Svjetsko natjecanje sveučilišnih startupa: Prijavi se za kvalifikaciju!

Svjetsko natjecanje sveučilišnih startupa: Kvalificiraj se za nacionalno natjecanje u Rijeci!

University Startup World Cup vodeći je sveučilišni startup program i svjetsko studentsko startup natjecanje, a vi također možete biti dio toga. Imate ideju, koncept? Sve što je dovoljno za prijavu je par dokumenata i student u timu. Još se stignete kvalificirati za nacionalno natjecanje u Rijeci.

Prošli ste studentska natjecanja i osjećate se spremni za nove izazove? Možda ste kao ja propustili svu radost rada na case studyjima jer ste bili dio ekipe u organizaciji. Bez obzira jeste li novak u smišljanju i razradi projekata, Sveučilišno natjecanje startupa je izvrsna prilika da na nacionalnoj, ali i međunarodnoj razini, nađete potvrdu za svoj talent i trud koji ste spremi uložiti. Ako već imate na noćnom stoliću bilješke dobrih ideja, a možda u nekoj exelici ili powerpointu razrađen i detaljan koncept – još se stignete prijaviti!

Prijave na nacionalno natjecanje za „University Startup World Cup 2018” otvorene su još sutra, do četvrtka 12. srpnja, a natjecanje će se održati 16. srpnja s početkom u 14:00 sati u Rijeci. Organizator ovog nacionalnog natjecanja je Lean Startup Hrvatska u suradnji sa Startup Inkubatorom – Odjela za poduzetništvo Grada Rijeke.

Pobjednik nacionalnog natjecanja plasirat će se u finale USWC 2018 koje će se održati 08. – 12. listopada 2018. u Kopenhagenu. Glavne pobjednike natjecanja očekuje prva nagrada od $25.000 dok pobjednike pojedinih kategorija nagrada od $5.000!

Moguće je! Jedni od prošlogodišnjih pobjednika su iz Hrvatske

Riječki startup “Braille Riddles” na najvećem sajmu inovacija u Bavarskoj.

Nije sve u parama, naravno. Cilj natjecanja je stvaranje mreže internacionalnih studenata u kojoj se mladi mogu inspirirati, usporediti svoje ideje s drugima i pretočiti akademsko znanje u održiv visoko-rastući posao. Uostalom, top timovi iz cijelog svijeta se okupljaju u Kopenhagenu na tjedan dana. Tamo će razvijati i prezentirati svoje ideje, istražiti skandinavsku startup scenu, susresti se sa investitorima i na kraju okušati svoje startup snage. No osim mladih talenata, USWC ne zaobilaze ni profesionalci i poduzetnici pa je natjecanje izvrsna prilika za neke buduće suradnje, nove korisne kontakte te mentorstva i investiranja.

Prošle godine u natjecanju je sudjelovao i uspješan hrvatski tim Braille Riddles iz Rijeke, projekt studenata medicine namijenjen slijepoj i slabovidnoj djeci. Braille Riddles je tada osvojio nagradu „Hightech Changemaker”, a suosnivač Toma Babić je pisao i o njihovom iskustvu s natjecanja.

Lean Startup kroz svoje djelovanje želi ostaviti trag u razvoju inovativnosti, poduzetništva i poduzetničkog znanja u Hrvatskoj te doprinijeti stvaranju zdrave ekonomije, temeljene na znanju i inovativnosti. Na vama je da odlučite biti dio i osnova te inovativne zajednice.

Kako se prijaviti?

Jedini uvjet je da netko u timu ima status studenta. To znači da i dedu i poslodavca i kuma možete voditi ako vam drago, samo dok ste vi u studentskim vodama. Tako se pod sveučilišnim startupom smatra startup kojeg vodi (ili je među osnivačima) osoba koja studira na nekom od hrvatskih sveučilišta ili je zaposlena na sveučilištu (doktorandi).

Izbor kategorija vam je također dovoljno širok pa vjerujem da svatko može naći područje koje odgovara njegovim ili njezinim afinitetima. Možete se natjecati u kategorijama: Zdravlje, Logistika sljedeće generacije, Inovacije usluga, Proizvodi i dizajn, Fintech, AI, ICT i Greentech.

Ako vam je nešto od toga dovoljan znak za akciju, uputite se odmah na web formu i prijavite jer postoji i dodatni benefit za finaliste USWC 2018 – prilika da svoje startupe predstave na High Tech Summitu, jednom od vodećih High Tech sajmova u Danskoj.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Vodič

Morate podnijeti zahtjev za novu osobnu iskaznicu? Evo kako izbjeći gužvu na šalteru

Završetkom pandemije došao je službeni kraj maskama, ali i mnogim identifikacijskim dokumentima pa tako i osobnim iskaznicama bez kojih ne možete boraviti u Hrvatskoj. Ovo znači samo jedno... ogromni redovi na šalterima.

Web 3

Belma Gutlić: “Fokus s cijena kriptovaluta treba prebaciti na tehnologiju koja kriptovalute omogućava”

Danas se možemo pohvaliti da na našoj maloj sceni ne nedostaje konferencija vezanih uz blockchain i kriptovalute. Ipak, postoji jedan krovni naziv kojem se nitko dosad nije posvetio na jednak način, a koji možda zaslužuje i najviše pažnje.

Izvještaj

Tim McKeoun: “Ako želimo da se developeri razvijaju, moramo se pomiriti da će nekad biti manje produktivni”

"Developer Advocate" može postati svatko, ali uspjeh u tome će pronaći mali broj ljudi. Savjete kako općenito postati bolja podrška developerima, na ovogodišnjem QED-u podijelio je IBM-ov Tim McKeoun.

Što ste propustili

Umjetna inteligencija

Upoznajte Arbelle! Beauty brend kojeg krasi svjetsko rješenje za virtualno isprobavanje šminke

Švedsko-hrvatska IT tvrtka Visage Technologies od osnutka radi na cutting edge AI tehnologiji za prepoznavanje i praćenje pokreta ljudskog lica. Nakon niza uspješnih implementacija u kozmetičkoj industriji, svoj makeupISDK softverski paket oblikovali su u još svestraniji beauty brend Arbelle.

Sponzorirano

Može li se Hrvatska uključiti u razvoj svemirske tehnologije koja na uloženo vraća 7x više

Zašto su cube sateliti toliko korisni, koliko će oni promijeniti telekomunikacijsku industriju i može li se Hrvatska s njima ukrcati na brzi vlak svemirske tehnologije, neka su od glavnih pitanja s HAKOM-ove konferencije.

Sponzorirano

Notcheva 6. generacija Devcademyja radit će na projektima za satelitsku kockicu – CroCube!

Otvorene su prijave za Notchevu akademiju na kojoj će se polaznici, osim satelitske teme moći usmjeriti na Spring Boot, React, .NET i Go programiranje, upoznati sa scrumom i agilnim frameworkom, UX/UI, DevOps, Clean code te drugim praksama i alatima koji su standardni u IT-ju.

Netokracija Podcast

John Romero o životu nakon Dooma – i kako klince naučiti raditi igre

John Romero je jedan od kreatora legendarne igre Doom, kao i cijelog niza drugih igara. Ususret izlasku njegove autobiografije, dobili smo priliku pitati ga kako vidi svoju karijeru, ali i razvoj industrije razvoja igara.

Obrazovanje

Studenti RIT Croatia uče se na zadacima koje pripremaju Rimac Technology, INA, Async Labs… 

Domaće obrazovne institucije često se fokusiraju na teoriju, dok praksa ostaje na poslodavcima. RIT Croatia to mijenja svojim primjerom.

Tvrtke i poslovanje

Potvrđeno: Google preuzeo hrvatski Photomath

Hrvatska aplikacija Photomath postaja je i službeno dio Googleovog portfelja. Tehnološki gigant godišnje akvizira desetak tvrtki, a ove je godine u akvizicijski plan ušao upravo hrvatski Photomath.