Prijavi se za Startup Factory Zagreb i osvoji 150.000 kuna

Prijavi se za Startup Factory Zagreb i osvoji 150.000 kuna

Ljeto nipošto ne znači doba odmora za startupe. Naime, Razvojna agencija Zagreb u lipnju 2016. pokreće program predakceleracije Startup Factory Zagreb, a već su otvorene i pretprijave za ulazak u program. Uz intenzivni tromjesečni program predakceleracije, sudionici mogu dobiti i do 150.000 kuna bespovratnih sredstava.

Startup Factory Zagreb je novi program predakceleracije koji su pokrenuli Razvojna agencija Zagreb i Grad Zagreb u sklopu Tehnološkog parka Zagreb. Organizatori navode kako je riječ o prvom javno financiranom ‘no equity’ programu ove vrste na području Grada Zagreba i šire, a cilj je izgradnja ekosustava koji potiče razvoj startup poduzetništva.

Za prvi ciklus programa osigurana su bespovratna sredstva u iznosu od 750.000 kuna za 5 do 10 razvojnih timova ili startupa koji se kvalificiraju za ulazak u program. Iznos bespovratnih sredstava koji se po ovom pozivu može dodijeliti pojedinom poduzetniku iznosi od 75.000 kn do 150.000 kuna.

Tko se može prijaviti?

Za Startup Factory Zagreb prijaviti se mogu:

  • mlade startup tvrtke koje posluju manje od 6 mjeseci (iznimno j.d.o.o. stariji od 6 mjeseci)
  • razvojni timovi koji će u sklopu programa registrirati poslovni subjekt prije primanja financijske potpore
  • tvrtke koje imaju ili će imati registrirano sjedište na području Grada Zagreba
  • tvrtke čiji je razvoj usluga ili proizvoda vezan uz inovativna rješenja i tehnologije koja nude dodatnu vrijednost za razvoj turističke ponude grada (Smart City Tourism rješenja)

Uz financijsku potporu sudionici programa dobit će na raspolaganje korištenje uredskog prostora te do 100 sati mentorske i do 300 sati konzultantske podrške u područjima od strategije i financiranja, marketinga do razvoja MVP-a. Indikativni početak programa za odabrane timove predviđen je za tjedan od 5. do 9. rujna 2016.

Kako se prijaviti?

Anita smatra da 'pitch' natjecanja sama po sebi nisu dobar način pronalaska investitora, stoga će se fokusirati na EU fondove, a možda i crowdfunding.
Jedna od članica Tehnološkog parka Zagreb je i Anita Bušić sa svojim BodyRecogom, sustavom za prepoznavanje i analizu tjelesnih proporcija čovjeka.

Kako bi sudjelovali u programu, zainteresirani startupi, timovi i pojedinci prijavljuju se za business hackathon Startup Factory Zagreb, a indikativni datumi održavanja hacakthona su 30. lipnja i 1. srpnja.

Timovi, odnosno registrirane startup tvrtke prijavljuju se na javni natječaj te ulaze u selekcijski proces, od čega će do 20 najboljih biti pozvano na sudjelovanje u selekcijskom bootcampu. U njemu će prezentirati i usavršiti svoj projekt kroz rad s mentorima, a indikativni datum održavanja bootcampa je 7. srpnja. Indikativni početak programa za odabrane timove predviđen je za tjedan od 5. do 9. rujna 2016.

Organizatori pozivaju sve zainteresirane da iskoriste pretprijave do 17. lipnja i prijave se bez prilaganja dodatne edukacije te zahvaljujući evaluacijskom tima dobiju pomoć u pisanju pune prijave i smjernice za najlakši put do ulaska u Startup Factory Zagreb.

Natječaj za Startup Factory Zagreb službeno će biti otvoren od 17. do 30. lipnja, a više informacija može se pronaći na službenim stranicama.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Peta kriptomarka Hrvatske pošte su neponovljivi profesor Baltazar i njegovi izumi

Peto izdanje kriptomarke, koja dolazi u analognom i digitalnom obliku, Hrvatska pošta pustila je u optjecaj!

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Intervju

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Tvrtke i poslovanje

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Investicije i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene, ali koliko god se pričalo, često tema o neovisnosti ostane postrani. Srećom, ove godine se otvorila na 16. Weekendu.

Programiranje

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…