South Central Ventures investira u LittleDot platformu za roditeljstvo

South Central Ventures investira do 600 tisuća eura u LittleDot, medicinsku platformu za roditeljstvo

Dovoljni su jedan IT poduzetnik i jedan liječnik da nam pokažu kako mobilne tehnologije mogu značajno poboljšati kvalitetu života ako se koriste ispravno. LittleDot je web platforma i aplikacija koja je nastala u suradnji dr. Milivoja Jovančevića i Daria Šimovića kako bi svim roditeljima omogućili da manje konzultiraju dr. Googlea, a više konkretne stručnjake, bez obzira gdje i kada - potencijal je prepoznao i South Central Ventures.

South Central Ventures, fond od preko 40 milijuna eura, posvećen investicijama u rane faze poduzeća te investicijama za rast, objavio je najnovije ulaganje u svom portfelju, u kojem između ostalih stoje Agrivi, Bulb i Sentinel. Iz SCV-a poručuju kako iznos investicije nije fiksan, a ovisno o potrebama u ovoj prvoj investicijskoj rundi može ići do 600 tisuća eura. Riječ je o LittleDot web platformi i aplikaciji koja omogućava roditeljima online pristup pedijatrima u stvarnom vremenu kako bi dobili stručne savjete i mogli pratiti razvoj djeteta.

Telemedicina kao praksa ubrzano raste i industrija je to prepoznala, a LittleDot je izvrstan domaći primjer kako se može ići u korak s digitalnom transformacijom. Uz developere, za realizaciju LittleDota su zaslužni roditelji i iskusni pedijatri, a misija cijelog tima je omogućiti roditeljima da brzo i lako stupe u kontakt s pedrijatima i ostalim stručnjacima bilo kada i bilo gdje – 24 sata dnevno bez obzira na lokaciju.

Nema više Google doktora

LittleDot će roditeljima pružati i korisne informacije o rastu, razvoju, imunizaciji i temperaturi djeteta te tako omogućiti i bolju komunikaciju s doktorom.

Mnogi se od nas, u slučaju zdravstvenih nedoumica, vole posavjetovati s Googleom. Kada su u pitanju naše manje boljke, dr. Google može pomoći, ali ako je riječ o našem djetetu – stvari su ipak malo rizičnije da ih prepustimo nepouzdanim izvorima s interneta.

S druge strane, u zdravstvu također nije idealna situacija pa su pedijatarske ambulante često prepune, a roditelji nekada (mudro ili ne) radije odgode odlazak pedijatru u sezoni gripa i prehlada da uz postojeće probleme ne bi navukli i nove.

Nedostatak pedijatara je prisutan globalno, a poznata je i činjenica da u Hrvatskoj u prosjeku na jednog pedijatra dolazi 1,500 djece. Osim toga, novopečeni roditelji se često suočavaju s velikim stresom jer im je potrebna pomoć pedijatara izvan njihovog radnog vremena.

Telemedicina stiže u pomoć roditeljima

Zbog sve većeg broja korisnika pametnih telefona i povećanja medicinskih zahtjeva u udaljenim područjima, telemedicinska rješenja mogla bi donijeti znatno olakšanje medicinskom sektoru. Očekuje se da će tržište telemedicine godišnje rasti za 18,7% između 2016. i 2022. godine. Trenutno u svijetu 31% zdravstvenih organizacija koristi video usluge u primjeni telemedicine, a 34% ih nudi praćenje stanja pacijenata na daljinu.

Osim primjene telemedicine generalno, briga o djeci je posebno relevantan medicinski sektor u kontekstu rada na daljinu jer roditelji žele brze odgovore i rješenja koji bi im pomogli u njihovim potrebama i potrebama djece kada im oni nisu tako lako dostupni.

Little Dot

LittleDot je napravio specijaliziranu uslugu za roditelje kako bi od pedijatara dobili provjerene savjete o zdravlju djeteta. Putem aplikacije na mobitelu ili računalu, roditelji mogu unijeti zdravstvene zapise o djetetu. Osim praćenja zdravstvenog stanja, aplikacija roditeljima omogućuje i vođenje dnevnika djeteta kroz 12 funkcija, ali i korisne informacije o rastu, razvoju, imunizaciji i temperaturi djeteta te tako omogućava bolju i informiraniju komunikaciju s liječnikom.

Što je najbolje od svega, roditeljima je omogućeno da sami odaberu i kontaktiraju pedijatre i stručnjake u bilo kojem trenutku bez fizičkog odlaska u bolnicu. Liječnici u LittleDotu su pažljivo odabrani medicinski stručnjaci s višegodišnjim iskustvom u specijaliziranim područjima. Platforma nudi roditeljima tri usluge putem kojih mogu dobiti pomoć doktora po njihovom izboru:

  1. Kratke pisane konzultacije,
  2. telefonske konzultacije i
  3. drugo mišljenje.

Tehnologija koju su stvorili roditelji i stručnjaci

Izvrstan primjer domaćeg telemedicinskog rješenja ne bi zaslužio pohvale, kao ni investiciju SCV-a, da iza njega ne stoji sposoban i raznovrstan tim stručnjaka. LittleDot je 2017. godine osnovao Dario Šimović (CEO) uz pomoć renominiranog hrvatskog pedijatra dr. Milivoja Jovančevića (CMO), a koji su htjeli naći rješenje izazovima s kojima se susreću moderni roditelji.

Dario je prije otvaranja svoje tvrtke radio više od 10 godina kao manager na različitim pozicijama unutar CISCa te je skupio veliko iskustvo u implementaciji i razvoju ICT rješenja u regiji. S dr. Jovančevićem i savjetnikom Krešom Trohom iz itSofta, postavili su temelje ambicioznom timu s vizijom da svaka osoba ima pravo na najbolju zdravstvenu zaštitu, pristup vrhunskim medicinskim stručnjacima i pouzdanim zdravstvenim savjetima, navodi Dario Šimović:

Mi u Littledotovom timu smo jako zadovoljni i istodobno uzbuđeni da je naš partner South Central Ventures iskazao vjeru u naš tim i tvrtku. Radujemo se ostvarivanju eksponencijalnog rasta na ciljanim tržištima i visokom zadovoljstvu naših sadašnjih i budućih kupaca.

Dario Šimović, CEO. South Central Ventures

Investicija će biti usmjerena na daljnji razvoj platforme i kreiranje novih usluga. Uz pomoć South Central Venturesa, LittleDot planira ojačati svoju prisutnost u Hrvatskoj i pokrenuti uslugu u više zemalja u jugoistočnoj Europi i zapadnoj Europi.

Jure Mikuž, managing partner u South Central Venturesu, također je izrazio zadovoljstvo što SCV ima priliku pomoći daljnjem razvoju LittleDota:

Oduševljeni smo što ćemo se pridružiti Dariju i njegovom timu u LittleDotu i čvrsto vjerujemo da mobilne tehnologije mogu značajno poboljšati kvalitetu života ako se koriste ispravno. Siguran sam da će LittleDot spasiti mnoge neprospavane noći roditelja čak i na putovanju daleko od njihovih pedijatra i drugih medicinskih stručnjaka.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Gamer

    Gamer

    20. 04. 2018. u 11:04 am Odgovori

    Koliko im je dosad investicija uspjelo, čini se nijedna. Tako je kada se investira po republičkom ključu. Kada ćemo mi jednom dobiti svoj fond da investira u hrvatska poduzeća na način kako investiraju strani fondovi vani. Prije će Elon Musk stići na Mars, ali doslovno

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Vodič

Morate podnijeti zahtjev za novu osobnu iskaznicu? Evo kako izbjeći gužvu na šalteru

Završetkom pandemije došao je službeni kraj maskama, ali i mnogim identifikacijskim dokumentima pa tako i osobnim iskaznicama bez kojih ne možete boraviti u Hrvatskoj. Ovo znači samo jedno... ogromni redovi na šalterima.

Najava

Belma Gutlić: “Fokus s cijena kriptovaluta treba prebaciti na tehnologiju koja kriptovalute omogućava”

Danas se možemo pohvaliti da na našoj maloj sceni ne nedostaje konferencija vezanih uz blockchain i kriptovalute. Ipak, postoji jedan krovni naziv kojem se nitko dosad nije posvetio na jednak način, a koji možda zaslužuje i najviše pažnje.

Karijere

Tim McKeoun: “Ako želimo da se developeri razvijaju, moramo se pomiriti da će nekad biti manje produktivni”

"Developer Advocate" može postati svatko, ali uspjeh u tome će pronaći mali broj ljudi. Savjete kako općenito postati bolja podrška developerima, na ovogodišnjem QED-u podijelio je IBM-ov Tim McKeoun.

Što ste propustili

Tehnologija

O Apple Vision Pro: “Ovo nije proizvod za krajnjeg korisnika, ovo je proizvod za ‘nas’ developere…”

Hoće li Apple s novim proizvodom napokon ispuniti VR/AR obećanja koja slušamo godinama? Po svemu sudeći Appleove naočale neće se nositi po ulici, ali Vision Pro izgleda obećavajuće za developere... saznali smo i zašto.

Sponzorirano

Upoznajte Arbelle! Beauty brend kojeg krasi svjetsko rješenje za virtualno isprobavanje šminke

Švedsko-hrvatska IT tvrtka Visage Technologies od osnutka radi na cutting edge AI tehnologiji za prepoznavanje i praćenje pokreta ljudskog lica. Nakon niza uspješnih implementacija u kozmetičkoj industriji, svoj makeupISDK softverski paket oblikovali su u još svestraniji beauty brend Arbelle.

Sponzorirano

Može li se Hrvatska uključiti u razvoj svemirske tehnologije koja na uloženo vraća 7x više

Zašto su cube sateliti toliko korisni, koliko će oni promijeniti telekomunikacijsku industriju i može li se Hrvatska s njima ukrcati na brzi vlak svemirske tehnologije, neka su od glavnih pitanja s HAKOM-ove konferencije.

Intervju

Notcheva 6. generacija Devcademyja radit će na projektima za satelitsku kockicu – CroCube!

Otvorene su prijave za Notchevu akademiju na kojoj će se polaznici, osim satelitske teme moći usmjeriti na Spring Boot, React, .NET i Go programiranje, upoznati sa scrumom i agilnim frameworkom, UX/UI, DevOps, Clean code te drugim praksama i alatima koji su standardni u IT-ju.

Netokracija Podcast

John Romero o životu nakon Dooma – i kako klince naučiti raditi igre

John Romero je jedan od kreatora legendarne igre Doom, kao i cijelog niza drugih igara. Ususret izlasku njegove autobiografije, dobili smo priliku pitati ga kako vidi svoju karijeru, ali i razvoj industrije razvoja igara.

Karijere

Studenti RIT Croatia uče se na zadacima koje pripremaju Rimac Technology, INA, Async Labs… 

Domaće obrazovne institucije često se fokusiraju na teoriju, dok praksa ostaje na poslodavcima. RIT Croatia to mijenja svojim primjerom.