Otvorite kalendar u svojoj omiljenoj aplikaciji i u njega zabilježite dan kada ulazimo u budućnost. I to u budućnost u kojoj su Ralje doživjele svoj devetnaesti nastavak, automobile i skateboarde vozimo po zraku, a tenisice se same od sebe vezuju. A ta budućnost nije niti mrka, niti nelagodna, već 21. listopada u Rijeci čeka samo na vas.
To je budućnost kako ju je zamislio Robert Zemeckis u drugom nastavku “Povratka u budućnost” i koja se jednim dijelom doista i ostvarila. Danas doista koristimo tablete i televizore s ravnim ekranom, prepoznavanje otisaka prstiju i video pozivi postali su dio naše tehnološke stvarnosti, a nakon mjeseci znatiželje i špekulacija Lexus je nedavno predstavio svoj hoverboard.
21. 10. budućnost dolazi u Rijeku
Robert Zemeckis možda nije u potpunosti uspio pogoditi kako će izgledati budućnost, no to ne znači da taj ulazak ne treba dostojno proslaviti. Upravo to je, na dan ulaska u budućnost, odlučio javnim prikazivanjem trilogije u Rijeci napraviti dio ekipe koja inače stoji iza WhoHacka i možda trenutno najaktivniji dvojac donatora na domaćoj crowdfunding sceni: Edi Budimilić i Ladislav Jurić, a na kampanji radi i Antonija Zorić. No, čak i ova krajnje zanimljiva gesta ne može proći bez komplikacija. Naime, iako je Universal studio odobrio javno prikazivanje filma, potrebno je platiti licencu za javno prikazivanje čija cijena iznosi nešto više od 800 dolara. A što napraviti kada tako nešto ne možeš sam pokriti? Pokreni kampanju grupnog financiranja i natjeraj geekove da odriješe novčanik.
Ipak, šalu na stranu, odabir kampanje grupnog financiranja za dobar provod (čitaj: eventualni višak prikupljenih sredstava navodno ide za cugu i pizzu) i nije toliko čudan uzmemo li u obzir da je Ladislav Jurić, mastermind koji stoji iza torbe Baggizmo, za sada najuspješnije ovogodišnje hrvatske kampanje na Kickstarteru, koja je u konačnici prikupila više od 40 tisuća dolara. Kampanja za prikazivanje trilogije “Povratak u budućnost” u Rijeci je u trenutku pisanja bila prikupila polovicu od traženih 850 dolara i sada je na vama dragi čitatelji da je uspješno privedete kraju. Naime, za deset doniranih dolara dobivate svoje ime na posteru i digitalno kopiju za dijeljenje na društvenim mrežama, dok za četrdeset dolara dobivate i VIP sjedalo na projekciji i majicu. A možete pomoći i na način da pomognete pronaći sponzora koji će pokriti ostatak sredstava koja nisu prikupljena, jer u tom slučaju, prema riječima organizatora, kampanja istog časa završava.
Sve u svemu, čini se da mi Hrvati doista znamo pokazati da na originalan način znamo skupiti sredstva za dobar provod. Pa ako znate nekoga u marketingu neke od naših pivovara ili recimo kod nekog od proizvođača ili distributera grickalica, pomognimo ekipi da se dobro zabavi. Ipak smo mi Hrvati poznati po svojoj solidarnosti… 🙂
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
daniel
18. 09. 2015. u 11:03 am
Pa zar je takav problem skupiti 850$, što nisu nešto zaradili s WhoAPI? 🙂
Goran Duskic
19. 09. 2015. u 7:52 pm
Kao glavni i odgovorni projekta WhoAPI, tvrdim da Back to the future event i ljudi iza njega nisu ukljuceni u rad WhoAPI-a niti je WhoAPI ukljucen u financiranje ovog eventa. Isto tako WhoAPI i clanovi WhoAPI tima nisu povezani sa WhoHack i Baggizmo projektima navedenim u clanku. Stoga mislim da nije korektno provlaciti WhoAPI po komentarima uz event i ljude uz koje WhoAPI nije povezan.