Mediatoolkit napravio potpuni rebrending. Od danas su Determ!

Mediatoolkit napravio potpuni rebrending. Od danas su Determ!

Hrvatska globalno etablirana tvrtka napravila je potpuni rebrending u želji da njezina "vanjština" reflektira napredak i razvoj samog alata i njihovog poslovanja. Više o ovoj promjeni saznali smo od njihovih ključnih ljudi.

Mediatoolkit, etablirani hrvatski scaleup za praćenje medija s više od 600 klijenata službeno mijenja ime u Determ. Rebranding prati i sveukupna promjena vizualnog identiteta. Sve to dolazi kao nužan korak da se ova domaća tvrtka, koja je već prisutna u više od 100 zemalja svijeta, još čvršće pozicionira kao globalni brend.

Uz stalno rastući porast online kanala i korištenja društvenih medija, potreba tvrtki da prate svoju online prisutnost sve je izraženija. Ne čudi stoga što Mediatoolkitovu platformu koristi više od 4000 plaćenih korisnika, uključujući velika imena kao što su L’Oreal, Samsung, DPD, Beiersdorf i mnogi drugi.

Usklađivanje identiteta brenda i kompanije

Još 2014. Mediatoolkit je nastao s idejom da bude alat kojim pojedinci i tvrtke mogu pronaći i razumjeti relevantne informacije iz online medija kako bi mogli donositi bolje poslovne odluke. Međutim, dok su vrijednosti Mediatoolkita ostale kroz vrijeme iste, njezin imidž i identitet su prestali odražavati njezin razvoj i postignuća.

Zato rebrending nije samo estetski, ističe Ivor Bihar, COO:

Napravili smo strateški korak prema onome gdje se naš proizvod i naši korisnici već nalaze. Htjeli smo da i naš identitet odražava upravo to, da to vide i naši zaposlenici i naši korisnici.

Mediatoolkit osvježen je novim imenom, bojama i logom.

Uz mijenjanje vizualnog identiteta i vizualno ujednačavanje svih kanala, jedan od najbitnijih dijelova cijelog rebrendinga bila je upravo promjena imena – iz Mediatoolkit u Determ. Ime je nastalo nakon niza razgovora o onome što je svrha same tvrtke, pojašnjava Igor Kranjčec, njihov Head of Marketing:

Determ dolazi od engleskih riječi za termin/izraz, odlučan, utvrditi ili odrediti – term/determined/determine. I usko je povezano s navedenom vizijom i misijom kompanije, koja se temelji na činjenici da kompanija pronalazi (determine) i dostavlja relevantne informacije (terms) i pomaže klijentima da ih razumiju i na temelju njih budu odlučniji (determined) u donošenju svojih poslovnih odluka.

“Rebranding je bio jedini kotačić koji je nedostajao”

U zadnjih nekoliko godina, iz Mediatoolkita kreirali su cjelovito rješenje za tržište srednjih tvrtki, definirali nove cijene, dodatno razvili alat – rebranding je bio jedini kotačić koji je nedostajao, pojašnjava Igor Kranjčec:

Krenuli smo kao alat koji je pružao informaciju tko je gdje spomenut. Kroz godine smo se razvijali prema platformi koja uz tu informaciju dostavlja i dodatne informacije – važnost objave, doseg. Kako je raslo tržište online medija, tako smo uviđali i sve veću potrebu da se uz dostavu ovih informacija one i oplemene pa smo veliki naglasak stavili na analitiku i kreiranju dubljih uvida o tome kako se gdje i koliko priča, kako pronaći medij ili influencera s kojim možeš surađivati, u kojim državama je kakav sentiment o tvom ili konkurentskom brandu i slično.

Paralelno s tim razvijali su se od lokalnog prema pravom globalnom proizvodu, a i njihovi klijenti su sve više postajali globalne kompanije.

Uz ubrzani tehnički napredak, brend smo nekako nenamjerno stavili u drugi plan te se veće promjene nisu radile od 2017. godine. Zbog nepostojanja brendbooka i brend smjernica, slika branda kroz različite kanale bila je nekonzistenta, često neusklađena i sa samim alatom.

Širenjem na globalno tržište treba zadovoljavati i globalne standarde i očekivanja, a ovim smo brendingom i promjenom imena htjeli Mediatoolkit, odnosno Determ dovesti na tu razinu kako bismo nastavili s uspješnim širenjem.

Novo poglavlje

Mediatoolkit stabilno raste na tržištu u posljednjih 8 godina, a i tržište je samo po sebi sve propulzivnije kako i raste količina sadržaja. Svake se minute na internetu objavi 3 milijuna Facebook postova, uploada više od 500 sati videa na YouTube, napiše 100.000 novih blogova i objavi gotovo pola milijuna novih tweetova. Bez platforme poput Determa mnogim tvrtkama bi bila potrebna barem dva i pol mjeseca da pregledaju tu količinu sadržaja.

Determ ovim rebrendingom obilježava novo poglavlje u razvoju tvrtke, kroz jači i koherentniji brend, u potpunosti prilagođen svrsi same platforme.

Nastavno na navedene rastuće trendove, Determov cilj s ovim rebrendingom je ojačati svoju poziciju na tržištu i nastaviti svoj stabilan rast i probijanje na europsko tržište alata za praćenja online medija. Uzbuđenje oko svega što dolazi s ovakvim rebrendingom krenulo je još kad je prelazio u Mediatoolkit, sad Determ, prisjeća se Igor.

Na samom smo selekcijskom procesu pričali o toj potrebi. Prije donošenja odluke o pokretanju rebrandinga pažljivo smo izvagali sve potencijalne pozitivne i negativne aspekte te pokušali u najvećoj mogućoj mjeri predvidjeti moguće nepredviđene ishode ovakve velike promjene.

Sad, kad smo lansirali Determ mene osobno veseli pratiti kako se efekti koje smo prolazili na početku stvarno događaju i kako smo stvorili brend koji će zajedno s odličnim proizvodom koji nudimo prije svega inspirirati naše klijente i omogućiti im da pronađu i razumiju informacije iz medija s ciljem donošenja boljih poslovnih odluka.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Razvoj weba

UX je posao Project Managera? Dizajnera? Pisca? Developera?

Iako svi trube o važnosti UX-a, nitko ne zna tko bi se time trebao baviti, ne postoje UX istraživači unutar timova niti najvećih domaćih tehnoloških kompanija, a korisničkim iskustvom se bavi tko stigne ili kome to uvale. 

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Što ste propustili

Karijere

Je li doktorski studij korak na koji se isplati odvažiti – dok radite?

Ivan, Petar, Tomislav i Goran iz Poslovne inteligencije opisali su nam svoj put do doktorske titule: zašto su upisali doktorski studij, što im je pomoglo kad je bilo najteže te koliko im je na kraju donio znanja koja danas mogu koristiti na poslu.

Mobilne aplikacije

Zašto (i) Spotify želi postati TikTok?

Spotify je najavio velike promjene unutar aplikacije koje narušavaju korisničko iskustvo samog slušanja glazbe. Zašto se podigla tolika prašina, što nam donose nove funkcionalnosti i hoće li Spotify izgubiti vjerne korisnike?

Digitalni marketing

ChatGPT je novi makretinški mesija. Ili?

Svake godine, a ponekad, ako smo dovoljno dobri, i dva puta godišnje pojavi se novi mesija marketinga koji je došao odagnati apsolutno sve naše marketinške muke, promijeniti svijet marketinga i dati nam odrješenje svih naših marketinških grijeha. Trenutno, po nekima, to je ChatGPT.

Tvrtke i poslovanje

Hrvatska platforma GameBoost osigurala 2 milijuna eura od Fil Rouge Capitala i Feelsgooda

GameBoost planira pobijediti globalnu konkurenciju u ponudi gaming usluga poput treniranja igrača i zajedničkog igranja u popularnim online multiplayer video igrama. Korak bliže tome dovodi ih nova investicijska runda.

Novost

Infobip imenovao Richarda Krasku na mjesto financijskog direktora

Richard Kraska je iskusni financijski stručnjak, koji je prije dolaska u Infobip obnašao dužnosti financijskog direktora u nekoliko brzorastućih softverskih tvrtki.

Tvrtke i poslovanje

Hrvatska je zaposlila jako malo ukrajinskih IT stručnjaka. Ovo su priče nekih od njih

Kroničnoj nestašici IT kadrova na domaćem tržištu i postojanju pravnih preduvjeta usprkos, rijetke su domaće IT tvrtke koje su zaposlile radnike iz Ukrajine koji nisu i prije radili za njih.