Mini Seedcamp Zagreb uz 20 regionalnih startup projekata
Danas se u Zagrebu održava Mini Seedcamp Zagreb, koji okuplja 20 timova iz cijele Europe te mentore koji će im pomoći u razvoju projekta. Radi se o jednom u nizu Seedcamp događaja koji će kulminirati izborom startupa u koje će Seedcamp investirati. Kako bismo vam približili Mini Seedcamp Zagreb, tijekom dana ćemo vam prenositi događanja s okupljanja obećavajućih regionalnih IT i web startup tvrtki.
Danas se u Zagrebu održava Mini Seedcamp Zagreb, koji okuplja 20 timova iz cijele Europe te mentore koji će im pomoći u razvoju projekta. Radi se o jednom u nizu Seedcamp događaja koji će kulminirati izborom startupa u koje će Seedcamp investirati.
Kako bismo vam približili Mini Seedcamp Zagreb, tijekom dana ćemo vam prenositi događanja s okupljanja obećavajućih regionalnih IT i web startup tvrtki.
Startupi predstavljaju
Dan počinjemo s petominutnim prezentacijama startupa u kojima će nam predstaviti svoje projekte.
Adcaptcher
Adcaptcher se servis koji vam omogućava da na svoju web stranicu dodate CAPTCHA kod po želji. Radi se kodovima koje koristimo prilikom dodavanja podataka na web stranice, a koje spriječavaju automatizirano spamiranje formi. Razvan Tirboaca naglašava dvije prednosti servisa: mogućnost da odredite vlastiti kod te zbog toga i mogućnost da imate korisnicima zahvalniji kod.
Albia
Albia olakšava svima koji razvijaju softver platformom za testiranje softvera. Nitko ne voli bugove, a Albijino rješenje prema njihovim riječima jedno je od najoptimiziranijih na tržištu.
Cirip
Cirip je platforma za mikroblogiranje s mnogo zgodnih mogućnosti poput kvizova, podrške za SMS, itd. Putem Ciripa možete pokrenuti mobilne kampanje, a svjesni su i konkurencije koju misle izazvati specifičim, fokusiranim mogućnostima poput integracije kvizova u mikroblogerski servis.
Clover Studio

Radi se o tvrtki koja stvara tzv. social games odnosno interaktivne igre na društvenim mrežama i internetu općenito. Clover studio predstavio je igru u kojoj se bavite pucanjem u avione tj ležernu avionsku arkadu. S obzirom na popularnost ovakvih igara (naglasili su uspjeh američke Zynge, proizvođača Farmvillea), razvili su nekoliko poslovnih modela. Unutar igara moguće prikazivati oglase ovisno o lokaciji korisnika, kao i integrirati virtualni novac.
CO2Cut
CO2Cut je internetski alat koji omogućava korisnicima da smanje svoje carbon emissions odnosno potrošnju. Servis će biti povezan s internetskim trgovinama poput Amazona preko kojih će vidjeti kupnje korisnika.
S obzirom da za svaku kupnju CO2Cut kao partner dobiva proviziju, dio tog novca ulaže se u projekte u tzv. carbon offset projekte u ime korisnika.
Flowr
Flowr je mikroblogerska platforma za tvrtke koja namjerava zamijeniti groupware i intranet rješenja. U usporedbi s sličnim rješenjima, poput Yammera, Flowr se razlikuje po sučelju koji se čini izuzetno intuitivno. Trenutno u zatvorenoj beti, Flowr ćemo vidjeti do kraja lipnja.
Garmz
Garmz želi olakšati svima koji stvaraju odjeću i bilo kakve modne projekte uz platformu koja olakšava istraživanje interesa za neki proizvod putem interneta. Što se traži? Što kupci žele? Garmz želi pomoći tvrtkama odgovoriti na ta pitanja, kao i kasnije olakšati stvaranje kampanja odnosno “buzza”.
GIS Cloud
GIS Cloud je internetski geographic information service u formi web servisa. Ukoliko vam trebaju lokacijski podaci za vašu aplikaciju, a niste korporacija koja si može dopustiti velike troškove postojećih rješenja, GIS Cloud bi vam mogao omogućiti da konkurirate većim projektima. Upravo je poslovni model temeljen na postojećim SaaS rješenjima zanimljiv. GIS Cloud namjerava razviti API koji će dodatno olakšati korištenje servisa.
Nastavak s ostatkom tvrtki popodne. 🙂
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Marinshe
11. 02. 2010. u 10:31 am
Hocemo još fotkica! 😀
Luka Lovosevic
11. 02. 2010. u 10:47 am
Ima dobrih ideja! Sretno svima 🙂
Prošle godine u Ljubljani je bilo super druženje i stvarno dobro iskustvo.
Ivan Brezak Brkan
11. 02. 2010. u 1:56 pm
Ovdje je isto super 🙂 Baš je lijepo vidjeti toliko startupa