Taxify, konkurent Uberu, stiže u Hrvatsku: Traže se vozači i Country Manager

Taxify, konkurent Uberu, stiže u Hrvatsku: Traže se vozači i Country Manager

Taxify je aplikacija za naručivanje taksi prijevoza, porijeklom iz Estonije, a danas dostupna u gotovo 30 zemalja u Europi, Africi, Južnoj Americi te Australiji. Sudeći prema aktivnim oglasima za posao, uskoro stiže u Hrvatsku.

Možda se i vama u bespućima interneta posljednjih dana pojavio oglas kako Taxify traži vozače u Zagrebu. Riječ je o usluzi sličnoj Uberu koja putem aplikacije spaja vozače taksija s krajnjim korisnicima, a koja je trenutno prisutna u pedesetak gradova u gotovo trideset zemalja.

Taxify je porijeklom iz Estonije, a početne investicije stigle su upravo od osoba povezanih s poznatim skandinavskim startupima, kao što je Skype. No, zanimljivo je što su tvrtku u posljednjim investicijama tvrtku poduprli Didi Chuxing, veliki kineski igrač na području dijeljenja prijevoza putem raznoraznih prijevoznih sredstava, od bicikla do autobusa, te Daimler, vlasnik Mercedes-Benza, što upućuje na to da se proizvođači automobila ne klade više samo na proizvodnju i prodaju vozila, nego i na dijeljenje vožnje.

Taxify već tri godine u susjednoj Srbiji

S direktorom i osnivačem Taxifya, Markusom Viligom, imali smo prilike razgovarati prije tri godine kad je usluga pokrenuta u Beogradu.

Taxify je od 2015. prisutan u Srbiji, uoči čega smo razgovarali s CEO-m Markusom Viligom, koji nam je tada objasnio kako je glavna razlika između Taxifya i Ubera činjenica da se ovaj prvi fokusira na taksiste. Kako je tada rekao:

Taxify je servis koji za cilj ima spajanje taksista i zainteresiranih mušterija u realnom vremenu, posredstvom aplikacije kojom se mogu zakazivati vožnje, ocjenjivati taksisti i vršiti naplata – nazovimo to Uber-like tehnologijom koju stavljamo u ruke taksista.

No, bit će zanimljivo vidjeti kako će se ova usluga prilagoditi Hrvatskoj, s obzirom na to da su Uberovi vozači-partneri zbog usklađivanja s novim Zakonom o cestovnom prometu, prije nekoliko mjeseci morali postati – taksisti.

Što se traži od Country Managera za Hrvatsku?

Takvi, a i mnogi drugi izazovi, u opisu su posla Country Managera tvrtke Taxify za Hrvatsku, koji se upravo traži putem oglasa za posao. Kako u opisu posla stoji, glavna uloga te osobe bit će širenje poslovanja u Hrvatskoj, kao i tima, navigiranje kroz šumu propisa vezanih uz promet i tehnologiju, te aktivnosti vezane uz marketing, događanja, vozače, a poželjan je i poduzetnički duh.

Taxify upravo traži vozače u Zagrebu, ali i Country Managera.

U ovom trenutku nismo dobili informaciju od Taxifya kad se planira točan dolazak u Hrvatsku, ali ako usporedimo dolazak ove tvrtke s Uberom u Hrvatsku – možemo vidjeti da su prošla otprilike tri mjeseca, otkako se krenulo s prvim zapošljavanjima, do samog lansiranja usluge u Zagrebu. Da doznamo čeka li nas sličan scenarij, čekamo razvoj događaja.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Marko

    Marko

    01. 10. 2018. u 10:33 am Odgovori

    A koja je prednost Taxifija, osim aplikacije koju možeš napraviti za 500 EUR-a. Dešava se ono što su i predvidjeli stručnjaci, nakon što Uber plaćanjem hrpe kazni otvori neko tržište uletjet će gomila konkurencije i svi jedni drugima uništiti posao.

  2. Dragica štefanović

    Dragica štefanović

    25. 12. 2018. u 2:06 pm Odgovori

    Konju neuki tko ti dade vozacku!moje si dijete maltretirao u 4 50 h ujutro a ja te gledam s prozora.gle stari bijeli taxi i slikane tablice.sad ces dobit prijavu i jos nesto da se zna psovao si bozic svima nama .sram te bilo smece od covjeka!

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Razvoj weba

UX je posao Project Managera? Dizajnera? Pisca? Developera?

Iako svi trube o važnosti UX-a, nitko ne zna tko bi se time trebao baviti, ne postoje UX istraživači unutar timova niti najvećih domaćih tehnoloških kompanija, a korisničkim iskustvom se bavi tko stigne ili kome to uvale. 

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Tvrtke i poslovanje

Kontroling iliti kako urediti proces naplate prije nego pritok novca presuši

Ako niste ekonomske struke i ako se u svojoj karijeri niste susretali s podacima, izvještajima, projekcijama gotovo je sigurno kako ćete odmah kontroling povezati s kontrolom. I upravo ste upali u prvu veliku zabludu, jer kontroling je prvenstveno usmjeren na otkrivanje „bugova“ u komunikaciji i procesima.

Što ste propustili

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Netokracija Podcast

“Photomathov exit znači više investicija u hrvatske startupe”

Prvi veliki exit hrvatske tehnološke tvrtke koja je financirana VC kapitalom znak je ulagačima da se investiranjem u hrvatske startupe - može zaraditi. I znači da će, u uvjetima globalne nuklearne zime, za domaće startupe vladati globalno zatopljenje, tvrdi Bernard Ivezić, urednik magazina Startup Report.

Prikaz

Naši učenici ne znaju što znači baviti se poduzetništvom – kako to promijeniti?

Djeca školske dobi silno su inovativna i kreativna, no ponekad im službeni nastavni program ne daje dovoljnu podršku u ostvarivanju njihovog potencijala. Evo kako stvar spašavaju entuzijastični pojedinci (nastavnici), relevantne institucije te društveno odgovorne tvrtke.

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Panel

Tri godine poslije pandemije: Jesmo li doista promijenili modele rada ili smo se vratili u urede?

Globalni tehnološki divovi skoro pa na silu vraćaju zaposlenike u urede, jesu li domaće IT tvrtke prigrlile fleksibilnost analiziramo uz primjere iz Photomatha, Combisa, Endave i Ars Future...

Tvrtke i poslovanje

Kako je tvrtka osnovana u socijalizmu došla na prag komercijalizacije svog prvog AI rješenja u medicini

TIS grupa do sada se gradila daleko od pozornosti šire javnosti. U međuvremenu, radili su na uvođenju SEPA-e, eura, Instant Paymentsa, surađuju s fintechima, prisutni su u velikim bankama, i s vlastitim rješenjima… Ali nijedan njihov projekt nije toliko odjeknuo kao prvi koji su napravili uz pomoć umjetne inteligencije.