TVZ Mc2 natjecanje: Studenti će raditi na mobilnim, web i i IoT rješenjima

Otvoreno TVZ Mc2 natjecanje: Studenti će raditi na mobilnim, web i i IoT rješenjima

Otvoreno je TVZ Mc2 studentsko natjecanje, koje ove godine broji preko 100 studenata i 20 partnera. Kroz novi koncept, koji u tehnologije za izradu rješenja osim mobilnih, dodaje i web i IoT, natjecatelji će raditi na razvoju edukativnih rješenja za učenike razredne nastave.

Šestu godinu zaredom Tehničko veleučilište u Zagrebu organizira jedno od najpoznatijih studentskih natjecanja u mobilnim aplikacijama. Ove godine, uz tradicionalnu promjenu izgleda, TVZ Mc2 u organizaciji Studentskog zbora TVZ-a dobiva i širenja na nova područja i tehnologije. Natjecatelji sada imaju priliku da osim mobilnih, razvijaju i web te IoT rješenja.

Na otvorenju 16. veljače, uz riječ organizatora i podršku dekanice, predstavljen je novi koncept natjecanja. Svake godine na TVZ Mc2 natjecanje prijavi se više od 100 studenata TVZ-a različitih usmjerenja, od dizajnera i programera, do mehatroničara i elektrotehničara, što će ove godine biti posebno zanimljivo s obzirom na proširene tehnologije.

U pitanju nije samo pobjeda, vole iz organizacije posebno isticati. Na natjecanju i brucoši aktivno sudjeluju jer osim samog izazova natjecanja imaju priliku i učiti kroz edukaciju i interaktivna druženja s preko 20 partnera natjecanja.

TVZ Mc2 zadatak 2018: Razvoj edukativnih rješenja!

Foto: TVZ Mc2

Otvorenje natjecanja održalo se u prostoru HUB385, a nakon kratkog uvodnog dijela, okupljenim studentima, partnerima i gostima obratio se u motivacijskom predavanju, Nenad Bakić, glavna osoba iza STEM revolucije putem koje je već preko 100 tisuća djece u Hrvatskoj počelo usvajati STEM znanja. U predavanju je Bakić istaknuo koliko potencijala se skriva u našim školama i mladim naraštajima, te je naglasio kako se trebamo početi pitati gdje ćemo biti 2031. godine, posebno naši mladi.

Natjecanje poput TVZ Mc2, pokazalo se zadnjih godina kao prava prilika za studente, da se aktivno kroz praktičan rad, pripreme da budu ravnopravni građani u 21. stoljeću – stvaratelji, a ne samo konzumenti sadržaja. Uz potporu zajednice i industrije, Hrvatska 2031. može biti perspektivna država za mlade hrvatske stvaratelje.

Spoj tih ambicija je i ovogodišnji zadatak za studente. Nakon predavanja, predstavnik CISExa Dženan Lojo, proglasio je ovogodišnju temu natjecanja: Razvoj edukativnih rješenja za učenike razredne nastave.

Panel za zagrijavanje

Svake godine do samog početka izrade rješenja, TVZ Mc2 ima nekoliko događaja. Ove godine prvo od njih, održat će se 21. veljače s početkom u 18.30 sati u Tehnološkom parku Zagreb.

Riječ je o panelu sa stručnjacima koji će studente upoznati s tematikom natjecanja kroz raspravu o gorućim pitanjima i potrebama u obrazovnom sustavu. Studenti će moći saznati kako, koliko i koje tehnologije su integrirane u edukaciji osnovnoškolaca trenutno, ali i što se još može napraviti u okviru toga kroz izradu rješenja na natjecanju.

U panel raspravi sudjelovat će Branka Vuk, pomoćnica ravnatelja CARNET-a, Ivančica Tajsl Dragičević, učiteljica razredne nastave te Vlado Lendvaj, pokretač Croatian Makers lige.

Potpora stručnjaka iz industrije

I ove godine TVZ Mc2 natjecanje podržava više od 20 partnera.

Neki od njih će postati i mentori natjecateljima kako bi im pomogli na putu do pobjede, ali osim toga, kroz travanj će u svojim prostorima održati niz edukativnih radionica i predavanja vezanih uz tehnologije koje natjecatelji mogu koristiti u izradi svojih rješenja.

Kako bi priča bila zaokružena u sve su uključene i osnovne škole čiji klinci će isprobavati rješenja natjecatelja, ali i sudjelovati u ocjenjivanju.

Kao i prošlih godina, očekuje se da će i ovogodišnje natjecanje donijeti stotine prijava, isto toliko novih kontakata i poznanstava, puno znanja i iskustva, ali i dobre atmosfere na budućim događajima.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Vodič

Morate podnijeti zahtjev za novu osobnu iskaznicu? Evo kako izbjeći gužvu na šalteru

Završetkom pandemije došao je službeni kraj maskama, ali i mnogim identifikacijskim dokumentima pa tako i osobnim iskaznicama bez kojih ne možete boraviti u Hrvatskoj. Ovo znači samo jedno... ogromni redovi na šalterima.

Najava

Belma Gutlić: “Fokus s cijena kriptovaluta treba prebaciti na tehnologiju koja kriptovalute omogućava”

Danas se možemo pohvaliti da na našoj maloj sceni ne nedostaje konferencija vezanih uz blockchain i kriptovalute. Ipak, postoji jedan krovni naziv kojem se nitko dosad nije posvetio na jednak način, a koji možda zaslužuje i najviše pažnje.

Karijere

Tim McKeoun: “Ako želimo da se developeri razvijaju, moramo se pomiriti da će nekad biti manje produktivni”

"Developer Advocate" može postati svatko, ali uspjeh u tome će pronaći mali broj ljudi. Savjete kako općenito postati bolja podrška developerima, na ovogodišnjem QED-u podijelio je IBM-ov Tim McKeoun.

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

Upoznajte Arbelle! Beauty brend kojeg krasi svjetsko rješenje za virtualno isprobavanje šminke

Švedsko-hrvatska IT tvrtka Visage Technologies od osnutka radi na cutting edge AI tehnologiji za prepoznavanje i praćenje pokreta ljudskog lica. Nakon niza uspješnih implementacija u kozmetičkoj industriji, svoj makeupISDK softverski paket Visage Technologies oblikovali su u još svestraniji beauty brend Arbelle.

Sponzorirano

Može li se Hrvatska uključiti u razvoj svemirske tehnologije koja na uloženo vraća 7x više

Zašto su cube sateliti toliko korisni, koliko će oni promijeniti telekomunikacijsku industriju i može li se Hrvatska s njima ukrcati na brzi vlak svemirske tehnologije, neka su od glavnih pitanja s HAKOM-ove konferencije.

Intervju

Notcheva 6. generacija Devcademyja radit će na projektima za satelitsku kockicu – CroCube!

Otvorene su prijave za Notchevu akademiju na kojoj će se polaznici, osim satelitske teme moći usmjeriti na Spring Boot, React, .NET i Go programiranje, upoznati sa scrumom i agilnim frameworkom, UX/UI, DevOps, Clean code te drugim praksama i alatima koji su standardni u IT-ju.

Netokracija Podcast

John Romero o životu nakon Dooma – i kako klince naučiti raditi igre

John Romero je jedan od kreatora legendarne igre Doom, kao i cijelog niza drugih igara. Ususret izlasku njegove autobiografije, dobili smo priliku pitati ga kako vidi svoju karijeru, ali i razvoj industrije razvoja igara.

Obrazovanje

Studenti RIT Croatia uče se na zadacima koje pripremaju Rimac Technology, INA, Async Labs… 

Domaće obrazovne institucije često se fokusiraju na teoriju, dok praksa ostaje na poslodavcima. RIT Croatia to mijenja svojim primjerom.

Novost

Potvrđeno: Google preuzeo hrvatski Photomath

Hrvatska aplikacija Photomath postaja je i službeno dio Googleovog portfelja. Tehnološki gigant godišnje akvizira desetak tvrtki, a ove je godine u akvizicijski plan ušao upravo hrvatski Photomath.