Vjerojatno vam se više ni ne da slušati o PhotoMathu, novoj mobilnoj aplikaciji koja rješava matematičke zadatke, ali i dalje se nižu pozitivne vijesti: PhotoMath je uslijed medijskog praćenja potaknutim njihovim nastupom na Techcrunch Disruptu u Londonu trenutno više preuzimana aplikacija u američkom (ali i hrvtskom) Appleovom App Storeu od Facebookovog vlastitog Messengera. Trenutno je najpopularnija besplatna iPhone aplikacija u američkom App Storeu!
Medijski zanimljiva aplikacija za CNN, Forbes…
Damir Sabol, jedan od suosnivača MicroBlinka koji stoji iza PhotoMatha, izuzetno je ponosan na ovaj uspjeh pa je vijest o tome podijelio i sa jednako entuzijastičnim prijateljima s Facebooka. Brz rast preuzimanja nije ni čudo kad uzmete u obzir da je PhotoMath medijski izuzetno zanimljiv proizvod za mainstream medije tako da su o ovoj hrvatskoj aplikaciji pisali Forbes, CNN, Business Insider i mnogi drugi.
Dobar primjer prema budućim klijentima ili investitorima
Iako su Sabol i kolege više puta na Disruptu istaknuli kako nisu edukacijska tvrtka te da im je PhotoMath primjer kako se njihova tehnologija može iskoristiti, mnogi bi mogli pomisliti suprotno s obzirom na želju korisnika za ovom aplikacijom. Mnogi će reći da ovaj uspjeh ništa ne znači, jer je aplikacija besplatna – ali upravo je u tome poanta. Radi se, uz PhotoPayev popis korporativnih referenci, jednom argumentu koji MicroBlink, o kojem smo ranije pisali na Netokraciji, može iskoristiti u razgovoru s klijentima (koji žele da njihove besplatne aplikacije budu popularne) ili investitorima.
Jedan investitor s kojim smo pričali je naveo, doduše, da nije toliko entuzijastičan o PhotoMathu s obzirom da je to aplikacija koja “omogućava klincima da budu i dalje glupi”, ali čini se da je u manjini. I klinci i roditelji skidaju PhotoMath te daju MicroBlinku još jedan uspjeh s kojim mogu nastupiti na stranom tržištu. Niste još? Isprobajte PhotoMath!
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Viktor Zimmerman
23. 10. 2014. u 11:14 am
Kada smo prije nekoliko mjeseci vidjeli ovu aplikaciju u Osijeku na nekom užasnom Microsoftovom eventu, žiri (ekipa iz Microsofta) ih je popljuvala s argumentima tipa “To je loše za našu djecu” i “što će im to ako imaju kalkulator”. Očito su žiriju glupe igrice bile puno bolje za djecu, pa je PhotoMath sad najjači – na App Storeu… ;)) Jako mi je drago za PhotoMath, svaka čast!
Ivan Brezak Brkan
23. 10. 2014. u 12:11 pm
Ničije mišljenje (pa ni eksperata) ne znači mnogo kad korisnici pokažu što zaista misle 🙂
Studio Pandora
10. 11. 2014. u 1:59 am
Gospodine Brkan ! Niste li vi glavni urednik i nebi li trebali biti suzdržani ?
I što su to korisnici pokazali da misle ? Skidaju besplatnu aplikaciju, probaju i bace
Znate li možda koliko su popularne porno stranice ? Cini se da je PhotMAth popularniji od njih.
Mirko
23. 10. 2014. u 9:13 pm
Zanimljivo kako ih je isti ziri preporucio i savjetovao za dalje te im pomogao da dobiju neke ne male novce. Sjećam se da su neki bili isfrustrirani komentarima pa se isti dan spakirali za Zagreb. Bravo PhotoMath.
Daniel
24. 10. 2014. u 10:07 am
svaka čast dečki, samo naprijed 🙂