Wannabe Blogger: ‘Reality show’ o modnim blogerkama

Wannabe Blogger: Prvi srpski ‘reality show’ o modnim blogerkama krenuo sa prikazivanjem

Šta je zapravo modna blogerka i čime se jedna takva osoba bavi? Da li je u pitanju samo izražen slučaj narsicizma ili je po sredi pak višemilonska industrija koja se ozbiljno razvila i u Srbiji? Prvi web reality show ‘Wannabe Blogger’ otkriva sve tajne modnog blogovanja.

fesnjesjes

Priznajmno, fashion blogerke odavno su postaleo deo mainstreama u Srbiji. O njima se sve više priča, štampa piše da pojedine zarađuju i do 5000 evra na mesečnom nivou, a uticaj koji ove devojke ostavljaju na mlađu populaciji tema je o kojoj se može razviti ozbiljna diskusija. Sa ciljem otkrivanja “tajni” koje kruže u modnom svetu, Wannabe Magazine pokreno je i prvi srpski web reality show po imenu “Wannabe Blogger”. Prva epizoda devetonedeljne emisije premijerno je prikazana u ponedeljak na YouTube kanalu ovog magazina, gde će se svakog ponedeljka i četvrtka od 21 čas objavljivati nova epizoda.

Reality show prati živote deset odabranih devojaka koje nastoje da se afirmišu kao sledeća modna blogerka čiji će stil pratiti stotine hiljada fanova, a koje će narednih nekoliko nedelja provesti upoznavajući se sa veštinama blogovanja, fotografije, kvalitetnog sadržaja i Internet marketinga. Cilj ovog projekta jeste informisanje i edukacija, kako samih učesnica, tako i javnosti, o modnoj industriji i profesiji modenih blogerki koje su u svetu, ali i kod nas, zabeležile velike uspehe.

blogerka
“Wannabe Blogger” otkriva sve tajne koje za sobom nosi profesija fashion blogerke

Nađa Jokanović, direktorka poslovnog razvoja i marketinga Wannabe Magazina, otkrila je za Netokraciju zbog čega se tim odlučio za web reality show:

Format za koji smo se odlučili jeste zapravo nešto između realityja i dokumentarca, a ono što je poseban izazov jeste to što je web video takav da mora da kontinuirano drži punu pažnju gledalaca, sto nije slučaj sa televizijskim formatima. To je posebno zanimljivo klijentima iz modne industrije, kao i iz beauty i lifestyle segmenta.

Pobednici ugovor i kompletna produkcija

Iz Wannabe Magazina ističu da se za prvi serijal ove emisije prijavilo više od 30 devojaka koje žele da ostave svoj pečat na modnu scenu Srbije, ali i šire. U pitanju su neafirmisane devojke koje žele da nauče više o svetu modnog blogovanja, a koje će pred sobom imati različite izazove, testove znanja i zadatke. Njihov učinak, ali i stil, ocenivaće članovi žirija među kojima su neka od najpoznatijih imena kada je moda u Srbiji u pitajnu: Petar Janošević, Marko Nikolić, Jasenka Stekić, Gabriela Vinković, Lara Milanović i Zorana Jovanović, poznatija kao Zorannah.

Molimo da prihvatite sve kolačiće kako biste mogli vidjeti ovaj sadržaj

Među stručnim predavačima našli su se i Istok Pavlović koji je držao uvodno predavanje o osnovama Internet marketinga, kao i profesorka modnog dizajna Ana Vasiljević. Iz produkcije ističu da će pobednica ove emisije potpisati ugovor sa Wannabe Magazinom, koji će joj obezbediti kompletnu produkciju i konsultantske usluge naredne dve godine, kao i poklone sponzora projekta i domaćih modnih dizajnera.

Više informacija o “Wannabe Blogger” reality showu, možete pronaći na Wannabe Magazinu, dok prvu i sve naredne epizode možete pratiti na zvaničnom Wannabe YouTube kanalu.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Intervju

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Novost

Slučaj BitLuckya ide prema zaključenju. Uhićeni osnivači koji su stotine ljudi oštetili za 18,5 milijuna eura

Mnogi su za tvrtku BitLucky čuli prvi put u svibnju ove godine, no nakon tog kobnog mjeseca svi će je itekako dugo pamtiti. Riječka tvrtka za trgovanje kriptovalutama, koju su osnovali i vodili Luka Burazer i Eugen Travalja, tada je svojim klijentima najavila da su nizom “loših trejdova i odluka doveli tvrtku u kriznu situaciju” - nakon čega im se gubi svaki glas.

Startupi

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

Od 1. siječnja država nadzire Wolt, Bolt, Glovo… – što to znači?

Teško je regulirati segment tržišta o kojem nemate konkretnih saznanja, srećom, za tzv. GIG ekonomiju to će se uskoro promijeniti. Više saznajemo u razgovoru s ravnateljom Uprave za rad i zaštitu na radu u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Tvrtke i poslovanje

“Infrastruktura kao kod” izazov je s kojim se isplati uhvatiti u koštac, pogotovo za ogromne okoline

Što je sustav veći, to IaC (Infrastructure-as-Code) donosi više prednosti. Kako to izgleda u praksi?

Najava

Kako esport industrija izgleda danas – iz perspektive partnera, sponzora, igrača i regulatora?

Ovoga prosinca u Zagrebu čeka nas prvo izdanje Beyond Esports konferencije koja se, kao što joj i ime kaže, bavi esport industrijom i svemu onome što ju pokreće.

Mobilne aplikacije

Vinare čeka EU regulativa, ali Kovačević i Drmač imaju rješenje: Craft Technology E-etikete!

Tko god je imao doticaja s EU regulativama zna da nisu jednostavne niti ih se smije shvatiti olako. Jedna takva stiže i u svijet vinara, a hrvatski Craft Technology mogao bi im tu biti od velike pomoći.

Novost

LAQO opet u potrazi za najodrživijim tech rješenjima koja će nagraditi s 18 tisuća eura

Nakon uspješnog prvog izdanja s više od 250 prijava, krenule su prijave za drugo izdanje LAQOthona, nagradnog natječaja idejnih tech rješenja na temu održivosti u organizaciji Croatijinog LAQO osiguranja, prvog 100 posto digitalnog osiguranja.

Analiza

Hoće li robotaksiji na ulice Zagreba i – kad?

I je li uopće realno očekivati da će se to dogoditi? U ovoj epizodi Netokracijinog podcasta pretresli smo tu vruću temu i to iz svih kutova - tehnološkog, operativnog, financijskog i komunikacijskog.