
Stanje slovenske startup scene u infografici: 40 milijuna dolara investicije i 86 startupa od 2008.
Na slovenskom blogu Orange And Nuts objavljena je infografika o startupima u Sloveniji, točnije stanju startup scene u srpnju 2012. Podatke je prikupio Jugoslav Petković koji je i izradio infografiku.
Na slovenskom blogu Orange And Nuts objavljena je infografika o startupima u Sloveniji, točnije stanju startup scene u srpnju 2012. Podatke je prikupio Jugoslav Petković koji je i izradio infografiku.
Tako ćete iz infografike saznati kako u Sloveniji od 2008. godine postoji 86 startup tvrtki koje zapošljavaju 800 zaposlenika, tri VC fonda i nekoliko angel investitora, ali i financijska potpora države za startupe, koji su do sada dobili 40 milijuna dolara kroz investicije. Neki od najpoznatijih su naravno Zemanta, Vox.io i Oust.me, koji su dobili Seedcampove investicije, DoubleRecall koji je osigurao investiciju YCombinatora te Toshl, financijski alat na kojeg je oko bacio 500 Startups.
Pogledajte cijelu infografiku (klik za veću sliku):

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Damir2
09. 08. 2012. u 10:00 pm
vrlo impresivne brojke. U prosjeku 0.5 mil USD po startupu, skoro kao u USA.
Zašto me to ne čudi. Upoznao sam nekolicina startup poduzetnika tamo. Priča uvijek ista, kažu nije išlo traženje kapitala ovdje pa sam preselio u Silicijsku dolinu (DoubleRecall). Ili htio sam bolje proučiti posao pa sam odselio u Kinu na par godina. Ljudi su očito spremni na uspjeh.
Na žalost kod nas još uvijek vlada ziheraški mentalitet, naslijeđen iz doba ‘idi sine na faks da se negdje uvališ i da ne moraš radit’. Ali ipak se nešto kreće 🙂