
TVizzy, projekt hrvatske tvrtke Aspida, ide u Silicijsku dolinu zahvaljujući ABC akceleratoru
Tvrtka Aspida, poznata po svojoj tipkovnici za pametne telefone Izzy, sa svojim drugim projektom, TVizzy, odlazi u Silicijsku dolinu u sklopu akceleratorskog programa slovenskog ABC-a. TVizzy je za program odabran kao jedan od pet europskih startupa među 1000 prijavljenih.
Slovenski ABC akcelerator odabrao je Aspidu i aplikaciju TVizzy, koja mijenja način na koji pratimo događaje uživo na televizoru, za program u Silicijskoj dolini, kamo osnovni tim, Marin Erceg, Lamija Alečković i Ariton Zanev, putuje za desetak dana ne bi li ostvarili poslovni proboj. Marin, direktor i osnivač Aspide, kao zanimljivost ističe što članovi tima imaju već dosta iskustva iza sebe:
Često je percepcija javnosti da su startup projekti nešto gdje se mladi uče i pokušavaju napraviti dobar proizvod, pa tko uspije – uspio je. Mi smo iskusni ljudi srednjih godina, imamo jako puno toga za staviti na kocku, ali imamo i jako puno znanja i iskustva s ranijih poslova koja smo pretočili u TVizzy. ABC akcelerator je ove godine baš tražio takve zrele startupe koji su daleko odmaknuli s razvojem od same ideje i već imaju ili gotov proizvod ili čak stvaraju prihode od svojih proizvoda i usluga.
TVizzy omogućuje korisnicima da na mobilnom telefonu primaju video obavijesti o važnim trenucima, vijestima ili sportskim događajima u stvarnom vremenu. Takve obavijesti mogu pregledavati i na zaključanom ekranu mobitela, bez otvaranja aplikacije ili odlaska na internetske portale, već samo putem push notifikacija, što drastično ubrzava prenošenje informacije. Inače, u Hrvatskoj se ta opcija može isprobati za praćenje utakmica Hrvatski Telekom Prve lige u nogometu, a za spoj televizijskih događaja i pametnih telefona SAD je svakako zanimljivo tržište. U Silicijskoj dolini tim će imati priliku prezentirati se pred potencijalnim partnerima, klijentima i investitorima, za što se upravo pripremaju.
Inače, Aspida je za svoje projekte imala i uspješnu kampanju na Funderbeamu, gdje je prikupljeno 146.000 dolara.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.