Još malo pa nestalo: Za WordCamp Zagreb 2017 ostalo desetak ulaznica

Još malo pa nestalo: Za WordCamp Zagreb 2017 ostalo tek desetak ulaznica

Za nekoliko dana, točnije 1. rujna, počinje trodnevno okupljanje i druženje hrvatske WordPress zajednice, WordCamp Zagreb, koje će ugostiti više od 300 sudionika.

Tomislav Kozačinski poznato je ime u domaćoj WordPress zajednici te ujedno i jedan od ovogodišnjih predavača na WordCampu Zagreb. WordCamp Croatia

Ovaj tjedan, od 1. do 3. rujna, Zagreb će po prvi put biti domaćin najvećeg te ujedno glavnog okupljanje WordPress zajednice u Hrvatskoj – WordCamp Zagreb – a nakon uspješnih nacionalnih okupljanja u Rijeci i Splitu prethodnih godina. Tijekom WordCamp Zagreba okupit će se više od 300 hobista, blogera, web profesionalaca, dizajnera i svih drugih čiji je profesionalni život ili hobi na neki način vezan uz WordPress, najpopularniju platformu za objavljivanje sadržaja na webu. Događaj organizira hrvatska WordPress zajednice u suradnji s WordPress Foundation, fondacijom koja se brine o razvoju WordPressa na svjetskoj razini, a održat će se u Muzeju suvremene umjetnosti.

Niz predavanja, ali i aktivnosti za djecu

WordCamp Zagreb se i ove godine tradicionalno održava tijekom tri dana, a 2. rujna kao središnji konferencijski dan bit će obilježen predavanjima vrhunskih domaćih i međunarodnih predavača, od kojih su mnogi na WordCamp događajima u drugim zemljama proglašeni najboljim predavačima. Među njima je i Netokracijin Ivan Brezak Brkan koji će govoriti o tome kako je na temeljima WordPressa nastala Netokracija, kao najveći tech blog u regiji.

Fokus konferencije je na temama kao što je funkcionalni, moderni web dizajn, različiti načini implementacije WordPressa za pojedine web funkcionalnost i nova rješenja vezana uz WordPress. Uz ovaj WordCamp, veže se i jedna zanimljivost. Naime, tijekom glavnog konferencijskog dana bit će organiziran i poseban program aktivnosti za djecu čiji roditelji sudjeluju na WordCampu, dok posebnu cjelodnevnu i interaktivnu igraonicu kroz koju će djeca razvijati svoje grafomotoričke sposobnosti organizira udruga aRTiS INcludum.

Petak je posvećen besplatnim radionicama

Ove se godine organizira 12 radionica u sklopu WordCampa Zagreb.

Dan prije glavnog konferencijskog dana, 1. rujna, WordCamp Zagreb organizira niz radionica namijenjenih polaznicima različitih razina znanja, od onih koji WordPress koriste za objavljivanje vlastitih sadržaja i uređivanje web stranica pa do programera i drugih stručnjaka u području web developmenta. Organizatori ističu kako su radionice besplatne i otvorene za sve zainteresirane polaznike koji su se tijekom proteklih tjedana registrirali za sudjelovanje, a vezane su za sam WordPress, ali i uz područja poput internetskog marketinga ili analitike. Također, bit će održane i radionice o WordPressu za djecu i to na hrvatskom i engleskom jeziku.

Posljednji dan WordCampa Zagreb, 3. rujna, bit će posvećen onima koji sudjeluju u razvoju samog WordPressa, njegovih modula ili lokalizaciji na hrvatski jezik.Contributor Day proteklih je godina okupio pedesetak sudionika iz cijele zemlje kojima je ovaj dodatni dan druženja prilika za dogovor i razmjenu konkretnih iskustava uživo.

Prema riječima organizatora, ostalo je svega desetak karata za WordCamp Zagreb 2017 te savjetujemo da požurite ako želite osigurati svoje mjesto u MSU-u za nadolazeći vikend, a više informacija može se pronaći na službenim stranicama događaja.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Prikaz

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Ekskluzivno

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Tvrtke i poslovanje

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Investicije i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene, ali koliko god se pričalo, često tema o neovisnosti ostane postrani. Srećom, ove godine se otvorila na 16. Weekendu.

Dizajn

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…