WebUp: Zagrebački Mediatoolkit osvojio 50.000 dolara vrijedan nastup na Techcrunch Disruptu u New Yorku!

WebUp: Zagrebački Mediatoolkit osvojio 50.000 dolara vrijedan nastup na Techcrunch Disruptu u New Yorku!

Od tri finalista današnjeg WebUp natjecanja startupa koje se odigralo na odličnoj međunarodnoj internetskoj konferenciji WebFest.Me u Budvi najbolje je prošao Mediatoolkit koji je osvojio prvo mjesto i 50 tisuća dolara vrijedan nastup na Techcrunch Disruptu u New Yorku 2013. godine. Radi se o projektu zagrebačkog iStudija koji je početkom ovog tjedna svoju 2.0 verziju predstavio ekskluzivno na Netokraciji.

Filip Topol je ‘pitchao’ Mediatoolkit na WebFest.Me konferenciji u Budvi – uspješno! (Snimila Marina Filipović Marinshe)

Od tri finalista današnjeg WebUp natjecanja startupa koje se odigralo na odličnoj međunarodnoj internetskoj konferenciji WebFest.Me u Budvi najbolje je prošao Mediatoolkit koji je osvojio prvo mjesto i 50 tisuća dolara vrijedan nastup na Techcrunch Disruptu u New Yorku 2013. godine. Radi se o projektu zagrebačkog iStudija koji je početkom ovog tjedna svoju 2.0 verziju predstavio ekskluzivno na Netokraciji.

Mediatoolkit je sklopu social media agencije iStudio pokrenut pred nešto više od godinu dana kao alat za praćenje popularnosti sadržaja na društvenim mrežama – u tom trenutku, ali i dalje konkretno Facebooku. Mediatoolkitov voditelj projekta, Filip Topol, za Netokraciju je potvrdio kako će se projekt razvijati kroz uključivanje novih društvenih “kanala” poput Twittera.

Topol je za Netokraciju prokomentirao pobjedu te svoje dojmove:

Jako smo uzbudjeni zbog prvog mjesta i smatramo ga nagradom za sve sto je cijeli tim ulozio u Mediatoolkit. Ovo je pokazatelj da idemo u dobrom pravcu i jedan veliki poticaj da tako nastavimo sa svim snagama. Odlazak na TC Disrupt u NY je velika prilika za nas i vjerujemo da će biti jedno veliko iskustvo. Radujemo se feedbacku koji ćemo tamo dobiti na Mediatoolkit te se nadamo da ćemo puno naučiti i stvoriti neka vrijedna poznanstva.

Na Web Festu slavile su se pobjede i rođendani! (Snimila Marina Filipović Marinshe)

Dvostruka (startup) pobjeda za Mediatoolkit

Zašto je nastup na Techcrunch Disruptu bitan? Radi se o jednoj od najjačih svjetskih konferencija za tehnološke startupe na koju će doći i niz američkih investitora te potencijalnih partnera zainteresiranih za suradnju s projektima poput Mediatoolkita. New York je usto i centar američke medijske industrije koja je Mediatoolkitova ciljana publika što je dvostruka pobjeda za zagrebački projekt koji ipak još mora pokazati kako će se dugoročno, kao tvrtka, izdvojiti iz uspješne agencije u kojoj je nastao.

Mediatoolkit 2.0

Po svemu sudeći, radi se o jednom od najzrelijih projekata na WebUpu koji se istaknuo svojim sučeljem, ciljanom publikom, ali i postojećim korisnicima (njih preko 1000) koji ga već koriste od 1.0 verzije. Nemojmo zaboraviti kako će Mediatoolkit biti predstavljen i na zagrebačkom Geeks on a Planeu sljedeći tjedan u Zagrebu gdje će mu pobjeda na WebUpu te nastup na Techcrunch Disruptu sigurno pomoći u isticanju pred stranim investitorima i hrvatskom te regionalnom startup zajednicom. Čestitke Mediatoolkitovom timu!

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Damir2

    Damir2

    22. 09. 2012. u 9:32 pm Odgovori

    a pobjednik u NYC dobiva nastup u finalu American Idol showa.

    Dok sa druge strane neki kreativni entuzijasti u nekoj garaži u tišini stvaraju neki novi Google, FB ili iPhone

    Dakle sve je kako treba biti.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Ekskluzivno

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Peta kriptomarka Hrvatske pošte su neponovljivi profesor Baltazar i njegovi izumi

Peto izdanje kriptomarke, koja dolazi u analognom i digitalnom obliku, Hrvatska pošta pustila je u optjecaj!

Što ste propustili

Netokracija Podcast

Zašto je ovogodišnji Infobip Shift bio za nas najgori, ali i najbolji?

Infobip Shift za nas nije počeo idealno, ali je završio savršeno. Otkrili smo više o umjetnoj inteligenciji i developerskoj produktivnosti te snimili ispovijesti 6 startupa o izazovima, atmosferi među VC-jevima i planovima za iduću godinu.

Kolumna

16 lekcija koje sam kao suvlasnik digitalne agencije naučio o poslovanju u SAD-u

Pet godina redovito posjećujem SAD, ne bih li upoznao zemlju i proširio poslovanje naše agencije na to tržište. Puno se toga razlikuje od Hrvatske i Europe općenito, a u ovom tekstu dijelim najvažnije lekcije. 

Prikaz

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Tehnologija

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).