Savjeti i preporuke zagriženih korisnika YouTubea. Isplati li se YouTube Premium?

Savjeti i preporuke zagriženih korisnika YouTubea. Isplati li se YouTube Premium?

Iako je YouTube već 17 godina aktivan, mnogi dan danas nemaju naviku - gledati YouTube... Zašto nas u Netokraciji ova platforma oduševljava i zašto joj se okrećemo u potrazi za dobrim sadržajem odgovaramo u novoj epizodi uz raspravu o tome isplati li se YouTube Premium.

U 115. epizodi Netokracija podcasta još jednom se hvatamo YouTubea, ali ovaj put iz čisto korisničke perspektive. Ivan, Marin i Ana Marija zadovoljni su i aktivni gledatelji YouTubea (iako ćemo otkriti da neki u tome prednjače!) koji već nekoliko godina biraju upravo ovu platformu u potrazi za zabavnim i edukativnim sadržajima.

U novoj epizodi prolazimo naše korisničke navike, preporuke, trikove za bolje snalaženje na platformi, savjete kako istrenirati algoritam… jer smo se i sami našli u situaciji da nemamo vremena za duža videa. Ipak, nama, kao i mnogima drugima, jedan TikTok ne može zamijeniti tone dobrog sadržaja na YouTubeu. Od zabavnih videa od par minuta do elaboriranih eseja od sat i više vremena, YouTube će ostati jedinstven ne samo zbog dužih formata – već i zbog sijaseta tema u kojima svatko može naći nešto za sebe.

Sam svoj urednik – kako bolje iskoristiti YouTube?

YouTube je društvena televizija kao nijedna druga, ali za vas ne bira sadržaj televizijski urednik – već vi sami. Međutim, snaći se u moru toga što nudi ova danas 17 godina stara platforma je izazov. Svjesni smo da to nekima otežava da zavole i koriste YouTube svakodnevno ili povremeno – da li kao video riznicu ili video tražilicu.

Želimo utjecati na to dijeljenjem svojih korisničkih iskustava koji vam mogu pomoći da bolje koristite ono što YouTube nudi. Zato smo se u ovoj epizodi osvrnuli na:

  • Koliko ukupno tjedno gledamo YouTube?
  • Što nam je toliko dobro u vezi YouTubea?
  • Zašto bi netko htio plaćati YouTube Premium?
  • Kako izbaciti trash sadržaj iz feeda?
  • Pratimo li balkanski YouTube?
  • Zašto je algoritam uništio male YT kanale?
  • TRIKOVI za korištenje YouTubea: poglavlja, loopovi, playliste, prečaci, playback speed…
  • Što nama preporučuje algoritam na YouTubeu?
  • Kako ne gledati previše YouTubea?

Nove epizode Netokracija Podcasta pronađite na bilo kojoj aplikaciji za podcaste, poput Apple ili Google Podcasta, Deezera i Spotifya, a ako želite, gledajte nas na YouTubeu – i javite nam svoje komentare na ovu temu, kao i prijedloge za buduće epizode.

Hvala Podcast Studiju što nas je ugostio!

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Razvoj weba

UX je posao Project Managera? Dizajnera? Pisca? Developera?

Iako svi trube o važnosti UX-a, nitko ne zna tko bi se time trebao baviti, ne postoje UX istraživači unutar timova niti najvećih domaćih tehnoloških kompanija, a korisničkim iskustvom se bavi tko stigne ili kome to uvale. 

Kolumna

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Tvrtke i poslovanje

Kontroling iliti kako urediti proces naplate prije nego pritok novca presuši

Ako niste ekonomske struke i ako se u svojoj karijeri niste susretali s podacima, izvještajima, projekcijama gotovo je sigurno kako ćete odmah kontroling povezati s kontrolom. I upravo ste upali u prvu veliku zabludu, jer kontroling je prvenstveno usmjeren na otkrivanje „bugova“ u komunikaciji i procesima.

Što ste propustili

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Tvrtke i poslovanje

“Photomathov exit znači više investicija u hrvatske startupe”

Prvi veliki exit hrvatske tehnološke tvrtke koja je financirana VC kapitalom znak je ulagačima da se investiranjem u hrvatske startupe - može zaraditi. I znači da će, u uvjetima globalne nuklearne zime, za domaće startupe vladati globalno zatopljenje, tvrdi Bernard Ivezić, urednik magazina Startup Report.

Obrazovanje

Naši učenici ne znaju što znači baviti se poduzetništvom – kako to promijeniti?

Djeca školske dobi silno su inovativna i kreativna, no ponekad im službeni nastavni program ne daje dovoljnu podršku u ostvarivanju njihovog potencijala. Evo kako stvar spašavaju entuzijastični pojedinci (nastavnici), relevantne institucije te društveno odgovorne tvrtke.

Kolumna

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Panel

Tri godine poslije pandemije: Jesmo li doista promijenili modele rada ili smo se vratili u urede?

Globalni tehnološki divovi skoro pa na silu vraćaju zaposlenike u urede, jesu li domaće IT tvrtke prigrlile fleksibilnost analiziramo uz primjere iz Photomatha, Combisa, Endave i Ars Future...

Intervju

Kako je tvrtka osnovana u socijalizmu došla na prag komercijalizacije svog prvog AI rješenja u medicini

TIS grupa do sada se gradila daleko od pozornosti šire javnosti. U međuvremenu, radili su na uvođenju SEPA-e, eura, Instant Paymentsa, surađuju s fintechima, prisutni su u velikim bankama, i s vlastitim rješenjima… Ali nijedan njihov projekt nije toliko odjeknuo kao prvi koji su napravili uz pomoć umjetne inteligencije.