POSAO: Senior novinar (Netokracija Srbija)

Infobip ❤️ Netokracijašto akvizicija znači za vas - i nas?

Senior novinar (Netokracija Srbija)

Netokracija Srbija u potrazi je za iskusnim novinarima koje zanimaju startapi, preduzetništvo i digitalna ekonomija. Pridruži se našem timu i imaćeš jedinstvenu priliku da se baviš temama koje direktno utiču na razvoj naše IT industrije.

Netokracija Srbija traži nove kolege – pročitaj opis posla u nastavku ovog teksta i prijavi se ukoliko želiš da se priključiš našem timu!

Zašto Netokracija?

Netokracija (Netokracija d.o.o. Beograd) je vodeći poslovno-tehnološki medij koji već duže od jedne decenije izveštava o dešavanjima u IT industriji širom regiona – sa fokusom na tržište Srbije i Hrvatske. U potrazi smo za iskusnim novinarima koje zanimaju startapi, preduzetništvo i digitalna ekonomija i koji će:

  • Svojim pisanjem i izveštavanjem direktno doprineti daljem razvoju srpske IT industrije u koju je Netokracija uključena od samog početka;
  • Intervjuisati vodeće ličnosti domaće IT zajednice i analizirati različite tehnološke trendove koji oblikuju našu svakodnevicu;
  • Biti deo našeg nedeljnog podcasta koji prate programeri, marketari i drugi IT profesionalci u čitavoj Srbiji;
  • Izgraditi svoj glas u jednoj od najbrže rastućih industrija i biti novo lice Netokracije.

Opis posla:

  • Pisanje intervjua i tekstova o aktuelnim dešavanjima unutar IT industrije;
  • Predlaganje tema na sastancima redakcije;
  • Osmišljavanje pitanja za sagovornike;
  • Pisanje scenarija i teza za podcast;
  • Objava svojih tekstova na social media kanalima Netokracije;
  • Vođenje komunikacije sa sagovornicima i klijentima.

Opis kandidata:

  • Minimum 3 godine radnog iskustva u medijskoj industriji (prednost imaju novinari koji su se bavili ekonomskim temama i poznaju domaću IT industriju);
  • Samostalnost i proaktivnost u poslu;
  • Osnovno znanje o Native Advertising modelu;
  • Interesovanje ka poslovno-tehnološkim temama (ovo je industrija u kojoj su promene brze, o njima diskutujemo uz jutarnju kafu, pa očekujemo da čujemo i nešto što nam je promaklo);
  • Želja za napredovanjem i edukacijom.

Šta nudimo?

  • Prijatnu i stress-free atmosferu za rad i napredovanje;
  • Privatno zdravstveno osiguranje;
  • Mogućnost hibridnog rada (malo iz kancelarije – malo od kuće).

Kako biramo kandidate?

Proces selekcije sastoji se od tri kruga:

  • u prvom krugu odabrani kandidati dobijaju probni test;
  • u drugom krugu sledi razgovor tj. upoznavanje sa odabranim kandidatima;
  • u trećem krugu sledi finalni razgovor za posao i ponuda.

Svoj CV i propratno pismo (nekoliko paragrafa) o tome zašto apliciraš za ovu poziciju možeš poslati na mudrinic@netokracija.com. Rok za prijavu je 01.03.2022. godine.

Srećno!