Završio je prvi esport turnir tehničkih fakulteta u Hrvatskoj, evo tko su pobjednici

Završio je prvi esport turnir tehničkih fakulteta u Hrvatskoj, evo tko su pobjednici

Pobjednička ekipa je svome fakultetu osigurala streaming opremu koja će pomoći u daljnjem razvoju fakultetske esport ekipe, ali i nekim drugim vještinama koje će im kasnije biti korisne u karijerama - bili oni developeri, producenti ili content kreatori.

Superology Student Esports Tournament (SET) je prvi esports turnir tehničkih fakulteta u Hrvatskoj, a timovi su se natjecali u čak pet različitih naslova: FIFA 21, Counter Strike: Global Offensive, Rocket League, League of Legends i PUBG: Battlegrounds. Svaki tjedan natjecanja donosio je timovima bodove koji su se tijekom turnira zbrajali i odredili finalnog pobjednika cijelog turnira.

Ono što ovo natjecanje čini posebnim je činjenica da se u svim naslovima natjecao isti tim od 6 igrača koji su predstavljali svoj fakultet. Ovim potezom naglasak turnira stavljen je na povezivanje studenata i promociju esporta u regiji naspram profesionalnog nadmetanja u samo jednom naslovu.

FIFA 21 igrala se na Playstationu 1 vs 1, dok su se ostali naslovi igrali na računalima. U CS:GO-u i LoL-u timovi su odmjerili snage 5 na 5, PUBG: Battlegrounds igralo je 4 člana tima, dok su se u Rocket Leagueu natjecala 2 člana.

Ukupni poredak.

Turnir koji je potaknuo fakultete da u suradnji sa studentima grade vlastite esport odjele

Nikola Stolnik, osnivač Good Game Globala i organizatora SET-a, rekao je:

Partneri na projektu, fakulteti i ponajviše sami studenti dokazali su vrijednost esporta u povezivanju, izgradnji timskog duha, dobroj zabavi i ponosu u predstavljanju vlastitih fakulteta. Posebno je izvrsno vidjeti načine na koji fakulteti u suradnji sa studentima grade vlastite esport odjele.

Finalna igra bila je PUBG: Battlegrounds, a organizatori smatraju kako je ova igra bila posebno dobar izbor za veliku završnicu jer je zbog svog žanra (Battle Royale) na mapi istovremeno okupila svih osam timova što je 64 igrača.

Igralo se ukupno 8 rundi, čiji su se bodovi zbrajali i tako odlučili zadnjeg tjednog pobjednika, a poredak pobjednika je sljedeći:

  1. TVZ – 296 bodova
  2. FER – 260 bodova
  3. FOI – 250 bodova
  4. FESB – 180 bodova
  5. FERIT – 160 bodova
  6. Algebra – 140 bodova
  7. Sveučilište Sjever – 130 bodova
  8. FSB – 85 bodova
Članovi pobjedničke ekipe TVZ-a su Luka Markuš, Tomislav Mikulandrić, Marko Kuljanac, Nikola Jagustin, Ivan Marović i Alen Tucman koji je bio odsutan u vrijeme fotografiranja.

Mnogo više od esporta i gejmanja

 Predavač i voditelj esport sekcije na TVZ-u Vladimir Šimović, poručio je je:

Iako su studenti Tehničkog Veleučilišta u Zagrebu natjecateljski aktivni u esportu, SET nam je pomogao da tu aktivnost promotrimo i evaluiramo kao institucija te da joj pristupimo na drukčiji način, kao prema prilici za aktivnu participaciju u jednoj brzo rastućoj grani industrije koja bi mogla zanimati naše studente ne samo kao krajnje korisnike već kao buduće developere, producente i content kreatore.

Tim Tehničkog Veleučilišta Zagreb ovom je pobjedom na turniru svome fakultetu osigurao profesionalnu streaming opremu kako bi se dalje popularizirao esport na tom fakultetu, dok su tjedni pobjednici bili nagrađeni nagradama sponzora.

Ivan Lulić, managing director Superologyja, glavnog sponzora cijelog turnira ovim je povod izjavio:

Sretni smo što smo kroz ovaj projekt mogli ponovo oživjeti svoje gejmerske uspomene i, kod nekih, pomalo zahrđale skillove, ali i upoznati sjajne mlade ljude. Iz prve ruke znamo da esport i gaming imaju jako pozitivan utjecaj na samopouzdanje, strateško razmišljanje i vještine funkcioniranja u timu.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Peta kriptomarka Hrvatske pošte su neponovljivi profesor Baltazar i njegovi izumi

Peto izdanje kriptomarke, koja dolazi u analognom i digitalnom obliku, Hrvatska pošta pustila je u optjecaj!

Što ste propustili

SEO i tražilice

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Intervju

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Izvještaj

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Investicije i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene, ali koliko god se pričalo, često tema o neovisnosti ostane postrani. Srećom, ove godine se otvorila na 16. Weekendu.

Panel

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…