Oust.me omogućava vam da virtualno osvajate stvarne teritorije putem Foursquarea

Oust.me omogućava vam da virtualno osvajate stvarne teritorije putem Foursquarea

Oust.me je besplatna lokacijska igra temeljena na lokacijskoj društvenoj mreži Foursquare. Za razliku od mnogih sličnih lokacijskih igara poput Warsquare, Oust.me temelji se na osvajanju teritorija čekiranjem, a ne slanjem virtualnih vojnika na tuđe lokacije. Upravo bi zbog toga Oust.me mogao imati svjetliju budućnost od drugih igara koje isprobamo pa prestanemo koristiti. Oust.me igramo pukim korištenjem Foursquarea, ali hoće li nas to zadržati na njihovoj web stranici barem za 4sqDay?

Oust.me je besplatna lokacijska igra temeljena na lokacijskoj društvenoj mreži Foursquare. Za razliku od mnogih sličnih lokacijskih igara poput Warsquare, Oust.me temelji se na osvajanju teritorija čekiranjem, a ne slanjem virtualnih vojnika na tuđe lokacije.

Upravo bi zbog toga Oust.me mogao imati svjetliju budućnost od drugih igara koje isprobamo pa prestanemo koristiti. Oust.me igramo pukim korištenjem Foursquarea, ali hoće li nas to zadržati na njihovoj web stranici barem za 4sqDay?

Ideju za servis koji kasnije postaje Oust.me smišljaju Matevž Luzar, Aleksander Vojnović,  Damjan Jagar i poznati slovenski bloger Had. Nakon razvoja koncepta za igru pridružuju im se dizajner Žiga Polc i programer Matija Rijavec, poznat nam voditelj razvoja PeerIndexa.

Oustajte nekoga!

Počevši s zatvorenim blogom na koji su do kraja razvili koncept servis ulazi u beta testiranje, a krajem prošlog tjedna i u javno testiranje. S obzirom da se Oust.me temelji na Foursquareu, nećete morati preuzeti nikakve dodatne aplikacije ni koristiti dodatne web stranice. Na Oust.me ćete dolaziti zapravo samo kako biste vidjeli stanje na “bojištu.

[youtube width=”600″ height=”368″]http://www.youtube.com/watch?v=LIxeZnMOz_0[/youtube]

Radi se o simpatičnoj lokacijskog igri koja bi mnogim korisnicima Foursquare mogla biti zanimljiva. Mnoge druge bi Oust.me mogao potaknuti na redovitije korištenje lokacijskih servisa, što navodi i Had:

Mogoče par namigov – precej malo je teritorijev izven večjih mest, ampak se tudi to danes že spreminja – nekateri uporabniki so že sami to ugotovili in ustvarjajo nove teritorije, predvsem pa so se iz tradicionalnih lokacij, ki so jih do sedaj obiskovali, spravili na druge – nove, neosvojene!

Znate li slovenski, strategija za osvajanje više teritorija vam je jasna. 😉

Kako osvojiti teritorij

Na Oustu se natječete sa svojim prijatteljima s Foursquarea u osvajanju teritorija, a na integriranoj Google karti vidjet ćete svoje (crvene) i njihove (sive) teritorije. Teritoriji su ograničeni s najmanje tri lokacije. Na određenoj ste lokaciji utjecajniji što imate više čekinova, vrlo slično konceptu gradonačelnika na Foursquareu.

Sučelje naglašava kartu teritorija...

Kako biste “osvojili” tuđi teritorij morat ćete se postati Ouster na lokacijama blizu njihovog teritorija ili pak imati više prijava od njih na lokaciji unutar njihovog teritorija. Na Oust.me vidjet ćete koliko imate lokacija, teritorija i ukupno osvojenog prostora u kvadratnim kilometrima.

Unutar Ousta mogu vidjeti kako kolega Luka Sučić ima manje od kvadratnog kilometra teritorija više od mene! Brz odgovor u obliku osvajanja njegovog teritorija je jedini pravi odgovor na bezobrazno zadržavanje centra Zagreba za sebe. 🙂

Za prijavu na Oust.me neće vam trebati ni posebna registracija već prijava putem vašeg Foursquare profila, a ekipi Oust.mea će trebati nekoliko sati da vas odobre. Šteta što Netokracija putem službene Foursquare stranice ne može osvajati 2.0 teritorije, ali vjerujemo da ćete servis barem isprobati. Mislite li da spajanje igara sa stvarnim iskustvima (u ovom slučaju lokacijama) ima smisla?

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Panel

Tri godine poslije pandemije: Jesmo li doista promijenili modele rada ili smo se vratili u urede?

Globalni tehnološki divovi skoro pa na silu vraćaju zaposlenike u urede, jesu li domaće IT tvrtke prigrlile fleksibilnost analiziramo uz primjere iz Photomatha, Combisa, Endave i Ars Future...

Što ste propustili

Karijere

Što Infobip, ReversingLabs i Syntio uče studente na FER-u?

S poznatim hrvatskim tvrtkama razgovaramo o njihovim "vještinama" na FER-u: od osnova kako su koncipirali kurikulum kolegija i što bi savjetovali drugima koji planiraju isto, do toga što im je bio prioritet prenijeti studentima u vezi njihovog područja rada i kako su se polaznici snašli s pojedinom materijom.

Startupi

Matija Nakić: Kako u krizi privući investitore i velike klijente, a kako veteranski kadar?

U novoj epizodi Netokracija podcasta, o građenju odnosa s investitorima, privlačenju veterana u tim i investicijskoj klimi iz perspektive jednog startupa pričamo sa su-osnivačicom Farseera, Matijom Nakić.

Intervju

Andrea Knez Karačić: Broj godina iskustva ne određuje nečiji senioritet

U seriji intervjua s iskusnim inženjerima domaće IT industrije otkrivamo kako su izgledali njihovi karijerni putovi, kako se postaje senior i ostaje u tijeku s novim tehnologijama, je li bolje specijalizirati se za određenu tehnologiju ili biti generalist i - što bi savjetovali juniorima.

Panel

Je li doktorski studij korak na koji se isplati odvažiti – dok radite?

Ivan, Petar, Tomislav i Goran iz Poslovne inteligencije opisali su nam svoj put do doktorske titule: zašto su upisali doktorski studij, što im je pomoglo kad je bilo najteže te koliko im je na kraju donio znanja koja danas mogu koristiti na poslu.

Dizajn

Zašto (i) Spotify želi postati TikTok?

Spotify je najavio velike promjene unutar aplikacije koje narušavaju korisničko iskustvo samog slušanja glazbe. Zašto se podigla tolika prašina, što nam donose nove funkcionalnosti i hoće li Spotify izgubiti vjerne korisnike?

Digitalni marketing

ChatGPT je novi marketinški mesija. Ili?

Svake godine, a ponekad, ako smo dovoljno dobri, i dva puta godišnje pojavi se novi mesija marketinga koji je došao odagnati apsolutno sve naše marketinške muke, promijeniti svijet marketinga i dati nam odrješenje svih naših marketinških grijeha. Trenutno, po nekima, to je ChatGPT.