
Vitastiq na Indiegogou: Podržite domaći sustav za praćenje zdravlja preko smartphonea
Na Indiegogo platformi za grupno financiranje pokrenuta je kampanja za Vitastiq, domaći proizvod koji bi u suradnji s vašim pametnim telefonom mjerio vitamine i minerale u vašem sustavu (biološkom, ne operativnom!).

Riječ je o proizvodu iza koeg stoji hrvatski tim, a omogućava uvid u stanje organizma pomoću smartphonea.
Hardverski dio sustava omogućava elektro-akupunkturu, kojom se putem mjerenja električnog otpora na akupunkturnim točakama određuje status vitamina i minerala u tijelu, a nalik je napravi koja se za istu radnju koristi u ljekranama.
Postupak je jednostavan – elktrodom se dotaknu određene točke lica i tijela, a tako dobiveni podaci obrađuju se preko besplatne Vitastiq aplikacije, koja omogućava i pohranjivanje podataka mjerenja te praćenja stanja organizma u već dobro poznatoj quantified self mainiri.
Dean Vranić, kreator Vitastiqa, smatra da će korištenje ovog proizvoda olakšati brigu o osobnom zdravlju:
Ovo je pametniji i jednostavniji način brige o zdravlju kojim se olakšava uvid u ciljano uzimanje dodataka prehrani ali i osobni nutiricionistički plan prehranePo prvi puta korisnik može sam pomoću svog smartphonea, uređaja i aplikacije mjeriti vitaminsko-minearlni status bilo gdje i bilo kada.
Zahvala za podršku – dobra doza vitamina D
U ovom trenutku aktivna je Indiegogo kampanja za financiranje projekta. Nakon dvije godine rada na proizvodu razvijen je hardver i aplikacija za iOS, a kako bi ona stigla i na Androide te kako bi se omogućila masovna proizvodnja i tako automatski smanjila cijena proizvoda, treba ih malo pogurnuti.
Cilj je skupiti 49 tisuća dolara u sljedećih 45 dana, pa želite li im u tome pomoći, možete se odlučiti za vlastiti uređaj za mjerenje vitamina i minerala, ili za sedmodnevni put u Dubrovnik i druženje s timom koji iza proizvoda stoji.
Obećavaju puno vitamina D, što ćete onda moći i na licu mjesta provjeriti.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
mladen šimunac
14. 12. 2014. u 7:33 pm
kako se može doći do kontakt osobe koja može pružiti malo više informacija?
she wolf
16. 12. 2014. u 3:21 pm
pa na linkovima
danica vidovic
22. 07. 2016. u 12:52 pm
Gdje se moze kupiti aparat vitastiq