Udruga Radiona.org ponovno spaja tehnološko s umjetničkim, ovog puta s organizacijom izložbe "Jezgrene membrane (interaktivnost i interakcije)", koja će trajati do četvrtka u dvorani Pogon Jedinstvo na Trnjanskom nasipu u Zagrebu. Novi Radionin projekt je izložba koja će se baviti različitim pogledima na interaktivnost i interakciju - i načine kako se ostvaruju.
Od ovoga poslijepodneva, 19. listopada, s početkom u 20:30 sati, do četvrtka, 22. listopada, svakoga dana od 17 do 21 sata, dvorana Pogon Jedinstvo na zagrebačkom Trnjanskom nasipu bit će domaćin izložbi Jezgrene membrane (interaktivnost i interakcije). Sa slobodnim ulazom u izložbeni prostor, posjetitelji će se tijekom naredna četiri dana moći upoznati s različitim pogledima i predstavljanjem interaktivnosti i interakcije, dva tematska pojma izložbe.
Za razliku od nedavnog okupljanja koje je pokrenula Radiona.org, sa srpanjskim Hybrid Sound Festivalom na kojemu je u središtu pozornosti bio zvuk, ovoga puta će puta, osim auditivnog elementa, u igri biti i slika, pokret i dodir. Izložba će se usmjeriti na interpretaciju interaktivnosti i interakcije s oslanjanjem na hibridnu umjetnost, dizajn i open source hardver, spajajući umjetničko i tehnološko na istom mjestu.
Što je sve interaktivno i kako nastaje interakcija?
Radionina okupljanja u pravilu donose poneki drugačiji ili, kako se to često zna opisati, alternativni pogled na stvari, a u nastavku tjedna to će se dogoditi propitkivanjem što sve može biti interaktivno i uključiti se u postupak koji zovemo interakcijom. Izložba će predstaviti senzore povezane s pokretom, mišićne senzore, senzore koji će izmjeriti ubrzanje pri orijentaciji u prostoru uz pomoć zvuka i one koji reagiraju na dodir, ali i druge oblike interakcije, poput služenja LED grafitima i prebacivanja skupa podataka u sliku s oslanjanjem na algoritmičke procese i slikovnu projekciju.
Interaktivnost i interakcija neće biti središnje teme samo zbog predstavljanja načina kako se obavljaju, već će se tijekom naredna četiri dana odvijati i u praksi. Ono što posjetitelj vidi bit će otvoreno njegovoj interpretaciji, s mogućnošću da predstavi vlastito rješenje koje se može uključiti u interakcijski proces – i time postane dijelom interaktivnog kruga kojim se bavi ova izložba.
Organizatori su od ponedjeljka do četvrtka najavili predstavljanje radova koje će izložiti Tanja Minarik, Alenka Dmitrović, Ana Labudović, Deborah Hustić, Layla Munitić, Marina Petrović, Mario Pavlić, Igor Brkić, Goran Mahovlić, Jason Mulhausen, Davor Jadrijević, Igor Petrović, Damir Prizmić i Boris Vidošević. Gosti izložbe bit će Martina Grgić i Filip Kovačić Popov, autori Smart Lumiesa, ‘pametnih’ edukativnih kocki namijenjenih djeci, te Ivan Kunjašić iz Umjetničke akademije u Splitu.
Ako želite još nešto više, u utorak u 20 sati moglo bi vas privući predavanje “Interaktivnost – ‘teorija’ i praksa”, koje će održati Ivan Marušić Klif.
Oni će biti na Trnjanskom nasipu, dolazite li i vi?
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.