Hrvatski Modulos na Kickstarteru traži 30.000 $ za proizvodnju modularnih stolova

Hrvatski Modulos na Kickstarteru traži 30.000 $ za proizvodnju modularnih stolova

Hrvatski startup Modulos upravo je lansirao crowdfunding kampanju za proizvodnju svojih modularnih stolova, a cilj tima je tijekom idućih mjesec i pol dana prikupiti 30.000 dolara na Kickstarteru.

Nakon više od dvije godine rada, hrvatski startup Modulos upravo je krenuo s prikupljanjem sredstava na Kickstarteru, a cilj im je tijekom sljedećih 39 dana prikupiti 30.000 dolara za pokretanje proizvodnje istoimenih modularnih stolova. Inače, o Modulosu je Netokracija već pisala lani, i to kada se na Indiegogou pojavila kampanja za sličan stol – Deskbloks, međutim ona je završila s prikupljenih tek 27 dolara.

Kako funkcionira Modulos?

Inače, sam Modulos se zahvaljujući modularnom dizajnu radne površine može prilagoditi svakom životnom ili radnom prostoru i potrebama vlasnika. Naime, svaki modul ima mogućnost spajanja nogu na sva četiri ugla i spojiv je s drugim modulima sa sve četiri strane, zbog čega je moguće module proizvoljno rasporediti na površini. Time se omogućavaju razne kombinacije – od raznih duljina stolova, preko raznih oblika radne površine pa sve do raznih visina nogu. Treba svakako istaknuti još jednu posebnost Modulosa – moguće je proizvesti module s različitim funkcijama, od raznih dockova za uređaje, ugradnje tehnologije poput bežičnog punjača za uređaje ili USB huba te raznih dodataka poput nosača za kablove, čime stol postaje idealan za korisnike brojnih gadgeta.

U Modulosu ističu da se tako potiče održivost jer više nema potrebe za bacanjem namještaja pri svakoj većoj promjeni uređenja ili kod manjih oštećenja stola jer je dovoljno samo presložiti postojeću radnu površinu i ako je potrebno, naručiti još nekoliko modula da bi je povećali. Samo slaganje i preslagivanje radne površine vrlo je jednostavno i intuitivno zahvaljujući iznimno jednostavnom i čvrsto sistemu spajanja modula.

Crowdfunding kao testiranje tržišta

Mateju Grozdanoviću, osnivaču Modulosa je bavljenje drvom u ‘krvi’ jer su mu pradjed, djed i otac (bili) stolari te na ideju o modularnim stolovima nije došao sasvim slučajno. Govoreći o tome zašto se odlučio za crowdfunding, objašnjava kako je Kickstarter odlična platforma za testiranje tržišta, ali i zato što je pokretanje produkt startupa skupo.

Već do sada su uložena znatna sredstva (proizvodnja prototipova, istraživanje, dizajn, PR), a za opremanje pogona su potrebna još znatno veća. Sretna okolnost do sad je bila što smo prototipe mogli raditi relativno povoljno jer ih je radio moj otac (inače je to sve samo ne povoljno), PR smo odrađivali ja i moja djevojka Katarina, sav dizajn i web sam radio ja. Međutim, ako se želi plasirati ozbiljan proizvod (ili bolje rečeno brand), DIY pristup vas može odvesti samo do određene razine. Stoga Kickstarter želimo iskoristiti za prikupljanje sredstava za prvu fazu proizvodnje, istraživanje tržišta i promociju.

To može biti i dvosjekli mač ako kampanja ne uspije, dodaje Matej.

No dali smo sve od sebe i u jednom trenu proizvod jednostavno treba prepustiti tržištu.

U proizvodnji Modulosa inzistira se isključivo na hrvatskoj drvnoj sirovini visoke kvalitete i isto takvom pristupu proizvodnji te se tako osvijestiti zapadno tržište o kvaliteti materijala, rada i dizajna koji hrvatski proizvođači i dizajneri mogu isporučiti, dodaje Matej.

Za backere iz Hrvatske još niže cijene

Za vrijeme Kickstarter kampanje mogu se naručiti razne kombinacije modula, i to po early-bird cijenama. Tako je moguće naručiti samo jedan modul s pripadajućim nogama koji može poslužiti kao mali stolić ili noćni ormarić po cijeni od 179 dolara ili velike radne stolove koji se sastoje od osam ili deset modula s pripadajućim nogama. Backerima iz Hrvatske je omogućeno naručivanje ograničenih količina uz još nižu cijenu pa je tako set od šest modula s pripadajućim nogama moguće naručiti za 649 dolara, dok set od osam modula košta 799 dolara. Pa ako ste razmišljali o nabavci novog komada namještaja ili možda preuređivanju stana ili ureda, možda je upravo Modulos rješenje, a na Kickstarteru ga možete podržati do sredine listopada.

Molimo da prihvatite sve kolačiće kako biste mogli vidjeti ovaj sadržaj

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Franjo V.

    Franjo V.

    19. 09. 2017. u 4:31 am Odgovori

    Ovo je zaista suludo. Kakvi su to projekti i kakvi je. startupi. Stol od 8 modula košta 800 dolara. To je skoro 6000 kn. Za te novce možete opremiti čitavu sobu ili manju garsonjeru.
    Tko to podržava, tko to sufinacira ?

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Intervju

Evo kako je hrvatska glazbena industrija pregovarala s Big Techom!

Dolazak Spotifya i drugih poznatih glazbenih servisa u Hrvatskoj povijesni su dani, ali njima su prethodile godine i godine pravnih pregovora sa samim servisima, kao i domaćih udruga koja štitne prava svih sudionika. Upravo u tim pregovorima možemo pronaći lekcije za medijsku industriju koja trenutno vodi pregovore s Big Techom.

Izvještaj

Infobip Shift 2023: Kako pridonositi projektima otvorenog koda?

Zadnje retke s Infobip Shift 2023 konferencije posvećujemo ljudima i inicijativama vezanima uz open source (otvoreni kod).

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Izvještaj

Infobip Shift 2023: Od pive do savjeta za sreću, što su developeri dobili “ispod Peke”?

Infobip Shift iz godine u godinu potvrđuje kako zalužuje biti na popisu najboljih developerskih konferencija u Europi jer uspjevaju postići nešto teško - kvalitetan sadržaj svjetske razine predstaviti sa stilom u iskrenoj i pozitivnoj atmosferi.

Programiranje

Tacta: Kako smo podržali digitalizaciju i ekspanziju kompanije koja danas ima 150 klinika

Izrada softvera po mjeri uvijek je kompleksan zadatak jer je potrebno dobro proučiti poslovne procese klijenta, odgovoriti na sadašnje potrebe, ali i uzeti u obzir njegove ambicije. Evo kako je Tacta to uspješno napravila za Lazeo, francusku kompaniju specijaliziranu za neinvazivnu estetsku medicinu.

Izvještaj

Infobip Shift 2023: Ne morate trenirati modele da biste bili AI inženjeri

Zaključen je prvi dan hrvatskog Infobip Shifta, jedne od najvećih tehnoloških konferencija u Europi, a mi svoje prve retke posvećujemo gorućoj temi koja je posebno obilježila ovogodišnji program.