Prvi React Meetup za developere u Zagrebu, počinje serija susreta.

Početak serije predavanja: Prvi React Meetup za developere u Zagrebu

Jedan od najpopularnijih JavaScript libraryja u zadnje vrijeme zaslužuje pozornost i kod nas. Danas u Zagrebu kreće serija prvih React Meetupa u organizaciji GIS Clouda.

React je postao nezaobilazan u IT-u otkako ga je Facebook open-sourcao 2015. godine stoga je vrijeme da se i u Hrvatskoj zajednica okupi i podijeli znanja.

GIS Cloud organizira prvi React Meetup u Zagrebu koji će biti jedan od prvih u nizu susreta posvećenih Reactu i povezanim tehnologijama kako bi se svi koji ih koriste ili planiraju koristiti, mogli povezati u razmjeni iskustava i primjera iz prakse.

Prvi React Meetup počinje danas (22.2.) u 18 sati u Kino Griču. Ako želite čuti konkretne primjere i savjete, prijavite se na Meetupu i nakon posla pravac do Jurišićeve jer su pripremili dva izvrsna predavanja.

Bolji i sigurniji razvojni proces u Reactu

Domagoj Cerjan i Krešimir Antolić iz Oradiana održat će predavanje ‘Flow or Type – how to React to that?’. U razgovoru će se osvrnuti na to kako bez straha raditi u Reactu, a da vaše pomno razrađeno sučelje ostane na mjestu. Publika će se moći u razgovor uključiti sa svojim pitanjima i primjerima o tome kako oni koriste Flow ili TypeScript za bolji razvojni proces.

Nakon Domagoja i Krešimira slijedi Matija Marohnić iz GIS Clouda koji će pričati o testiranju održive integracije (Maintainable Integration Testing).

Kako ističe Matija u najavi, nije neuobičajeno da se frontend testiranje često ostavlja po strani, jer eto – rokovi. Motivaciju da se to odradi kako spada, umanjuje nekolicina razloga. Matija navodi da je iz njegovog iskustva to uglavnom zbog toga što se značajke (feature) lako raspadaju nakon refaktoriranja, čak i kada su još funkcionalne. Lažni negativi tako utječu na to da developeri gube volju i povjerenje u svoje testno okruženje.

Kako to promijeniti?

Matija zaključuje da se treba prioritizirati integracija nad pojedinačnim testiranjem. To je bio inače vrlo spor proces, sklon greškama, ali React i jsdom omogućuju mnogo bržu razvojnu okolinu. Kako Matija to izvodi, saznajte na meetupu.

Nakon predavanja slijedi druženje uz klopu i cugu, samo se nemojte zaboraviti registrirati.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Ekskluzivno

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Tvrtke i poslovanje

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Investicije i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene, ali koliko god se pričalo, često tema o neovisnosti ostane postrani. Srećom, ove godine se otvorila na 16. Weekendu.

Programiranje

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…