ScaleIT: Ugrabite priliku za skaliranje i investicije za daljnji rast

Imate proizvod i plan za rast tvrtke? Prijavite se na ScaleIT natjecanje!

ScaleIT poziva sve tvrtke koje su već prisutne na tržištu i imaju jasan plan za rast na sudjelovanje na ScaleIT natjecanju, gdje se najbolje ideje spajaju s investitorima i fondovima koji mogu osigurati rast scaleup tvrtkama.

Možda se u posljednje vrijeme čini kako je hype oko startupa manji i nije toliko “seksi” imati startup kao što je to bilo prije nekoliko godina, ali mnoge inicijative i prilike i dalje pokazuju kako su male tvrtke i dalje najbolja demonstracija inovativnosti i zanimljivih poslovnih ideja. Jedna od tih inicijativa je i ScaleIT, koji je objavio posljednji poziv za uspješne scale-up tvrtke iz regije.

Za razliku od startupa, scaleup tvrtke predstavljaju logičnu evoluciju, u tvrtke kakve startupi teže postati. Tvrtke su to koje su već dokazale svoj proizvod i predstavile ga tržištu, a sada traže investitore i financije kako bi što bolje skalirali i razvijali se. Takve tvrtke su svakako dobrodošle na ScaleIT natjecanje koje će se održati ove jeseni u Milanu. ScaleIT je osnovan 2015. godine, a cilj mu je spajanje perspektivnih tvrtki iz Italije i Jugoistočne Europe s fondovima i investitorima iz tih regija.

U proteklih 30 mjeseci, sudionici ScaleIT događaja prikupili su nešto više od 140 milijuna dolara, što je više od 25% ukupnog kapitala prikupljenog u Italiji u istom razdoblju. Neke od tvrtki koje su nastavile rast nakon sudjelovanja u ovim događajima su Shopfully, Cuebig, Spreaker, Musement i Tok.tv., a njih tri – Artemest, Soundreef i HelloHungry.com su zaključile nove krugove ulaganja u manje od četiri mjeseca nakon događaja.

Prilika za one najbolje

Jasno, na natječaj se ne mogu prijaviti bilo koje tvrtke, već se za priliku moraju ispuniti određeni uvjeti:

  • Ostvaren promet od najmanje milijun eura u proteklih 12 mjeseci, ili milijun korisnika mjesečno u slučaju B2C tvrtki,
  • Rast od oko 100% u odnosu na isto razdoblje prošle godine,
  • I najmanje 20% ukupnog prometa ostvarenog u inozemstvu ili postojanje jasne strategije izlaska na strana tržišta.

ScaleIT će uži izbor tvrtki koje će sudjelovati na glavnom događaju objaviti do 31. kolovoza, a odabrane će tvrtke sudjelovati u glavnom ScaleIT događaju 17. i 18. listopada u Milanu. Ondje će tvrtke morati pokazati ono najbolje od sebe i individualno razgovarati s investitorima i fondovima ulaganja u rizični kapital.

Zainteresirane tvrtke koje ispunjavaju kriterije mogu se prijaviti putem službenih stranica ScaleIT-a, a nadamo se da će ove godine na glavnom događaju sudjelovati i neke perspektivne tvrtke iz regije.

Molimo da prihvatite sve kolačiće kako biste mogli vidjeti ovaj sadržaj

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Peta kriptomarka Hrvatske pošte su neponovljivi profesor Baltazar i njegovi izumi

Peto izdanje kriptomarke, koja dolazi u analognom i digitalnom obliku, Hrvatska pošta pustila je u optjecaj!

Što ste propustili

Kolumna

16 lekcija koje sam kao suvlasnik digitalne agencije naučio o poslovanju u SAD-u

Pet godina redovito posjećujem SAD, ne bih li upoznao zemlju i proširio poslovanje naše agencije na to tržište. Puno se toga razlikuje od Hrvatske i Europe općenito, a u ovom tekstu dijelim najvažnije lekcije. 

SEO i tražilice

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Umjetna inteligencija

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Izvještaj

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Investicije i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene, ali koliko god se pričalo, često tema o neovisnosti ostane postrani. Srećom, ove godine se otvorila na 16. Weekendu.