Sygic, slovačka navigacijska aplikacija za Android, preuzeta 5 milijuna puta: Pouzdaniji smo od Google Mapsa

Sygic, slovačka navigacijska aplikacija za Android, preuzeta 5 milijuna puta: Pouzdaniji smo od Google Mapsa

Sygic, Android GPS aplikacija, odnosno navigacija za pametne telefone u godinu dana otkako je dostupna na Android Marketu preuzeta je pet milijuna puta. Ta je brojka svrstava na sam vrh GPS aplikacija te se nalazi među top 10 aplikacija u Americi i još 38 zemalja. Obzirom na uspješnost aplikacije, trenutno se može preuzeti besplatno na sedmodnevno testiranje, nakon čega se aplikacija plaća. U intervjuu s njihovom Simonom Parnick, doznali smo kako se Sygic uspio istaknuti s obzirom da im je glavni i zasad trenutno još jedini veći konkurent - Googleove vlastite karte.

Aplikacija u praksi

Sygic, Android GPS aplikacija, odnosno navigacija za pametne telefone u godinu dana otkako je dostupna na Android Marketu preuzeta je pet milijuna puta. Ta je brojka svrstava na sam vrh GPS aplikacija te se nalazi među top 10 aplikacija u Americi i još 38 zemalja. Obzirom na uspješnost aplikacije, trenutno se može preuzeti besplatno na sedmodnevno testiranje, nakon čega se aplikacija plaća.

U intervjuu s njihovom Simonom Parnick, doznali smo kako se Sygic uspio istaknuti s obzirom da im je glavni i zasad trenutno još jedini veći konkurent – Googleove vlastite karte.

Intervju i pregled trenutno vodeće navigacijske Android aplikacije omogućio je i olakšao Sony, s čijim ćete uređajima imati pouzdan Android smartphone. Uz Xperia arc S i Xperia PLAY, novu generaciju Sonyeve NXT serije smartphonea čine Xperia P, Xperia S i Xperia U među kojima možete izabrati sebi prilagođen Android – uređaj na kojemu ćete potom rado otvoriti Sygicovu GPS aplikaciju.

Ako vas neki od modela toliko zanima da imate dodatnih pitanja, posjetite Sonyevu Facebook fan stranicu i popratite ih putem Sony Xperia Twitter profila za Hrvatsku.

Aplikacija, koja sadrži i detaljne karte Hrvatske, ima brojne i prilično napredne navigacijske mogućnosti. Uz glasom navođenu navigaciju, tu je i 3D prikaz gradova, izgovaranje ulica, real-time stanje u prometu, interaktivna karta koja vam omogućuje da kliknete na određenu ulicu, POI (point of interest) ili fotografiju, te da potom odaberete odgovarajuću akciju (pretraživanja) koja vam treba. POI lokacije možete pretraživati ‘brzom pretragom’.

Tu je i audio upozorenje ako ste prekršili brzinu ili nailazite na dionicu ceste gdje se dopuštena brzina mijenja. Također, možete spremiti rute kojima idete češće, te iste editirati kako biste vozili vama najviše odgovarajućim putem.

Iz Slovačke softverske “tvornice”

Iskoristili smo priliku i porazgovarali sa Simonom Parnicka, community suprevizorom Sygica:

Koje su vrijednosti Sygic Android aplikacije, a koje je izdižu po kvaliteti od domicilne Anrdoid GSP aplikacije?

Uspoređujući je s Google Navigation aplikacijom, prije svega govorimo o pouzdanosti. Naše su karte dostupne offline. U mnogim zemljama konekcija na internet je ili skupa ili nepouzdana, i to nas u startu vodi u prednost. Google Navigation je dostupna u SAD-u i u još 21 zemlji, a naša pokriva 111 zemalja na četiri kontinenta. Obzirom da Google Navigation ne funkcionira van tih zemalja, naša je aplikacija pogodnija za putnike koji idu često u inozemstvo. Uz to, našu aplikaciju svaki korisnik može urediti kako mu odgovara, a dostupna je na 35 jezika.

Kakvi su vam planovi za budućnost? U čemu ćete raditi razliku?

Postoji nekoliko strategija na kojima radimo, kako bi aplikacija bila još bolja. Više posebnih opcija za sigurnost i komfort vozača. Vizualna upozorenja za nadolazeće znakove za ograničenja brzine, primjerice. Potom, razvijamo opcije za ‘real-time’ parking te za ‘real-time’ informacije o cijenama benzina.

Što je najteže u razvoju proizvoda koji se natječe s defaultnom aplikacijom platforme (Android) na kojoj se razvija?

Mi na to ne gledamo tako. Mi se natječemo s puno širim krugom aplikacija. Poput Navigona ili Wazea. Ili lokalnih brendova poput Papaga. Dobra stvar je što možemo od svih njih učiti. Najveći je problem pratiti razvoj Androida kao takvog, obzirom da je riječ o otvorenoj platformi. Puno je uređaja s različitim hardverskim značajkama i različitim verzijama OS-a kojima se aplikacija mora prilagođavati, kako ni jedan Android korisnik ne bi ostao oštećen.

Sygic je dokaz da se aplikacije mogu istaknuti, čak i u slučajevima kada veći brend na vlastitoj platformi ima svoju varijantu. S obzirom da nudi bolji proizvod od Googleovih karata na Androidu, nije slučajno kako razmišljaju dodatno ih unaprijediti i s vremenom još se bliže približiti Google Mapsu koji je ipak poznatiji brend, ne samo aplikacija. Ne valja ni zaboraviti da se radi o srednjoeuropskom proizvodu, iz Slovačke, koji se uspio pozicionirati u prilično široku kategoriju. Preuzmite i isprobajte Sygic, a na njihovom primjeru razmislite može li i vaš projekt učiniti nešto slično po pitanju strategije.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Nedim Crnkic

    Nedim Crnkic

    24. 02. 2017. u 8:32 pm Odgovori

    Zadovoljan sam i nije bilo gresaka koje su se desavale na ranije koristenim navigacijama. Interesuje me podesavanje medju-lokacija, pa vas molim za pomoc.
    Lijep pozdrav!

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Digitalni marketing

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Netokracija Podcast

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Programiranje

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Što ste propustili

Novost

Bellabeat lažirao brojke: Danci otkrivaju, Netokracija podcast komentira

Ako ste već pročitali Antonijin tekst, onda nam se pridružite u razgovoru uz prijaznu kavu...

Analiza

Bellabeat lagao o broju korisnika i investiciji s Bank of America?! – tvrde danski mediji!

"Bellabeat je najvrjednija kompanija u portfelju investicijskog fonda Nordic Eye. Postali su jednorog, vrijede 3,5 milijarde dolara. Prihodi u 2022. su im iznosili 525 milijuna dolara. Bellabeat već danas posluje s dobiti."

Tvrtke i poslovanje

Otkazi su sve, samo ne mala stvar. Kako pripremiti ljude?

Nekontrolirano zapošljavanje, fluktuacije kadra te konačno - manjak iskustva u davanju otkaza, doveli su nas do niza loše odrađenih i komuniciranih otpuštanja. Što se moglo bolje?

Digitalni marketing

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Najveća hrvatska luka u Pločama postat će pametna, uz sufinanciranje iz EU od skoro milijun eura

Luka Ploče postat će prva hrvatska pametna luka. Ujedno je ovo jedini projekt iz Hrvatske koji je Europska Komisija odobrila u sklopu fonda 5GSC - od ukupno 14 odobrenih u cijeloj Uniji.

Tvrtke i poslovanje

Bajke u digitalnom svijetu: Pinokio djeci priča o lažnom predstavljanju, a tri praščića o slabim lozinkama

Stotine ljudi podržale su humanitarnu akciju tvrtke Combis i Centra za nestalu i zlostavljanu djecu.