Za nekoliko dana, točnije 1. rujna, počinje trodnevno okupljanje i druženje hrvatske WordPress zajednice, WordCamp Zagreb, koje će ugostiti više od 300 sudionika.

Ovaj tjedan, od 1. do 3. rujna, Zagreb će po prvi put biti domaćin najvećeg te ujedno glavnog okupljanje WordPress zajednice u Hrvatskoj – WordCamp Zagreb – a nakon uspješnih nacionalnih okupljanja u Rijeci i Splitu prethodnih godina. Tijekom WordCamp Zagreba okupit će se više od 300 hobista, blogera, web profesionalaca, dizajnera i svih drugih čiji je profesionalni život ili hobi na neki način vezan uz WordPress, najpopularniju platformu za objavljivanje sadržaja na webu. Događaj organizira hrvatska WordPress zajednice u suradnji s WordPress Foundation, fondacijom koja se brine o razvoju WordPressa na svjetskoj razini, a održat će se u Muzeju suvremene umjetnosti.
Niz predavanja, ali i aktivnosti za djecu
WordCamp Zagreb se i ove godine tradicionalno održava tijekom tri dana, a 2. rujna kao središnji konferencijski dan bit će obilježen predavanjima vrhunskih domaćih i međunarodnih predavača, od kojih su mnogi na WordCamp događajima u drugim zemljama proglašeni najboljim predavačima. Među njima je i Netokracijin Ivan Brezak Brkan koji će govoriti o tome kako je na temeljima WordPressa nastala Netokracija, kao najveći tech blog u regiji.
Fokus konferencije je na temama kao što je funkcionalni, moderni web dizajn, različiti načini implementacije WordPressa za pojedine web funkcionalnost i nova rješenja vezana uz WordPress. Uz ovaj WordCamp, veže se i jedna zanimljivost. Naime, tijekom glavnog konferencijskog dana bit će organiziran i poseban program aktivnosti za djecu čiji roditelji sudjeluju na WordCampu, dok posebnu cjelodnevnu i interaktivnu igraonicu kroz koju će djeca razvijati svoje grafomotoričke sposobnosti organizira udruga aRTiS INcludum.
Petak je posvećen besplatnim radionicama

Dan prije glavnog konferencijskog dana, 1. rujna, WordCamp Zagreb organizira niz radionica namijenjenih polaznicima različitih razina znanja, od onih koji WordPress koriste za objavljivanje vlastitih sadržaja i uređivanje web stranica pa do programera i drugih stručnjaka u području web developmenta. Organizatori ističu kako su radionice besplatne i otvorene za sve zainteresirane polaznike koji su se tijekom proteklih tjedana registrirali za sudjelovanje, a vezane su za sam WordPress, ali i uz područja poput internetskog marketinga ili analitike. Također, bit će održane i radionice o WordPressu za djecu i to na hrvatskom i engleskom jeziku.
Posljednji dan WordCampa Zagreb, 3. rujna, bit će posvećen onima koji sudjeluju u razvoju samog WordPressa, njegovih modula ili lokalizaciji na hrvatski jezik.Contributor Day proteklih je godina okupio pedesetak sudionika iz cijele zemlje kojima je ovaj dodatni dan druženja prilika za dogovor i razmjenu konkretnih iskustava uživo.
Prema riječima organizatora, ostalo je svega desetak karata za WordCamp Zagreb 2017 te savjetujemo da požurite ako želite osigurati svoje mjesto u MSU-u za nadolazeći vikend, a više informacija može se pronaći na službenim stranicama događaja.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.