Na 21. Media Training Sessionu održanom na Visu prošlog vikenda, devet medijskih startupa bilo je na usavršavanju pod treningom mentora. Startupi su bili u raznim stupnjevima razvoja- neki su bili samo ideja, dok drugi rade punom parom već dvije do tri godine.

Na 21. Media Training Sessionu održanom na Visu prošlog vikenda, devet medijskih startupa bilo je na usavršavanju pod treningom mentora. Startupi su bili u raznim stupnjevima razvoja- neki su bili samo ideja, dok drugi rade punom parom već dvije do tri godine.
Razvoj projekata su mentorirali stručnjaci i uspješni startup poduzetnici. Ekipa je bila sastavljena od startup poduzetnika iz SAD-a, Connora Whitea-Sullivana, osnivača Localocracy.com servisa i Joshue Bentona, novinara i osnivača harvardskog Nieman Journalism Lab-a.
Hrvatski mentori su bili Stan Schroeder, osnivač FranticIndustries-a i whoishostingthis.com servisa, a sada Europskog urednika za Mashable.com, i hrvatski novinari i medijski stručnjaci Iva Biondić, Martin Milinković i Tihomir Ladišić.
Među projektima je bilo raznih ideja ideja, od servisa za ljubitelje knjiga do kuhanja za kućne ljubimce. Mentori su odabrali tri ekipe s tri najbolja projekta i iznenadili ih super nagradama. Uz posebne nagrade, sve ekipe su dobile ulaznicu za RockPaperStartups konferenciju u Rijeci iduće godine.

Treće mjesto na MTS-u odnio je projekt Shareasmus, projekt ekipe studenata na Erasmus programu na Veleučilištu VERN’: Marte Vaitiekunaite, Alice Goubsky, Marion Delpech, Kristupasa Tilindisa i Reinharda Vytlacila. Shareasmus je usluga koja bi studentima koji sudjeluju u programu razmjene olakšala tegobe koje im priredi birokracija, koja je čini se svugdje problematična. Cilj je Shareasmusa riješiti probleme pronalaska smještaja, knjižnica, dobrih mjesta za ručak i sličnog. Kao nagradu za osvojeno treće mjesto moći će predstaviti svoj projekt pred voditeljima Erasmus programa.

Drugo mjesto dobila je stranica Ziher.hr, projekt koji su pokrenuli studenati novinarstva za FPZG-a, Martina Kolarić, Laura Sinovčić i Dario Dalmacija. Ekipa je pokrenula website koji se bavi kulturom i umjetnošću u Hrvatskoj, što se sve više čini kao netaknuto tržište. Za nagradu su dobili konzultacije sa profesorima na Vernu i FPZG-u te prostor sa svom potrebnom opremom za rad u Zagrebačkom inkubatoru poduzetništva, a svoj će projekt prezentirati pred Styriom.

Kao apsolutni pobjednik odabran je projekt Bona Apetit na kojem rade Ilona Spajić i Matea Torčić. Website je sa kulinarski, no s receptima za osobe sa sindromom inzulinske rezistencije koja pogađa velik broj ljudi, pogotovo u SAD-u. Još je zanimljivije se u receptima pokušava s ograničenim namirnicama imitirati okuse balkanske kuhinje. I kreatorice Bona Apetita imati će priliku svoj projekt predstaviti pred Styriom.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.