Nakon 18 godina, web.burza postaje Human

Nakon 18 godina, web.burza postaje Human

Web.burza od danas više ne postoji, a njezino mjesto preuzima Human, novi identitet jedne od najstarijih web agencija u Hrvatskoj.

Jedna od najpoznatijih domaćih agencija, web.burza, nakon 18 godina postojanja ima (konačno) novo ime – Human. Osim imena, tu je i novi vizualni identitet, web stranica, pa čak i nove titule za sve zaposlenike sada već stare burze, a novog Humana.

Human CEO Humana Vanja Bertalan, kako je od danas poznat, web.burzu je pokrenuo 2001. godine s partnerom Mariom Stipanovićem dok su radili na projektu adresara svih hrvatskih tvrtki koji se zvao Burza. Sada već staro ime nastalo je nakon dugog promišljanja:

U naletu kreativnosti, tražeći naziv za agenciju, dodaju web ispred burza i nastaje web.burza.

Na krilima imena web.burza tako su postali poznati ne samo diljem regije, već i svijeta, ponajviše zbog drugačijeg pristupa klijentima i problemima s kojima su uvijek njegovali ljudski odnos, kažu iz Humana. Iza burze je tako 6 MIXX nagrada za najbolji website u Hrvatskoj koje su osvojili za redom, a radili su na stranicama za Dnevnik.hr i Vijesti.hr, Gencove, Hempel i mnoge druge.

Novi brend s ljudima u središtu

Najveći razlozi za promjenu identiteta leže, složit ćete se, u samom imenu web.burza. Koliko god je domaćoj zajednici ovo ime već ušlo u uho, teško je stranim klijentima pojasniti kako se izgovara, kako se piše i općenito zašto vam se tako zove firma, što polako predstavlja sve veći problem jer se burza odnosno Human sve više okreće stranim klijentima i tržištima. U potrazi za novim imenom tim se tako okrenuo istraživanjima tržišta, fokus grupama i drugim modernim kreativama, a na kraju su, kako to inače i ide, odabrali najjednostavnije.

Novi brend koncentriran oko riječi Human tako im je bio pred nosom čitavo vrijeme, a u njemu se saželo sve ono za što Vanja i tim vjeruju da ih čini drugačijima od ostalih agencija koje se bave sličnim poslom:

Riječ Human predstavlja našu srž, odnose između nas, prema klijentima i korisnicima, sve ono što smo tvrdoglavo gradili kroz web.burzu godinama. Shvatili smo da smo cijelo vrijeme mi taj identitet o kojemu pričamo, da na kraju dana radimo stvari za ljude koji se znoje u tramvajima. Da smo mi Human i da su naši korisnici Human.

Novi identitet trebao bi prenijeti i kulturu burze koja je do sada uspijevala zadržati iste ljude i po 15 godina, dodaje Vanja i kaže kako se nada da će novi šareni identitet i vizualno pokazati dio priče koju je ova agencija pričala proteklih 18 godina.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Digitalni marketing

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Netokracija Podcast

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Programiranje

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Što ste propustili

Novost

Bellabeat lažirao brojke: Danci otkrivaju, Netokracija podcast komentira

Ako ste već pročitali Antonijin tekst, onda nam se pridružite u razgovoru uz prijaznu kavu...

Analiza

Bellabeat lagao o broju korisnika i investiciji s Bank of America?! – tvrde danski mediji!

"Bellabeat je najvrjednija kompanija u portfelju investicijskog fonda Nordic Eye. Postali su jednorog, vrijede 3,5 milijarde dolara. Prihodi u 2022. su im iznosili 525 milijuna dolara. Bellabeat već danas posluje s dobiti."

Tvrtke i poslovanje

Otkazi su sve, samo ne mala stvar. Kako pripremiti ljude?

Nekontrolirano zapošljavanje, fluktuacije kadra te konačno - manjak iskustva u davanju otkaza, doveli su nas do niza loše odrađenih i komuniciranih otpuštanja. Što se moglo bolje?

Digitalni marketing

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Najveća hrvatska luka u Pločama postat će pametna, uz sufinanciranje iz EU od skoro milijun eura

Luka Ploče postat će prva hrvatska pametna luka. Ujedno je ovo jedini projekt iz Hrvatske koji je Europska Komisija odobrila u sklopu fonda 5GSC - od ukupno 14 odobrenih u cijeloj Uniji.

Tvrtke i poslovanje

Bajke u digitalnom svijetu: Pinokio djeci priča o lažnom predstavljanju, a tri praščića o slabim lozinkama

Stotine ljudi podržale su humanitarnu akciju tvrtke Combis i Centra za nestalu i zlostavljanu djecu.