Više od 500 učenika i učitelja spojili su se s IT zajednicom na Danu Inovacija

Više od 500 učenika i učitelja spojili su se s IT zajednicom na Danu Inovacija

Škola budućnosti implementirana je u više od 220 škola diljem Hrvatske, a prošlo ju je tisuće djece!

Treću godinu zaredom, Stemi i Infobip, uz podršku generalnog partnera A1 Hrvatska, uspješno su proveli projekt Škola budućnosti te ga obilježili uz Dan Inovacija u Infobipovom kampusu Alpha Centauri u Zagrebu. Tijekom cijelog dana više od 700 posjetitelja, od čega više od 500 učenika i učitelja, na interaktivan i zabavan način susrelo se s budućnosti isprobavanjem tehnologija i proizvoda domaćih, ali i stranih tvrtki, fakulteta i startupa.

Direktan doticaj s tehnološkom budućnosti

Učenici osnovnih i srednjih škola otkrivali su svijet električnih automobila i poluvodiča tvrtke Infineon, vozili su autiće u proširenoj  stvarnosti tvrtke Matterless te simulator formule 1 tvrtke AVL Hrvatska. Također su imali priliku testirati svoje reakcije pomoću inteligentnih senzora tvrtke Sport React.

Zahvaljujući tvrtki Pulsar Labs, učenicu su lemili svoje autiće, AIR-RMLD ih je učio kako koristiti dronove za pošumljavanje iz zraka, a Equinox ih je uveo u svijet proširene stvarnosti. Osim što su iz prve ruke mogli vidjeti najnovija tehnološka rješenja, također su se upoznali s fakultetima poput FER-a, CRTE ili Aspire, na kojima će nekih od njih nastaviti svoje obrazovanje.

Uz spomenute izlagače, u istoj su se ulozi našle osnovne i srednje škole, a glavna tema bila su kreativna rješenja koja razvijaju u svojim školama. Najbolji učenički timovi su predstavili svoje projekte na kojima su radili tijekom školske godine u Školi budućnosti, od chatbotova koji koriste umjetnu inteligenciju, robota za istraživanje Marsa pa do pametnih vrtova baziranih na IoT tehnologiji

“Ono što tehnologija nikad neće moći dostići je kritičko razmišljanje i to je proces cjeloživotnog učenja…”

Jolanta Stryjczak, voditeljica Odnosa s javnošću i komunikacija, Xiaomi CEE&Nordics, ponosna je što Xiaomi može surađivati na projektu koji dijeli strast prema inovacijama:

U partnerstvu sa Stemijem i Infobipom želimo izgraditi inovativno okruženje za učenike u Hrvatskoj. Naša tvrtka vjeruje da razvoj tehnologije ima moć pozitivno preoblikovati način na koji živimo te način na koji funkcionira naše društvo. Mlađe generacije upravo su dio ove transformacije, a istovremeno su i odgovorne za korištenje inovativne tehnologije. Xiaomi u potpunosti podržava ovaj proces obrazovanja.

Promjene na tržištu rada dolaze upravo zbog napretka tehnologije, izjavio je Ivan Skender glavni direktor transformacije poslovanja, ljudske potencijale i korporativne komunikacije. Tehnologija se toliko brzo mijenja da mi danas ne možemo ni zamisliti koja zanimanja i poslove će raditi djeca:

Ona su rođena u digitalno doba i njima je tehnologija prirodan alat kojim se svakodnevno služe od najranije dobi. Ono što tehnologija nikad neće moći dostići je kritičko razmišljanje i to je proces cjeloživotnog učenja jer uvijek postoji još nešto novo što imamo za naučiti. Upravo zbog toga su nužni projekti poput Škole budućnosti.

STEMwave kao nova generacija Škole budućnosti

Škola budućnosti nema granice te želi pružiti priliku učenicima globalno. Tako se ove godine na Danu Inovacija prezentiralo novo ime projekta – STEMwave. Iako nosi novo ruho, ovaj projekt zadržava iste vrijednosti i cilj – uključiti mlade u svijet najnovije tehnologije i učiniti ih spreminijima za sutrašnje tržište rada. STEMwave je, osim u Hrvatskoj, ove godine bio prisutan i u Bosni i Hercegovini te Sjedinjenim Američkim Državama, a nadaju se da će svake godine popis lokacija širiti.

Suosnivač i tehnički direktor Infobipa, Izabel Jelenić, izjavio je:

Interes učenika i učitelja za nasuvremenijim tehnologijama sve je veći iz godine u godinu, što potvrđuje ovaj projekt. Naš zajednički STEMwave projekt savršen je primjer da učenje danas najmlađima može biti itekako zabavno i motivirajuće.

Lijepo je vidjeti ovdje veliku i entuzijastičnu zajednicu koja razmišlja kreativno i gradi inovativno, što je upravo i cilj od samog početka.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Ekskluzivno

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Tvrtke i poslovanje

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Programiranje

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…

Tvrtke i poslovanje

HR.WEEKEND: Jelena Jelušić o 7 smrtnih grijeha “employer brandinga”

Na prvome HR.Weekendu na WMF-u saznali smo 7 smrtnih grijeha "employer brandinga" koji će definitivno ubiti sliku vaše tvrtke, ali donosimo i recept kako ga spasiti.

Intervju

Evo kako je hrvatska glazbena industrija pregovarala s Big Techom!

Dolazak Spotifya i drugih poznatih glazbenih servisa u Hrvatskoj povijesni su dani, ali njima su prethodile godine i godine pravnih pregovora sa samim servisima, kao i domaćih udruga koja štite prava svih sudionika. Upravo u tim pregovorima možemo pronaći lekcije za medijsku industriju koja trenutno vodi pregovore s Big Techom.

Umjetna inteligencija

Infobip Shift 2023: Kako pridonositi projektima otvorenog koda?

Zadnje retke s Infobip Shift 2023 konferencije posvećujemo ljudima i inicijativama vezanima uz open source (otvoreni kod).

Ekskluzivno

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Zabava i zanimljivosti

Infobip Shift 2023: Od pive do savjeta za sreću, što su developeri dobili “ispod Peke”?

Infobip Shift iz godine u godinu potvrđuje kako zalužuje biti na popisu najboljih developerskih konferencija u Europi jer uspjevaju postići nešto teško - kvalitetan sadržaj svjetske razine predstaviti sa stilom u iskrenoj i pozitivnoj atmosferi.