Evropski 'anđeli' poručili: Srpski VetCloud je startup koji najviše obećava!

Evropski ‘anđeli’ poručili: Srpski VetCloud je startup koji najviše obećava!

Jedan od najpoznaitjih srpskih startupa, VetCloud, proglašen je za startup koji najviše obećava od strane EBAN-a (Evropske mreže biznis anđela). Na EBAN kongresu 2014. koji je krajem prethodnog meseca održan u Dablinu, VetCloud je poneo titulu Most Promising Startup, a sudije su ovu kompaniju ocenile najzanimljivijom tj. najpoželjnijom za investiranje.

vetcloud2

Jedan od najpoznaitjih srpskih startupa, VetCloud, proglašen je za startup koji najviše obećava od strane EBAN-a (Evropske mreže biznis anđela). Na EBAN kongresu 2014. koji je krajem prethodnog meseca održan u Dablinu, VetCloud je poneo titulu Most Promising Startup, a sudije su ovu kompaniju ocenile najzanimljivijom tj. najpoželjnijom za investiranje.

U razgovoru za Netokraciju VetCloud-ov Ivan Vesić otkrio je da su se nagrade do sada uglavnom dodeljivale za priznanja investitorima, no od ove godine EBAN je odlučio da dodeli i nagradu za “najinvestibilniji” startup. Vesić dodaje da im je na ovaj događaj skrenuo pažnju Danijel Tomov iz Elevena, dok je pitchovala Sarah Cochrane, potpredsednica VetClouda iz Londona.

Na pitanje šta predstavlja ova prestižna nagrada za osnivače VetClouda i njihov tim, Ivan je izjavio:

Nama je najbitnije to što su se povezali sa potencijalnim investitorima i savetnicima. Prisustvo na događaju dovelo do otvaranja važnih vrata u industriji fokusiranoj na zdravlje životinja.

Sama nagrada, kako kaže, došla je kao šlag na tortu i predstavlja dodatnu validaciju da je kompanija zrela za sledeću fazu, pogotovo što je žiri sastavljen od investitora.

Nova runda finansiranja, lansiranje do kraja godine

Vesić ističe da VetCloud planira uskoro da diže i sledeću rundu finansiranja, te da je tajming ovogodišnjeg EBAN kongresa bio odličan da se povežu sa ključnim ljudima. Budući da je Dablin mesto koje okuplja i američke i evropske investitore, imali su priliku da dobiju najbolje od dva sveta.

Upitavši Ivana kada možemo očekivati lansiranje, on je istakao da trenutno rade na dva proizvoda: sistemu za upravljanje veterinarskim praksama i spin-off projektu namenjenom mobilnim klinikama. Prvi, flagship proizvod trenutno se nalazi u privatnoj beti, a testiraju ga klinike iz Londona i Kalifornije.

Pre samo godinu dana VetCloud je primljen i u akcelerator TechStars

Kako Vesić otkriva, trenutno rade na integraciji referentnih laboratorija, dobavljača i apoteka kao i na usaglašavanju servisa sa zakonima Sjedinjenih Američkih Država i Engleske. Verzija za tržište Velike Britanije biće lansirana na jednom prestižnom veterinarskom događaju u Londonu krajem godine, dok će se američko lansiranje desiti koji mesec posle toga.

Drugi, spin-off proizvod namenjen je mobilnim klinikama i veterinarima koji rade na terenu i njega već koriste dve kompanije na području Sjedinjenih Američkih Država. Za kraj, Ivan dodaje da VetCloud sprema još neke zanimljive stvari koje će javnosti biti predstavljene drugom prilikom.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Dario

    Dario

    10. 06. 2014. u 10:35 am Odgovori

    Nemam ništa protiv dotičnog startupa da se osnivači ne uvrijede, ali kako je moguće da veterinarski startup bude proglašen najperspektivnijim u EU. EU je postala crna rupa svjetske startup industrije. 600 milijuna stanovnika nije u stanju smisliti nijedan suvisli startup koji bi postao planetarno popularan. Uzmemo li da su i Angry Birds i Skype i Spetify iz Skandinavije situacija je još gora po EU.

    Ovdje se samo sastanči, smišljaju natjecanja i nagrađivanja dok drugi tj Amerika i Azija rade posao. Mala Silicijska Dolina iznjedrila je 20x više popularnih startupa nego 100x veća Europa. Nije čudo da EU pada konstantnoi, mi ćemo izgeda prespavati budućnost. Možda nam je bolje da zasadime njive, trebat će nam

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Vodič

Morate podnijeti zahtjev za novu osobnu iskaznicu? Evo kako izbjeći gužvu na šalteru

Završetkom pandemije došao je službeni kraj maskama, ali i mnogim identifikacijskim dokumentima pa tako i osobnim iskaznicama bez kojih ne možete boraviti u Hrvatskoj. Ovo znači samo jedno... ogromni redovi na šalterima.

Najava

Belma Gutlić: “Fokus s cijena kriptovaluta treba prebaciti na tehnologiju koja kriptovalute omogućava”

Danas se možemo pohvaliti da na našoj maloj sceni ne nedostaje konferencija vezanih uz blockchain i kriptovalute. Ipak, postoji jedan krovni naziv kojem se nitko dosad nije posvetio na jednak način, a koji možda zaslužuje i najviše pažnje.

Karijere

Tim McKeoun: “Ako želimo da se developeri razvijaju, moramo se pomiriti da će nekad biti manje produktivni”

"Developer Advocate" može postati svatko, ali uspjeh u tome će pronaći mali broj ljudi. Savjete kako općenito postati bolja podrška developerima, na ovogodišnjem QED-u podijelio je IBM-ov Tim McKeoun.

Što ste propustili

Obrazovanje

Studenti RIT Croatia kroz kolegij kreiraju stvarne projekte za Rimac Technology, INA-u, Async Labs… 

Domaće obrazovne institucije često se fokusiraju na teoriju, dok praksa ostaje na poslodavcima. RIT Croatia to mijenja svojim primjerom.

Tvrtke i poslovanje

Potvrđeno: Google preuzeo hrvatski Photomath

Hrvatska aplikacija Photomath postaja je i službeno dio Googleovog portfelja. Tehnološki gigant godišnje akvizira desetak tvrtki, a ove je godine u akvizicijski plan ušao upravo hrvatski Photomath.

Izvještaj

Web3 Tales: Trenutno u web3 sferi ima prilika za sve, ali to ne znači da je web3 za svakoga!

Zašto ući u web3? Kako radi i razmišlja web3 stručnjak/inja? Koji kadrovi su traženi? Je li web3 karijera dugoročno sigurna? Što kad je bear, što kad je bull? Samo su neka od pitanja na koje su se tražili odgovori na prvoj Web3 Tales konferenciji u Muzeju suvremenih umjetnosti u Zagrebu.

Intervju

Iza scene: O dizajniranju evenata poput Porina i Future Tensea uz hrvatski 21 Productions

Dizajnirati velike događaje, konferencije ili televizijske emisije nije lak zadatak. Cijeli posao obuhvaća detaljne razgovore s klijentom i ljudima koji su specijalizirani za snimanje, zvuk ili rasvjetu. Tom procesu uvelike može pomoći jedna stvar, a to je 3D vizualizacija produkcijskog dizajna.

Startupi

Google predstavio program za startupe: AI for Health, na koji se mogu prijaviti i Hrvati!

Ovaj hibridni program prvi je u nizu akademija Google for Startups Growth Academy koji je fokusiran na olakšavanje i skalabilnost startupima u inovacijama i rješavanju društvenih izazova pomoću umjetne inteligencije.

Tvrtke i poslovanje

Končar D&ST nakon revizije prema Mamforce standardu učvrstio zdravu i inkluzivnu organizacijsku kulturu

Glavne korporativne vrijednosti u tvrtki Končar D&ST su kontinuirana briga o zaposlenicima, uključivost, društvena odgovornost i ekološka održivost, a sada im se polaže sve sustavnija i promišljenija pažnja.