Taxify je aplikacija za naručivanje taksi prijevoza, porijeklom iz Estonije, a danas dostupna u gotovo 30 zemalja u Europi, Africi, Južnoj Americi te Australiji. Sudeći prema aktivnim oglasima za posao, uskoro stiže u Hrvatsku.
Možda se i vama u bespućima interneta posljednjih dana pojavio oglas kako Taxify traži vozače u Zagrebu. Riječ je o usluzi sličnoj Uberu koja putem aplikacije spaja vozače taksija s krajnjim korisnicima, a koja je trenutno prisutna u pedesetak gradova u gotovo trideset zemalja.
Taxify je porijeklom iz Estonije, a početne investicije stigle su upravo od osoba povezanih s poznatim skandinavskim startupima, kao što je Skype. No, zanimljivo je što su tvrtku u posljednjim investicijama tvrtku poduprli Didi Chuxing, veliki kineski igrač na području dijeljenja prijevoza putem raznoraznih prijevoznih sredstava, od bicikla do autobusa, te Daimler, vlasnik Mercedes-Benza, što upućuje na to da se proizvođači automobila ne klade više samo na proizvodnju i prodaju vozila, nego i na dijeljenje vožnje.
Taxify već tri godine u susjednoj Srbiji

Taxify je od 2015. prisutan u Srbiji, uoči čega smo razgovarali s CEO-m Markusom Viligom, koji nam je tada objasnio kako je glavna razlika između Taxifya i Ubera činjenica da se ovaj prvi fokusira na taksiste. Kako je tada rekao:
Taxify je servis koji za cilj ima spajanje taksista i zainteresiranih mušterija u realnom vremenu, posredstvom aplikacije kojom se mogu zakazivati vožnje, ocjenjivati taksisti i vršiti naplata – nazovimo to Uber-like tehnologijom koju stavljamo u ruke taksista.
No, bit će zanimljivo vidjeti kako će se ova usluga prilagoditi Hrvatskoj, s obzirom na to da su Uberovi vozači-partneri zbog usklađivanja s novim Zakonom o cestovnom prometu, prije nekoliko mjeseci morali postati – taksisti.
Što se traži od Country Managera za Hrvatsku?
Takvi, a i mnogi drugi izazovi, u opisu su posla Country Managera tvrtke Taxify za Hrvatsku, koji se upravo traži putem oglasa za posao. Kako u opisu posla stoji, glavna uloga te osobe bit će širenje poslovanja u Hrvatskoj, kao i tima, navigiranje kroz šumu propisa vezanih uz promet i tehnologiju, te aktivnosti vezane uz marketing, događanja, vozače, a poželjan je i poduzetnički duh.

U ovom trenutku nismo dobili informaciju od Taxifya kad se planira točan dolazak u Hrvatsku, ali ako usporedimo dolazak ove tvrtke s Uberom u Hrvatsku – možemo vidjeti da su prošla otprilike tri mjeseca, otkako se krenulo s prvim zapošljavanjima, do samog lansiranja usluge u Zagrebu. Da doznamo čeka li nas sličan scenarij, čekamo razvoj događaja.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Marko
01. 10. 2018. u 10:33 am
A koja je prednost Taxifija, osim aplikacije koju možeš napraviti za 500 EUR-a. Dešava se ono što su i predvidjeli stručnjaci, nakon što Uber plaćanjem hrpe kazni otvori neko tržište uletjet će gomila konkurencije i svi jedni drugima uništiti posao.
Dragica štefanović
25. 12. 2018. u 2:06 pm
Konju neuki tko ti dade vozacku!moje si dijete maltretirao u 4 50 h ujutro a ja te gledam s prozora.gle stari bijeli taxi i slikane tablice.sad ces dobit prijavu i jos nesto da se zna psovao si bozic svima nama .sram te bilo smece od covjeka!