PhotoMath Damira Sabola bori se na TechCrunch Battlefieldu

PhotoMath Damira Sabola bori se na TechCrunchovom Startup Battlefieldu!

Na londonskom izdanju TechCrunch Disrupta, koje traje danas i sutra, održava se i natjecanje Startup Battlefield, na kojemu će nastupiti i jedan hrvatski tim. Predstavit će aplikaciju PhotoMath, koja rješava matematičke zadatke usmjeravanjem kamere pametnog telefona prema njima, a iza svega stoji tvrtka MicroBlink čiji je osnivač Damir Sabol.

Tim koji je radio na razvoju PhotoMatha u šest minuta će na pozornici TechCrunch Disrupta u Londonu pokazati što zna i umije.
Tim koji je radio na razvoju PhotoMatha u šest minuta će na pozornici TechCrunch Disrupta u Londonu pokazati što zna i umije.

PhotoMath rješava matematičke probleme na način da kameru pametnog telefona usmjerite prema zadatku, nakon čega se odmah dobiva rješenje i to s koracima koji su doveli do njega, uz pomoć tehnologije koja prepoznaje tekst na slici u stvarnom vremenu. Možda vam ime MicroBlink neće biti poznato, što je i logično jer je riječ o novom brendu. Do sada smo projekte koji su proizašli iz ove tvrtke, među kojima je svakako najpoznatiji sustav PhotoPay, vezivali uz tvrtku Računi.hr, a Damir Sabol, kojega mnogi prepoznaju kao osnivača Iskon Interneta, dao je za Netokraciju i više detalja o MicroBlinku:

MicroBlink je naš novi brend s kojim izlazimo na tržište kao mobile vision software, a ide znatno šire od financijske industrije u kojoj smo do sad bili prisutni.

PhotoMath rješava matematičke probleme uz pomoć kamere na pametnom telefonu.
PhotoMath rješava matematičke probleme uz pomoć kamere na pametnom telefonu.

Što se tiče TechCrunchovog Startup Battlefielda, Damir očekuje da će događaj rezultirati dobrim kontaktima i dobrom promocijom aplikacije i tehnologije. U konkurenciji su na natjecanju našli projekti iz Austrije, Belgije, Češke, Irske, Finske, Francuske, Njemačke, Izraela, Rusije, SAD-a i Velike Britanije, a bave se medicinskom dijagnostikom, igrama, mobilnim alatima za tvrtke i drugim temama. Svaki će tim imati priliku prikazati ono što su napravili na pozornici, u šestominutnoj prezentaciji, a bore se za 50.000 dolara te European Disrupt Cup. Inače, prijavljeno je bilo gotovo 700 projekata, a PhotoMath je ušao među njih 14.

Projekti potekli iz regije već su ostvarili bitne rezultate na TechCrunchovim startup “bitkama” – tako je prošle godine Layer pobijedio na Battlefieldu u San Franciscu, a CubeSensors je početkom ove godine odnio pobjedu na hardverskoj verziji događaja. Nadamo se da će i hrvatski PhotoMath doživjeti sličan uspjeh, a više o Damirovom mišljenju o nastupima na startup natjecanjima pročitajte u našem prošlogodišnjem intervjuu u kojem smo razgovarali o PhotoPayu, rješenju koje je našlo svoj put do mobilnih aplikacija za banke, a zbog kojeg je znatno jednostavnije platiti račune (slikaj – i plati), slično kao što će možda uskoro biti jednostavno rješavanje matematičkih problema uz PhotoMath.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Mirko

    Mirko

    21. 10. 2014. u 9:21 am Odgovori

    To je jedna od mnogih sličnih aplikacija koja koristi softver za prepoznavanje. No bivši Googleov tim još lani napavio je daleko bolji softver koji prepoznaje automatski sve tipove oblika a ne samo predefinirane račune. Kamera tako preko aplikacije prepoznaje ljudski oblik, životinje, aute, različite vrste dokumenata itd.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Netokracija Podcast

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Najveća hrvatska luka u Pločama postat će pametna, uz sufinanciranje iz EU od skoro milijun eura

Luka Ploče postat će prva hrvatska pametna luka. Ujedno je ovo jedini projekt iz Hrvatske koji je Europska Komisija odobrila u sklopu fonda 5GSC - od ukupno 14 odobrenih u cijeloj Uniji.

Tvrtke i poslovanje

Bajke u digitalnom svijetu: Pinokio djeci priča o lažnom predstavljanju, a tri praščića o slabim lozinkama

Stotine ljudi podržale su humanitarnu akciju tvrtke Combis i Centra za nestalu i zlostavljanu djecu.

Programiranje

Upoznajte Retriever, platformu FER-ovog TakeLaba koja rudari po 30 domaćih web portala

Retriever zagrebačkog TakeLaba može analizirati milijune članaka objavljenih na hrvatskome u posljednjih 20 godina, a sprema se i na iskorak u regiju. 

Tvrtke i poslovanje

Od 1. siječnja država nadzire Wolt, Bolt, Glovo… – što to znači?

Teško je regulirati segment tržišta o kojem nemate konkretnih saznanja, srećom, za tzv. GIG ekonomiju to će se uskoro promijeniti. Više saznajemo u razgovoru s ravnateljom Uprave za rad i zaštitu na radu u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Programiranje

“Infrastruktura kao kod” izazov je s kojim se isplati uhvatiti u koštac, pogotovo za ogromne okoline

Što je sustav veći, to IaC (Infrastructure-as-Code) donosi više prednosti. Kako to izgleda u praksi?