrvatska, Locodels je u intenzivnoj potrazi za ozbiljnijim sredstvima koja ce služiti za globalni iskorak.
Što se tiče iznosa koje Zip ulaže imamo koliko smo uspjeli prikupiti i uložiti u 5 projekata u akceleratorskog fazi, ukoliko imate drugačijih ideja uvijek možete sami pokrenuti neku kampanju ili uložiti vlastita sredstva, mi ćemo iz Zipa vam pri tome rado pomoći.
Mile
30. 06. 2017. u 3:44 am
Od ovih u koje je ZIP investirao jel se to meni cini ili su svi ti startupovi pokojni ili na samrti????
Stanko
19. 09. 2017. u 9:08 am
ZIP je neka vrsta tvrđave i drugog doma nekih tzv. ‘poslovnih anđela’, tvrđave za osvajanje i prikupljanje ideja a ono što kao ulažu ionako nisu njihova sredstva nego uglavnom sredstva koje su izvukli iz ‘državne blagajne’. U žargonu to se zove ‘PRANJE NOVCA.