Prije dva dana uspješno je završeno grupno financiranje igre The Red Solstice iza koje stoji hrvatski tim pod brendom Ironward. Riječ je o uratku koji je prije dvije godine prošao prilično neprimijećeno na Indiegogo platformi, no ovog je puta uz dorađenu igru i novu PR kampanju osvojio Kickstarter i skupio željenih 50 tisuća dolara - i više od toga!

Prije dva dana uspješno je završeno grupno financiranje igre The Red Solstice iza koje stoji hrvatski tim pod brendom Ironward. Riječ je o uratku koji je prije dvije godine prošao prilično neprimijećeno na Indiegogo platformi, no ovog je puta uz dorađenu igru i novu PR kampanju osvojio Kickstarter i skupio željenih 50 tisuća dolara – i više od toga!
The Red Solstice započet je kao studentski projekt, a šesteročlani tim koji pod brendom Ironward čine Hrvoje Horvat, Davor Ivanuš, Vjeko Koščević, Gregory Hlavac, Danijel Ribić i Daniel Mandić, u četiri ga je godine pretvorio u Kickstarterski hit i igru koja je osvojila recenzente Polygona, Rock Paper Sfotguna i Death by Beta.
Riječ je o postapokalitičnoj svemirskoj co-op survival igri za 8 igrača u kojoj će vaš elitni tim trebati uprijeti sve svoje igrače i taktičke sposobnosti kako bi preživio te uspješno izvršio svoju misiju na Marsu, a više o samoj priči možete saznati na stranici Red Solsticea.
[youtube]http://youtu.be/SU9TVA1AVso[/youtube]
Prvi mačići…
Prvi pokušaj grupnog financiranja bila je kampanja na platformi Indiegogo, koja je fleksibilnija od Kickstartera kada je riječ o zemlji porijekla projekta. Cilj im je bio skupiti 10 tisuća dolara, no prikupljeno je nešto manje od tri. S jedne strane to treba pripisati samoj platformi koja je u to vrijeme (2012. godine) imala mnogo manji doseg, a i sam tim bio je premalen da bi napravio efikasnu internacionalnu kampanju, pojasnio je Hrvoje za Crowdfunding.hr.
Konačan iznos prve kampanje u drugom je pokušaju prikupljen u samo sat vremena, a nije bilo problema ni u prikupljanju tražene sume pet puta veće. Nekoliko je čimbenika na to utjecalo – za početak, tim je u ovoj kampanji predstavio igru kojoj nedostaje više-manje samo završno poliranje, i koja je kao takva osvojila recenzente na relevantnim portalima i blogovima.
[youtube]http://youtu.be/Dt1c8AayNhY[/youtube]
Dobitna formula: Dobar proizvod + PR + interakcija
Nije odmogla ni mnogo razrađenija PR kampanja koju su ovog puta prepustili profesionalcima. Velik plus svakako je bila visoka interakcija s fanovima i potencijalnim backerima – tako je primjerice za svakog tisućitog fana na Facebooku obećano novo čudovište u igri, a za svakog tisućitog backera novi boss. Alfa je ovom prilikom bila otvorena svim zainteresiranim igračima, pri čemu su se developeri imali priliku unutar igre družiti s igračima, pomoći im ako se za time pokaže potreba, ali i dobiti dragocjena iskustva iz prve ruke.

Ova se strategija pokazala prilično učinkovitom, a ljubitelji igara poduprli su je ulaganjima od 3 do 10 tisuća dolara. Završivši kampanju s 1504 backera i 60 836 dolara, gotovo 11000 više od tražene sume, Ironward sada može bezbrižno završiti igru i pripremiti je za lansiranje.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari