GISCloud i Albia pobijedili na Seedcampu uz inicijalne investicije od 50 tisuća eura
Hrvatski GISCloud te bosanskohercegovačka Albia dvije su od 12 tvrtki koje su dobile 50 tisuća eura investicije od britanskog investicijskog fonda i inkubatora Seedcamp. Albia je platforma za testiranje softvera, a GISCloud o kojem smo već pisati je prva GIS platforma u obliku web aplikacije. Seedcamp je dosad godišnje birao pet startupa tijekom Seedcamp Weeka, tako da je ove godine drastično povećao portfolio. Sve startupe čeka 3 mjeseca intenzivnog rada s mentorima, ekspertima u marketingu, poslovanju itd. Svaki od startupa za manji udio u tvrtki dobiva 50 tisuća eura seed investicije.
Hrvatski GISCloud te bosanskohercegovačka Albia dvije su od 12 tvrtki koje su dobile 50 tisuća eura investicije od britanskog investicijskog fonda i inkubatora Seedcamp. Albia je platforma za testiranje softvera, a GISCloud o kojem smo već pisati je prva GIS platforma u obliku web aplikacije.
Seedcamp je dosad godišnje birao pet startupa tijekom Seedcamp Weeka, tako da je ove godine drastično povećao portfolio. Sve startupe čeka 3 mjeseca intenzivnog rada s mentorima, ekspertima u marketingu, poslovanju itd. Svaki od startupa za manji udio u tvrtki dobiva 50 tisuća eura seed investicije.
Čestitke GISCloudu, Albiji i svim ostalim startupima! Detalje te izjave bliskih nam dobitnika prenesti ćemo čim ih zgrabimo za rukav…
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Haris Custo
18. 09. 2010. u 1:47 pm
Čestitke pobjednicima, o GISCLoudu smo čuli, blio bi dobro da čujemo i o mojim zemljacima 🙂 – Albia-i
Davor
20. 09. 2010. u 11:53 am
evo bijah par puta na tim giscloud stanicama. Zgodna stvar, no mislim da će biti dosta usko specijalizirani. Ne vidim neke potrebe kod širokih masa, kao što ni za sebe nisam vidio neke potrebe osim kao vid zabave. U svakom slučaju zgodno i korisno za one kojima treba. Jedino pomalo sporo radi karta i slova kod uvećanja nisu iste oštrine kao original Google (možda zbog brzine učitavanja)
GIScloud je hrabar potez jer pitanje je vremena kada će Google Maps dodati geoinformacijske slojeve kao uslugu. Za prrimjer mi smo za vlastite potrebe prikaza karata prije par godina htjeli uzeti soluciju GIScloud matične kompanije gisdata. No usluga je bila vrlo skupa, pa smo implementirali google soluciju jednake kvalitete, koja nije koštala ništa.
Takve stvari također treba uračunati kod business plana.
Ivan Brezak Brkan
20. 09. 2010. u 12:24 pm
@Davor Da, naravno da nije za široke mase, već tvrtke i organizacije koje inače koriste GIS sustave, a takvih ima mnogo. Vidjet ćemo se kako će se stvar razvijati, jer GISCloud ne računa na hrvatsko već strana tržišta naravno 🙂
Dino Ravnić
20. 09. 2010. u 2:07 pm
Hvala svima!
Bio je to super tjedan u Londonu. Seedcamp ima zaista jak network. Skupilo se vizitki, postoji interes VC-ja, pa cemo vidjeti…
@Davor Da, GIS je jedna specijalizirana industrija i u biti radi se iskljucivo o b2b. Google Maps je dobar, pa cak i za neke GIS stvari, ali je dosta tehnološki ograničen u smislu alata, mogućnosti integracije podataka, itd. S druge strane tradicionalan GIS je zaista skup i obično je to težak desktop softver ili klijent-server, tako da se mi vidimo negdje izmedju to dvoje.
Nakon ove gužve vratit ćemo se napokon 100% na razvoj pa će se malo optimizirati sve i dodati još dosta mogućnosti.
Pozdrav iz Bostona!