Mediatoolkit 2.0 još kvalitetnije prati popularnost sadržaja na Facebooku, uskoro i na Twitteru

Mediatoolkit 2.0 još kvalitetnije prati popularnost sadržaja na Facebooku, uskoro i na Twitteru

Mediatoolkit danas predstavlja novu verziju svog alata za praćenje popularnosti sadržaja na društvenim mrežama odnosno konkretno - Facebooku. Dok je prva verzija (koju smo predstavili na Netokraciji) po riječima Filipa Topola bila tek znatiželjan izlet, nova bi trebala prerasti u pravi startup koji je počeo kao proizvod social media agencije iStudio iz Zagreba. Kako će izgledati novi Mediatoolkit i što od njega možete očekivati doznat ćete eksluzivno na Netokraciji...

Mediatoolkit 2.0

Mediatoolkit danas predstavlja novu verziju svog alata za praćenje popularnosti sadržaja na društvenim mrežama odnosno konkretno – Facebooku. Dok je prva verzija (koju smo predstavili na Netokraciji) po riječima Filipa Topola bila tek znatiželjan izlet, nova bi trebala prerasti u pravi startup koji je počeo kao proizvod social media agencije iStudio iz Zagreba. Kako će izgledati novi Mediatoolkit i što od njega možete očekivati doznat ćete eksluzivno na Netokraciji…

S tehničke strane iStudijevi inženjeri su poboljšali arhitekturu sustava koristeći Mongo i Redis baze podataka, za koju smatraju da će omogućiti obradu veće količine sadržaja te, po riječima voditelja projekta Filipa Topola, skalabilnost potrebnu za daljnji razvoj projekta i komercijalizaciju. Najvidljivija razlika krajnjim korisnicima svakako će biti sučelje. Svakako oku ugodnije, iako u prvim satima korištenja možda preglomazno s obzirom na količinu članaka koji se prikazuju u njoj. Ne kažem da će scrollanje biti veliki problem, ali svakako će ga biti – novo sučelje bi pak navodno trebalo omogućiti brže dodavanje novih funkcionalnosti.

Mediatoolkitovo novo sučelje.

Mogućnost daljnjeg razvoja je bio problem koji su po Topolovim riječima svakako željeli riješiti novom 2.0 verzijom Mediatoolkita:

Problem sa starom verzijom je bio što je nastala iz čiste znatiželje i nitko nije ni očekivao da će sada već ‘stari’ Mediatoolkit tako brzo izazvati toliki interes. Sistem je bio izvrsno optimiziran ali nije nam omogućavao skalabilnost koja je postala neophodna za ostaviranje poslovnih planova. Sada smo unaprijed išli sa ciljem globalne komercijalizacije te je i sustav tako osmišljen.

Topol najavljuje kako će dodati analizu popularnosti članaka temeljem aktivnosti na drugim društvenim mrežama, počevši s Twitterom. “Detalji” će pak uključivati analizu po autoru te vrlo zanimljivo za daljnji razvoj projekta: Real time press clipping. Detalje otkriva i Mediatoolkitov promotivni video:

[youtube width=”600″ height=”338″]http://www.youtube.com/watch?v=h845GnB-lSA[/youtube]

S obzirom da se Mediatoolkit dokazao kao odličan alat za medije kojima su mogli “špijunirati” konkurenciju, mogućnost praćenja članaka o brendovima temeljena na popularnosti na društvenim mrežama u stvarnom vremenu svakako će odmaknuti iStudijev alat od strane konkurencije. Naime, dok je po korisnosti medijima Mediatoolkit bio prilično jedinstven, u vidu korištenja u tvrtkama svakako je bilo i drugih igrača.

Korak po korak do obavijesti o popularnim sadržajima!

Mediatoolkit.biz

Razvoj nove verzije Topolovu i koncentraciju cijelog tima prebacit će na poslovanje, odnosno prodaju:

Posvetit ćemo se promociji i prodaji koju smo do sada ‘izbjegavali’ jer smo čekali novu verziju. Sada konačno imamo novu verziju i uložiti ćemo mnogo veći trud u prodaju te očekujemo i vjerujemo kako bi već do kraja godine mogli imati odličan rezultat. Pregovori koje sada vodimo s klijentima idu jako dobro i već imamo potvrde za suradnju. Upravo završavamo pregovore sa nekoliko velikih medijskih kuća a u planu je i naplata preko weba.

Zagrebački iStudio namjerava novu verziju Mediatoolkita promovirati te sakupljati dojmove prvenstveno putem konferencija. Krajem tjedna nastupit će kao finalist na WebUp natjecanju kao dio WebFest.Me konferencije kojoj je Netokracija medijski partner. U listopadu će se pak uputiti na Webit u Istanbul, a nadaju se nastupu i na još nekoliko konferencija do kraja godine – Netokraciji je ekskluzivno otkrio Topol. Kako vam izgleda novi Mediatoolkit?

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Davor Debrecin

    Davor Debrecin

    19. 09. 2012. u 4:37 pm Odgovori

    Odlična stvar, drago mi je vidjeti da su s novom verzijom razvili profesionalan alat ne samo za novinare i medije kako bi brzo otkrili nove i “hot” priče, već i za poduzetnike koji žele prvi saznati svježe i korisne informacije na određenu temu. 5+! 🙂

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Netokracija Podcast

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Najveća hrvatska luka u Pločama postat će pametna, uz sufinanciranje iz EU od skoro milijun eura

Luka Ploče postat će prva hrvatska pametna luka. Ujedno je ovo jedini projekt iz Hrvatske koji je Europska Komisija odobrila u sklopu fonda 5GSC - od ukupno 14 odobrenih u cijeloj Uniji.

Tvrtke i poslovanje

Bajke u digitalnom svijetu: Pinokio djeci priča o lažnom predstavljanju, a tri praščića o slabim lozinkama

Stotine ljudi podržale su humanitarnu akciju tvrtke Combis i Centra za nestalu i zlostavljanu djecu.

Digitalni mediji

Upoznajte Retriever, platformu FER-ovog TakeLaba koja rudari po 30 domaćih web portala

Retriever zagrebačkog TakeLaba može analizirati milijune članaka objavljenih na hrvatskome u posljednjih 20 godina, a sprema se i na iskorak u regiju. 

Prikaz

Od 1. siječnja država nadzire Wolt, Bolt, Glovo… – što to znači?

Teško je regulirati segment tržišta o kojem nemate konkretnih saznanja, srećom, za tzv. GIG ekonomiju to će se uskoro promijeniti. Više saznajemo u razgovoru s ravnateljom Uprave za rad i zaštitu na radu u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Sponzorirano

“Infrastruktura kao kod” izazov je s kojim se isplati uhvatiti u koštac, pogotovo za ogromne okoline

Što je sustav veći, to IaC (Infrastructure-as-Code) donosi više prednosti. Kako to izgleda u praksi?